Zbieramy pomysły na nową funkcję .

/ 103 odpowiedzi
u?ytkownik90486

Nie, olac rejestry, to chyba ma być jakaś luźna informacja a nie kolejna statystyka :D (2012/03/14 20:37)

jamesbond

jak na innych normalnych portalach. Chcociazby tactical.pl torch.pl knives.pl czyli wątek przeklejony u gory, boldem, a jak nie to shotubox (2012/03/14 20:56)

u?ytkownik32263

A ja mam pomysł i technicznie osiągalny :)
Portal tworzy mapę wód Polski. Tema lekki do zorganizowania ponieważ każdy okręg ma z reguły taką mapkę na swojej stronie.
Taka mapka jest dostępna we wpisie który jest na stronie głównej portalu.
Teraz kiedy wracamy z rybek to wchodzimy na miejsce gdzie byliśmy na rybach i tam mamy powiedzmy 1000 znaków do wykorzystania i opisujemy że byliśmy dziś w zaznaczonym miejscu i wyniki taki, woda taka, itd.
Każdy kto przegląda taki wątek zagląda tylko na wodę która go interesuje i na która chce jechać a nie przegląda 200 stron żeby znaleźć coś na temat wody na która chce jechać.
Jest to osiągalne bo jak mieszkałem w Szkocji to Szkot mi pokazał taki miejscowy portal i właśnie tak to wyglądało.
Czyste informacje, bez zbędnego przerzucania postów i każdy zagląda tam gdzie chce jechać na ryby.
Osobiście do tego starego nie zaglądam ponieważ nie chce mi się szukać po tylu postach czy ktoś był na wodach które mnie interesuję i nie dysponuje takim czasem żeby tam tyle filtrować.

Jak dla mnie pomysł rewelka. Bez szukania, bez czytania ogromnej ilości pierdół. No i dobry sposób na integrację z ludźmi łowiącymi na danym akwenie bo wiadomo było by kto i gdzie lubi połowić. Ze wszystkich tu wymienionych najbardziej mi sie podoba. Droga Redakcjo to jest właśnie to! (2012/03/14 21:15)

Zibi60

Moim zdaniem należy zrobić schout-boxa wyeliminuje to niepotrzebne posty na forum, bo do tej  chwili wszelkie pogaduchy są prowadzone za jego pomocą. Często dyskusja w postach daleko odbiega od tematu.Sprawdźcie proszę ile z tych kilku tysięcy postów mówi o połowach?
Taki rodzaj kawiarenki z komunikatorem szybko rozładował by tłok w pokojach na forum. I do tego ograniczyło by naruszenia regulaminu które mimo zmian i nowych moderatorów, którzy dwoją się i troją by utrzymać porządek nie są w stanie czasem zapanować nad chaosem.
Co prawda spadło by kilka dyżurnych tematów ale w zamian mieli byśmy czytelniejsze forum.
A i o proste rzeczy łatwiej by było zapytać, bez zaśmiecania pokoi.
Najwyższy czas na komunikator online na naszym portalu.  Praktycznie prawie nie ma w obecnej chwili takiego portalu wędkarskiego, który jest tego pozbawiony.
Pozdrawiam

Jestem tego samego zdania, proponuję wprowadzić nawet przy przyjęciu innej opcji, ponieważ nowi użytkownicy nie będą śmiecić w tematach na stronach. (2012/03/15 07:05)

