Zbieramy pomysły na nową funkcję .

/ 103 odpowiedzi
Diablo

Wydaje mi się, że celem nadrzędnym wątku "jak było.."  stało się  dotarcie w krótkim czasie do szerokiego ogółu forum w celu pochwalenia/przekazania czy po prostu dowiedzenia się o wynikach kolegów z innych regionów Polski.

Więc nie wiem co ma utrakcyjnić nowa funkcja forum. Raczej wygląda to na celowe rozproszenie inforamcji tylko w jakim celu to chyba najstarsi górale tego nie wiedzą. Albo inaczej jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o cash...

Już gdzieś to pisałem więc wkleję i tu

Zauważyliście czym szczyci i reklamuje się wedkuje.pl? Największą internetową bazą łowisk.

Nowy sposób chwalenia się co i gdzie złowiłeś ma na celu sprowokowania użytkowników do stałego powiększania tej bazy. (2012/06/07 15:45)

Imatyta

Wersja mobilna strony to średni pomysł. Lepiej dobrze zoptymalizowana aplikacja na androida lub kompatybilność z Tapatalk. (2012/11/13 17:03)

u?ytkownik26223

a nie lepiej w pierwszej kolejności popoprawiać błędy na forum,niż wprowadzać nowe funkcje????? np to cytowanie w postach jest tragicznie zrobione  ,często fragment cytowany i tekst pisany przez nas zlewa sie w jeden post.Poza tym jak np kopiujemy coś z lnnej stronki i wklejamy to do posta to potem "przestawia sie" czcionka. (2012/11/13 17:17)

u?ytkownik26223

A jeśli chodzi o to jakich funkcji brakuje to przydał by sie przycisk "zobacz posty od swojej ostatniej wizyty"poza tym przydał by sie (w grupach) przycisk "odznacz posty jako przeczytane"  (2012/11/13 17:36)

obcy91

Ja pier..., ależ to "forum jest uparte"!!!!
WYSTARCZY ŻE DACIE PODKLEJANIE TEMATÓW, każdy dział ma podpięte najważniejsz,najczęściej czytane i pisane tematy, unikniecie durnych powtórzeń w postaci "Jak zrobić wobler?" "Wobler- jak zrobić"  bo to to samo, jeden temat nie miliony. Wystarczy spojrzeć na inne fora do czego zachęcam redakcję. (2012/11/13 17:48)

bluehornet

a nie lepiej w pierwszej kolejności popoprawiać błędy na forum,niż wprowadzać nowe funkcje????? np to cytowanie w postach jest tragicznie zrobione  ,często fragment cytowany i tekst pisany przez nas zlewa sie w jeden post.Poza tym jak np kopiujemy coś z lnnej stronki i wklejamy to do posta to potem "przestawia sie" czcionka.

Kliknij 2X enter i raz strzałką w dół po zacytowaniu , to ci się nie będzie zlewać .

Przeglądarka forumowa - do remontu !!!

(2012/11/13 18:39)

banzai

Według mnie przydał by się czatbox... Oraz jak wyżej pisano poprawienie opcji edytuj oraz cytowanie... Przydało by się zrobić coś z dodawaniem zdjęć aby kilka zdjęć było w jednym poście i żeby rozmiar mógł być większy.. (2012/11/13 19:17)

endriu1994

Ja bym zmienił sposób edytowania swoich wpisów na forum bo jakoś ciężko znaleść (2012/11/13 19:21)

endriu1994

A i jeszcze ten rozmiar zdjęć mógł by być trochę większy :D
Bo jak przyjdzie z każdym zdjęciem się bawić w zmniejszanie to naprawdę sie może odechcieć ;p (2012/11/13 19:24)

Artur z Ketrzyna

Bo jak przyjdzie z każdym zdjęciem się bawić w zmniejszanie to naprawdę sie może odechcieć ;p

Jeśli zwiększysz rozmiar zdjęć, to tym samym zwiększysz rozmiar postu który dodajesz. Czyli to wszystko zacznie zabierać więcej miejsca na serwerze. A redakcji chodzi o to by właśnie zaoszczędzić miejsca na serwerze...
Z drugiej strony dodając większe zdjęcia na forum czy gdzie indziej w internecie, sam sobie szybciej wyczerpujesz limit przesyłu danych...
Co do bawienia się ze zmniejszaniem zdjęć. Nie zmiejszam zdjęć pojedynczo. Przez program który mam zmieszam ich kilka/kilkanaście na raz. Tak więc nie bawię się za każdym razem, bo mam w folderze ze zdjęciami te o orginalnym rozmiarze i te pomniejszone.

