Zbieramy pomysły na nową funkcję .

/ 103 odpowiedzi
u?ytkownik32263


Mam pomysł na nowy pokój:
przedszkole-wedkuje.pl
W tym to pokoju wszyscy mistrzowie wędki mogliby wymieniać się swoimi pomysłami na przechytrzenie okazu lub odpowiadać na posty z przed dwóch lat lub ważyć kawę ;-)
W tym celu należy wstawić tam gotowe szablony odpowiedzi no i pytań też :-)
Na przykład:
Kolega ma rację , Kolega nie ma racji, Kolegi wypowiedź jest bardzo mądra, Na karpia proponuję białe i zanętę, Pellet najczęściej jest zrobiony ze skorupiaków a nawet z halibuta itd.
No i takie z głębszą myślą:Reklama ma zawsze swój chwyt :), Kawa jest bardzo dobra na leszcze i karpie polecam dać 3 duże łyżki kawy do zanęty.
Tam też można by było do woli w każdym poście reklamować blog najlepszy na świecie :-)
JK

Ale mnie rozweseliłeś Januszku:)
Choć z mojej strony to już raczej śmiech przez łzy po ciągłym czytaniu tych głupich pytań, komentarzy i odpowiedzi na forum kilkunastoletnich "weteranów" wcinających się w każdy wątek... Mi ręce coraz częściej opadają:-/

Pozdro! (2013/06/19 02:24)

u?ytkownik120039


Oj zmienia się świat, zmienia... a człowiek po 30 latach wędkowania ( od 5 roku życia! ) cały czas się zastanawia czy jest sens doradzać, "wymądrzać się" na forum, czy aby napisze z sensem, nie zblamuje się... (2013/06/19 10:10)

Bernard51


Najbardziej przypadł mi pomysł  "Zibi60" , jak sam zauważył większość wędkarzy korzysta lub wspiera się kalendarzem brań, właśnie była by możliwość tworzenia własnego kalendarza przez wszystkich użytkowników forum.
1. Data
2. Miejsce - rzeka, zbiornik, jezioro
3. Pogoda - ciśnienie atm., kierunek i siła wiatru, zachmurzenie, opady...
4. Faza księżyca
5. Połów - metoda, złowione ryby drapieżne / białoryb
6. Uwagi - przynęty, najefektywniejsze godziny brań,...
Oczywiście można dodać więcej szczegółów, ale ...

Sądzę że te 6pkt. wystarczyłoby dla uzyskania dostatecznej informacji na dany dzień miesiąca.
Przykładowo jak ja to widzę:Klikam dzień miesiąca lub parę dni i ukazują się posty z iluś tam lat
(ile już będzie istniał ten temat)i teraz wpisuję interesującą rybę (przykł. leszcz, szczupak, sandacz) i ukazują się posty w tym temacie które pozwolą mieć odniesienie to czasu okresu jakie były brania. Nie będę się więcej rozpisywał bo wiadomo porównać można ciśnienie, temperaturę, pogodę, mam nadzieje że taki temat "Co dziś złowiłem" byłby przez większość akceptowany.
Będzie można wstawić fotki swoich rybek jak i napisać coś na ten temat dla własnej satysfakcji i pożytku dla innych. (2013/06/19 19:45)

kedzio


W ostatnia niedzielę pojechałem z żonką nad wodę. Wszelkie źródła w necie, w tv, w radio, w kalendarzach, wszystko świadczyło o tym, ze jedziemy tylko posiedzieć. Jakież było nasze zdziwienie, gdy zaczęły skubać leszczyki po 50-60 cm ( 9 sztuk) podlazł kaprzyk 3 kilo, a na koniec pocałował się z robalami karaś 41cm - 1.200 g. Te wszystkie jaja z kalendarzami i zegarkami należy włożyć między bajki. Jak kto chce, to niech pisze doktoraty. A ryba ma to w d* i bierze wtedy, kiedy ma ochotę.