baloonstyle

Shout box też rewelacyjna sprawa.
Jednak każdy użytkownik który tu dłużej przebywa wie jakie tu cuda się dzieją i jakiego typu ludzie często się tu pojawiają.
Tak opcja jak shout box była by tylko wykorzystywana przez nieznośnych użytkowników, pamiętajmy również ile ten portal liczy użytkowników i ile osób jest online w godzinach szczytu. Portal jest chyba zbyt rozbudowany na shout box-a, takie cos jest świetne dla małych portali.
Nie krytykuje tego tylko wiem jak łatwo zaśmiecić shouta przez nie zainteresowanych tematami.
Jednak sam shout box super sprawa bo szybko można wyciągać informacje, ale chyba ten portal ma zbyt dużo użytkowników.
Tu naprawdę musi coś być takiego żeby szybko łapać info z każdego regionu kraju. To jest portal ogólnopolski nie regionalny i trzeba coś wymyślić żeby ktoś z Zakopanego i Kołobrzegu znalazł coś dla siebie a nie filtrował masę informacji z Wrocławia i Krakowa.
Nie chcę tu krytykować żadnego pomysłu jednak coś razem można wymodzić.
Ten podział z tymi regionami ( województwami ) też nie jest zły. Jednak to kolejne tematy, pokoje, wątki na forum.
Myślmy i o wszystkim piszmy to może znajdziemy złoty środek :)) (2012/03/15 07:45)

obcy91

Podklejać ważne tematy... tyle filozofii. (2012/03/15 08:16)

Artur z Ketrzyna

Ja proponuje by utworzyć takie kalendarium brań.
Wędkarz wchodzi opisuje co złowił i na co.
Pod spodem ma odnośniki, kategorie; na wór elektronicznego testu/ankiety.
1krok, określenie łowiska;
Rzeka, jezioro, morze.
2krok, określenie metody.
 spining, spławik, grunt, mucha.
3krok, określenie przynęty, odpowiedniej dla danej metody połowu.
4krok, to byłby już automat, z pogodynki wpisane dane atmosferyczne z danego dnia. Fazy księżyca, zachmurzenie i opady, temperatura otoczenia i wody, siła wiatru i kierynek.
5 krok, to autor podaje co złowił;
jaką rybę/ryby, wagę i długość, w przybliżeniu do 1cm/0,2kg.
I na końcu zaznacza na skali jak sam określa ten połów, a dokładniej żerowanie ryb. (system pięciu gwiazdek, bardzo źle, źle, słabo, dobrze i bardzo dobrze -żerowały)

Jedno to mogło być forum, a drugie to baza danych poszczególnia dla rodzaju akwenów i metod połowu.
Ta baza, posłużyła by na stworzenie kalendarium, prognozowego brań dla; poszczególnych metod połowu i rodzaju akwenów, jak i gatunków ryb.
Takiego czegoś jeszcze nie ma, i Wędkuje.pl było by prekursorem Kalendarium brań, o tak zaawansowanej formie.

Dlaczego uważam że coś takiego jest jak najbardziej pożądane?
Ponieważ, żerowanie ryb drapieżnych a spokojnego żeru jest zależne od siebie. I wpisywanie intensywności żerowania obu tych grup w jedną rubrykę jest błędne. Ponieważ jak drapieżnik żeruje to ofiary uciekają, kryją i przestają żerować. Poprostu wpływają na siebie wzajemnie.
Po drugie w morzu, jeziorze czy rzece, ryby inaczej reagująca czynniki atmosferyczne, jak też inne gatunki tam występują. I jak wiadomo, mają inne okresy żerowania, czy nawet są pod ochroną.
Jeżeli nałożymy te wszystkie dane na siebie, to obraz się zamazuje, i tak naprawdę nie wiemy jakie gatunki ryb w danym okresie lepiej żerowały i gdzie.

Oczywiście by dokładnie odzwierciedlić, słuszność tych danych. powinna być informacja dla poszczególnych metod ilu wędkarzy brało udział w danym dniu w ankiecie.

Autor pomysłu Artur S. (2012/03/15 08:51)

baloonstyle

No pomysł kol. Artura ciężki do zrobienia ale to faktycznie byłby chyba przełom dla tego portalu. (2012/03/15 10:11)

covent

A ja z innej beczki:

Brakuje strony w wersji mobile - sam często używam telefonu do przeglądania min. wedkuje.pl a strona trochę waży i otwiera się slabo na telefonach etc.

Portal tak popularny  w internecie a nie ma wersji "light"

(2012/03/16 09:18)

Troo

Właśnie przeglądałem temat "Jak było dziś na rybach" i zastanawiałem się dlaczego nie ma odnośnika do ostatniego postu.