Jeśli redakcja chciała by zaoszczędzić miejsce na swoim serwerze niech w poczcie priv, doda funkcję zaznacz usuń. Tak by można było kilka/kilkanaście (wybranych) wiadomości usunąć na raz.
Bo skrzyni z pocztą już pękają, a ja nie mam czasu usuwać każdą pojedynczo. Tym bardziej że przy tej czynności zżera mi więcej limitu transfery (każde odświeżenie strony), jak i wiesza mi się internet po kilku takich usunięciach. No i co najważniejsze zajmuje dużo czasu usunięcie 10 wiadomości pojedynczo. (2012/11/14 08:34)

Artur z Ketrzyna

a nie lepiej w pierwszej kolejności popoprawiać błędy na forum,niż wprowadzać nowe funkcje????? np to cytowanie w postach jest tragicznie zrobione  ,często fragment cytowany i tekst pisany przez nas zlewa sie w jeden post.Poza tym jak np kopiujemy coś z lnnej stronki i wklejamy to do posta to potem "przestawia sie" czcionka.

Kliknij 2X enter i raz strzałką w dół po zacytowaniu , to ci się nie będzie zlewać .

Przeglądarka forumowa - do remontu !!!

Trzeba poczekać aż cały post się otworzy. I wtedy wcisnąć kilka razy strzałkę w dół, tak by kursor ustawiła się pod cytowanym tekstem.
Bo czasami z pośpiechu ludzie piszą i nie widzą że piszą w polu cytowanego tekstu. Bo tego faktycznie nie widać. Dlatego kilka razy klikam pod tekst (nawet kliknięcie strzałką/kursorem pod tekstem ok 2cm, zapobiegnie pisaniu w polu cytowanym.). (2012/11/14 08:45)

Frisk

Szanowne Forumowiczki.Szanowni forumowicze.

Od około miesiąca działa na Onet Czat pokój "Wędkarstwo". Zostałem zainspirowany do jego otwarcia  przez osoby domagające się stworzenia czatu na stronie wedkuje.pl

Ponieważ z uwagą śledzę zainteresowanie rozmową w tym pokoju pozwolę sobie zauważyć, że jest ono znikome.

Żałuję że mój pomysł nie wypalił.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

(2012/11/14 17:46)

mariusz603

szczerze mówiąc to możliwość przeglądania forum na Tapatalk bardzo by się przydała   (2013/06/17 19:46)

lynx

Wielu kolegów wybierając się na rybki korzysta z "podpowiedzi" kalendarza brań, chcę zaproponować, aby naszymi wpisami taki kalendarz tworzyć.
Widzę to  - aby maksymalnie uprościć - w formie tabelki, w której byłyby np. rubryki z :
1. Data
2. Miejsce - rzeka, zbiornik, jezioro
3. Pogoda - ciśnienie atm., kierunek i siła wiatru, zachmurzenie, opady...
4. Faza księżyca
5. Połów - metoda, złowione ryby drapieżne / białoryb
6. Uwagi - przynęty, najefektywniejsze godziny brań,...
Oczywiście można dodać więcej szczegółów, ale ...