Jest tylko jeden pewnik - ryba bierze kiedy chce.

(2013/06/19 23:18)

u?ytkownik32263


Rosówki w zanęcie | 6dunster35od 0m
Z czym na karpia - na co najlepiej … | 11dunster35od 1m
Łowienie na całego ziemniaka. | 17dunster35od 4m
Mitchell | 12czujod 6m
Nęcenie leszcza | 12 dunster35od 6m
Kulki proteinowe żółto - czerwone -… | 14 dunster35od 8m
Czy można łowić na ważkę? | 6dunster35od 9m
Soft4play czy dobrze uzbroiłem? | 25 dunster35od 11m
Bezsterowce na okonia hend- made | 18 dunster35od 13m
Odległościówka Robinson | 2 dunster35od 42m
XT-PRO New Generation Tele Match | 0 waldemar-iw…od 45m
Bacik do 100 pln 12 dunster35od 46m
Ciężar wyrzutu wędki spinningowej | 22 dunster35od 48m
Kolor plecionki. | 35 dunster35od 49m


Kolego @kedzio nie wiem jak zrozumiałeś moje słowa o śmiechu przez łzy ale tu masz doskonały przykład tego co miałem na myśli. Chyba nie muszę pisać o kogo mi chodzi;) A to tylko jeden z userów którzy tak się zachowują, tylko jeden... (2013/06/19 23:19)

Zibi60


Wydaje mi się, że ... obaj macie rację. Tworzenie kalendarza dla określonego łowiska nie da wytycznych do złowienia ryb, za dużo czynników składowych o tym decyduje. Jednak przyznam, że w młodości prowadziłem (jak chyba większość z Was) zapiski o moich wyprawach w których umieszczałem dane o łowisku, pogodzie, presji (z kim wędkowałem i jego osiągi), metodzie połowu i opisywałem połów - zerowy także. Często zaglądałem do tych danych, ale traktowałem je bardziej sentymentalnie, niż szkoleniowo. Nie ma wytycznych:"w jaki sposób nałowić ryb" i dlatego wędkarstwo jest takie pasjonujące. Na wynik połowu składa się olbrzymia armia czynników, a nie dopasowanie jednego z nich znacznie ogranicza lub niweluje połowy. Dochodzenie małymi kroczkami, samemu, do doskonałości - to powinno być wyzwanie dla każdego wędkarza. Młodzi adepci naszego hobby oczekują na konkretne wytyczne - gdzie, czym, na co, jak...? i to już, natychmiast, to bardzo pilne. Internet stał się olbrzymią bazą wiedzy, a umiejętne zeń korzystanie wydatnie skraca czas dochodzenia do profesjonalizmu. Anonimowość pytających zatarła barierę wstydu i nieśmiałości, oraz pozwoliła być ekspertem kilkudniowemu wędkarzowi.
Marzy nam się, aby to forum tryskało tylko profesjonalnymi wpisami, bez błędów językowych... obawiam się, iż są to marzenia podobne do... zaczynających przygodę z wędkarstwem.
Wracając do tematu głównego, trzeba rozważyć pomysł o utworzeniu pokoju tylko dla początkujących - z karencją na określony czas, po którym moderator by decydował o wpuszczeniu młodego usera na forum. Wątek "Dziś na rybach" można dalej ciągnąć, ponieważ shoutbox się prawdopodobnie nie sprawdzi. (2013/06/21 07:02)

JKarp


Cześć"Wracając do tematu głównego, trzeba rozważyć pomysł o utworzeniu pokoju tylko dla początkujących - z karencją na określony czas, po którym moderator by decydował o wpuszczeniu młodego usera na forum. Wątek "Dziś na rybach" można dalej ciągnąć, ponieważ shoutbox się prawdopodobnie nie sprawdzi."


Cześć
Jestem za :-)
JK (2013/06/21 08:09)