Nawet próbowałem coś z linkiem zrobić żeby w zakładki przeglądarki wkleić ale nic nie wymyśliłem.

Oczywiście jest od wewnątrz na karcie "PZW wiadomości" ale przydał by się taki zewnętrzny, stały link który można było by wkleić do zakładek.

Jestem za Roxolą i połączeniem tego z moim pomysłem (tak miało by to wyglądać)

(2012/05/21 05:59)

Carol73

A ja z innej beczki:

Brakuje strony w wersji mobile - sam często używam telefonu do przeglądania min. wedkuje.pl a strona trochę waży i otwiera się slabo na telefonach etc.

Portal tak popularny  w internecie a nie ma wersji "light"

Mi na Samsungu Monte śmiga normalnie
Wersje mobile różnych stron są przeważnie trochę okrojone(ubogie) (2012/06/05 10:48)

redakcja

Convent, co do wersji mobile to pojawi się ona niebawem. Funkcja zastępująca wątek "Jak było dziś na rybach" właśnie się pojawiła. Od dziś możecie zamieszczać informacje o efektach połowów w wybranych miejscach. Wystarczy znaleźć interesujące Was łowisko i pod jego opisem dodać swoją relację. W niej możecie określić stan brań, datę połowu, krótko opisać wrażenia oraz określić gatunek i ilość złowionych ryb. Przykładową notatkę znajdziecie tutaj:http://www.wedkuje.pl/lowisko,rzeka-widawka,49146
Zachęcamy do dodawania swoich relacji.Z pozdrowieniami,Redakcja  (2012/06/05 11:01)

Carol73

Przydała by się informacja na stronie głównej żeby nie powstało małe zamieszanie.POZDRAWIAM (2012/06/05 11:19)

u?ytkownik90486

Zdecydowanie dobrze by było dodać skrypty Tapatalk, to zdecydownie ułatwi poruszanie się po forum na smartfonach. (2012/06/05 11:37)

covent

Convent, co do wersji mobile to pojawi się ona niebawem. Funkcja zastępująca wątek "Jak było dziś na rybach" właśnie się pojawiła. Od dziś możecie zamieszczać informacje o efektach połowów w wybranych miejscach. Wystarczy znaleźć interesujące Was łowisko i pod jego opisem dodać swoją relację. W niej możecie określić stan brań, datę połowu, krótko opisać wrażenia oraz określić gatunek i ilość złowionych ryb. Przykładową notatkę znajdziecie tutaj:http://www.wedkuje.pl/lowisko,rzeka-widawka,49146
Zachęcamy do dodawania swoich relacji.Z pozdrowieniami,Redakcja 

To mnie akurat bardzo cieszy:)

(2012/06/05 12:29)

Troo

Funkcja zastępująca wątek "Jak było dziś na rybach" właśnie się pojawiła. Od dziś możecie zamieszczać informacje o efektach połowów w wybranych miejscach. Wystarczy znaleźć interesujące Was łowisko i pod jego opisem dodać swoją relację. W niej możecie określić stan brań, datę połowu, krótko opisać wrażenia oraz określić gatunek i ilość złowionych ryb. Przykładową notatkę znajdziecie tutaj:http://www.wedkuje.pl/lowisko,rzeka-widawka,49146

Redakcjo ale jest problem bo niektóre łowiska są opisane kilkakrotnie, przykładowo tu, Piaski 5x, Szałe 2x, Gołuchów 3x, Piaski można dzielić na duży i mały zbiornik, Szałe ewentualnie można wyodrębnić "portki"

Drugi problem jest taki że nie ma opisów wszystkich łowisk. 

W sumie mamy na wedkuje.pl tylko 12 a ja na mapce wędkarskiej nam 42, z portkami na Szałe powinno być 43.

Jak droga redakcjo możesz nam pomóc na te problemy ?