Czy jak będzie drugi a potem trzeci dziesiątek tysiącow wpisow to czy cos z tego wyniknie nawet jak wszystko bedzie opisane i zdokumentowane. (2013/06/17 20:29)

lynx

A ja mam pomysł i technicznie osiągalny :)
Portal tworzy mapę wód Polski. Tema lekki do zorganizowania ponieważ każdy okręg ma z reguły taką mapkę na swojej stronie.
Taka mapka jest dostępna we wpisie który jest na stronie głównej portalu.
Teraz kiedy wracamy z rybek to wchodzimy na miejsce gdzie byliśmy na rybach i tam mamy powiedzmy 1000 znaków do wykorzystania i opisujemy że byliśmy dziś w zaznaczonym miejscu i wyniki taki, woda taka, itd.
Każdy kto przegląda taki wątek zagląda tylko na wodę która go interesuje i na która chce jechać a nie przegląda 200 stron żeby znaleźć coś na temat wody na która chce jechać.
Jest to osiągalne bo jak mieszkałem w Szkocji to Szkot mi pokazał taki miejscowy portal i właśnie tak to wyglądało.
Czyste informacje, bez zbędnego przerzucania postów i każdy zagląda tam gdzie chce jechać na ryby.
Osobiście do tego starego nie zaglądam ponieważ nie chce mi się szukać po tylu postach czy ktoś był na wodach które mnie interesuję i nie dysponuje takim czasem żeby tam tyle filtrować.

.To byłoby trochę ciekawsze.

Popieram ten pomysł :) Większość z nas chciała by poczytać jak tam brania w naszej okolicy, zintegrować się z ludźmi z naszego rejonu bądź dowiedzieć się o wodach gdzie planujemy wyjazd itp. Ciężko się szuka takich informacji bez podziału na rejony (choćby województwa)
(2013/06/17 20:31)

lynx

Bo jak przyjdzie z każdym zdjęciem się bawić w zmniejszanie to naprawdę sie może odechcieć ;p

Jeśli zwiększysz rozmiar zdjęć, to tym samym zwiększysz rozmiar postu który dodajesz. Czyli to wszystko zacznie zabierać więcej miejsca na serwerze. A redakcji chodzi o to by właśnie zaoszczędzić miejsca na serwerze...
Z drugiej strony dodając większe zdjęcia na forum czy gdzie indziej w internecie, sam sobie szybciej wyczerpujesz limit przesyłu danych...
Co do bawienia się ze zmniejszaniem zdjęć. Nie zmiejszam zdjęć pojedynczo. Przez program który mam zmieszam ich kilka/kilkanaście na raz. Tak więc nie bawię się za każdym razem, bo mam w folderze ze zdjęciami te o orginalnym rozmiarze i te pomniejszone.

Jeśli redakcja chciała by zaoszczędzić miejsce na swoim serwerze niech w poczcie priv, doda funkcję zaznacz usuń. Tak by można było kilka/kilkanaście (wybranych) wiadomości usunąć na raz.
Bo skrzyni z pocztą już pękają, a ja nie mam czasu usuwać każdą pojedynczo. Tym bardziej że przy tej czynności zżera mi więcej limitu transfery (każde odświeżenie strony), jak i wiesza mi się internet po kilku takich usunięciach. No i co najważniejsze zajmuje dużo czasu usunięcie 10 wiadomości pojedynczo.

A najlepiej wszystkie na raz.
Nie bardzo rozumie dlaczego rozwijac system a potem rozwinąc tak aby mozna bylo go szybko wykasować
Chyba to jest reguła zapętlenia czy zapomnienie sie . (2013/06/17 20:55)

JKarp

Mam pomysł na nowy pokój:
przedszkole-wedkuje.pl
W tym to pokoju wszyscy mistrzowie wędki mogliby wymieniać się swoimi pomysłami na przechytrzenie okazu lub odpowiadać na posty z przed dwóch lat lub ważyć kawę ;-)
W tym celu należy wstawić tam gotowe szablony odpowiedzi no i pytań też :-)
Na przykład:
Kolega ma rację , Kolega nie ma racji, Kolegi wypowiedź jest bardzo mądra, Na karpia proponuję białe i zanętę, Pellet najczęściej jest zrobiony ze skorupiaków a nawet z halibuta itd.
No i takie z głębszą myślą:Reklama ma zawsze swój chwyt :), Kawa jest bardzo dobra na leszcze i karpie polecam dać 3 duże łyżki kawy do zanęty.
Tam też można by było do woli w każdym poście reklamować blog najlepszy na świecie :-)
JK (2013/06/17 21:13)