(2012/06/05 19:28)

adler

Funkcja zastępująca wątek "Jak było dziś na rybach" właśnie się pojawiła. Od dziś możecie zamieszczać informacje o efektach połowów w wybranych miejscach. Wystarczy znaleźć interesujące Was łowisko i pod jego opisem dodać swoją relację. W niej możecie określić stan brań, datę połowu, krótko opisać wrażenia oraz określić gatunek i ilość złowionych ryb. Przykładową notatkę znajdziecie tutaj:http://www.wedkuje.pl/lowisko,rzeka-widawka,49146

Redakcjo ale jest problem bo niektóre łowiska są opisane kilkakrotnie, przykładowo tu, Piaski 5x, Szałe 2x, Gołuchów 3x, Piaski można dzielić na duży i mały zbiornik, Szałe ewentualnie można wyodrębnić "portki"

Drugi problem jest taki że nie ma opisów wszystkich łowisk. 

W sumie mamy na wedkuje.pl tylko 12 a ja na mapce wędkarskiej nam 42, z portkami na Szałe powinno być 43.

Jak droga redakcjo możesz nam pomóc na te problemy ?

Kolego Troo , przecież to my dodajemy łowiska do wykazu łowisk . To od Ciebie , mnie , wszystkich zależy czy dane nowo wpisane łowisko zaistnieje w bazie . Wpisy o efektach na danym łowisku tylko uatrakcyjnią bazę . Natomiast jeśli w bazie jest kilka takich samych łowisk wybierzmy te które ma najlepszą jego charakterystykę , zdjęcia , opis i dodawajmy nowe . 

Pozdrawiam .

(2012/06/05 20:34)

covent

Wydaje mi się, że celem nadrzędnym wątku "jak było.."  stało się  dotarcie w krótkim czasie do szerokiego ogółu forum w celu pochwalenia/przekazania czy po prostu dowiedzenia się o wynikach kolegów z innych regionów Polski.

Więc nie wiem co ma utrakcyjnić nowa funkcja forum. Raczej wygląda to na celowe rozproszenie inforamcji tylko w jakim celu to chyba najstarsi górale tego nie wiedzą. Albo inaczej jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o cash...

(2012/06/05 22:23)

igorski

Drodzy Koledzy i Koleżanki,ponieważ wątek "Jak było dziś na rybach" osiągnął gigantyczną liczbę ponad 9600 postów, chcielibyśmy stworzyć nową funkcję, która zastąpi tę dyskusję na forum. Chcemy, abyście dzięki niej mieli możliwość  umieszczania  łatwy sposób krótkich notek na temat tego, co udało się Wam złowić danego dnia. Czekamy na Wasze pomysły, w jaki sposób mogłoby to funkcjonować w naszym portalu. Z wędkarskim pozdrowieniem,Redakcja

A niech droga Redakcja napisze co ,komu ten temat przeszkadzał ?? (2012/06/05 23:00)

mielec

Wrzucę jeszcze taki dodatkowy pomysł np. Status użytkownika czy jest online czy nie np gdzieś jakaś informacja w blogu jakiś punkt podświetlony np. online na zielono offline na czerwono.

I dobry by był jeszcze opis do tego statusu. Coś na podtyp GG Jak online to wiadomo, że jest, ale przy nieobecności mógłby bloger w opisie statusu napisać np. Jestem na rybkach tu i tu może ktoś dojechać, lub nie obecny przez ... dni itp. To by się przyjęło.

I oczywiście taką samą zrobić opcję podglądu ocen przy fotografiach, czy to dla Vip kont czy dla wszystkich, mniejsza z tym, ale też by było dobre.

Pozdrowionka. (2012/06/06 09:34)

mielec

I do jasnej cholery przywrócić stary dobry wątek "Jak było dziś na rybach" (2012/06/07 14:44)

igorski

Redakcja ma wyje.....ne na nasze  prośby a zwłaszcza pseudo moderatorzy którym troszkę władzy zaszkodziło (2012/06/07 15:23)

bluehornet

Kolego igorski - słownictwo :)) W trochę mniej ostrym tonie proszę ...
(2012/06/07 15:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

igorski

Kolego igorski - słownictwo :)) W trochę mniej ostrym tonie proszę ...

A gdzie tu jest coś złego napisane ??
(2012/06/07 15:42)