Zaloguj się do konta

Zaznaczenie żyłki w feederze

utworzono: 2013/04/18 20:56
szyryb111

jak w metodzie feeder zaznaczyc zyłke by przyneta z koszykiem lądowała zawsze w to samo miejsce [2013-04-18 20:56]

780528

Zaczepiając na klipsie lub znacząc żyłkę markerem białego koloru.
[2013-04-18 21:12]

Arcymisiek

Możesz także nałożyć po zarzuceniu zestawu gumkę z dętki.
[2013-04-18 21:19]

sy28

Witam zaczepiająć o klips ryzykujemy zerwanie zaznaczenie markerem to trochę trudne do dokładnego wyłapania, ja proponuję gumkę recepturkę założyć na żyłkę,robię to tak odkręcam szpulę zakładam gumkę na szpulę nie na żyłkę zakładam szpulkę wykonuje rzut i dopiero gumka ląduje na żyłce następny rzut jest już taki sam gumka blokuje żyłkę ale jest na tyle elastyczna że żyłka się nie zerwie pozd
[2013-04-18 21:20]

Dokładnie. Zahaczając żyłkę o klips w łowieniu z koszykiem, sprężyną czy oliwką jest bardzo ryzykowne, mi klips tylko służy podczas łowienia odległościówką, tam mam pewność że wszystko będzie ok. Rozwiązanie z gumą wydaje się bardzo dobre i nie ukrywam że spróbuję takiego czegoś :) [2013-04-18 21:55]

JWy

Dokładnie. Zahaczając żyłkę o klips w łowieniu z koszykiem, sprężyną czy oliwką jest bardzo ryzykowne, mi klips tylko służy podczas łowienia odległościówką, tam mam pewność że wszystko będzie ok. Rozwiązanie z gumą wydaje się bardzo dobre i nie ukrywam że spróbuję takiego czegoś :)

no to pewnie rekordów tą metodą jeszcze nie odnotowałeś i pewnie nie odnotujesz [2013-04-19 06:12]

ryukon1975

Przy wielu kołowrotkach samo wsuniecie żyłki pod klips a później jej wyciągnięcie powoduje że żyłka zostaje przecięta lub w najlepszym przypadku poważnie uszkodzona.

[2013-04-19 07:01]

pavel-93

można nakleić na żyłkę cenę, taką jakie mają w sklepach na produktach
[2013-04-19 13:16]

Dokładnie. Zahaczając żyłkę o klips w łowieniu z koszykiem, sprężyną czy oliwką jest bardzo ryzykowne, mi klips tylko służy podczas łowienia odległościówką, tam mam pewność że wszystko będzie ok. Rozwiązanie z gumą wydaje się bardzo dobre i nie ukrywam że spróbuję takiego czegoś :)

no to pewnie rekordów tą metodą jeszcze nie odnotowałeś i pewnie nie odnotujesz

Za to ty pewnie bijesz rekordy ;) [2013-04-19 17:51]

yba

Zrób to używając markera.

[2013-04-19 18:17]

damiangrzeskowiak

wydaje mi sie ze marker to najleprze wyjscie

[2013-04-20 17:23]

mossak

Pomyslowe też spróbuje. [2013-04-20 18:00]

w-marcin-59

Sprawa nie jest aż tak prosta jak tu wszyscy piszą. Klips, marker, gumka i nie wiadomo co jeszcze. Ja sam osobiście też mam z tym spore trudności, a dokładnie chodzi mi o to, że, przypuśćmy mam na kołowrotku tylko trochę żyłki, i przy wyrzucie ta żyłka mi nie się nie urwie, czyli zawsze mam tą samą odległość. Jednak na otwartej wodzie zawsze ucieka mi ten obrany punkt na horyzoncie. Znaczy to, że łowię zawsze w idealnej odległości od brzegu, lecz raz bardziej w prawo, a raz bardziej w lewo. Co ja się przy tym na wkurzam. Gdy jest możliwość to zaznaczam sobie miejsce wywożąc pontonem boję i wtedy nie mam już problemu z celnością. Gdy nie mam możliwości wywiezienia boi, za pomocą dodatkowej wędki wyrzucam boję, składam wędkę, żeby w razie czego nikt nie pomyślał, że łowię na trzy wędki i już po problemie. A gdy mam oznaczony punkt to z celnością raczej nie mam problemów (lata praktyki i zawody rzutowe zrobiły swoje).
[2013-04-20 18:07]

wojtt

Cześć, moim sprawdzonym i wypróbowanym sposobem jest klips. Jeśli się troche potrenuje można dojsć do takiej wprawy że nie ma mowy o zrywaniu żyłki. 

Drugi sposób to wspomniana przez kolege wyżej bojka, jeśli chodzi o nęcenie i zarzucanie w to samo miejsce to raczej najlepsze rozwiązanie.

[2013-04-22 09:18]

jak się rzuca na pełnej mocy to odległość mniej więcej jest zawsze taka sama nie ma znaczenia tak wielkiego czy metr dalej czy bliżej , to wszystko kwestia wprawy. Ja zawsze przytrzymuję palcem żyłkę na szpuli przed wpadnieciem zestawu do wody żeby zestaw się ułożył i nie poplątał . Jak ktoś ma problem z ustaleniem odległości rzutu to niech sobie marker postawi i po kłopocie ... [2013-04-22 09:36]

JWy

Za to ty pewnie bijesz rekordy ;)

biję czy nie biję to nie jest istotne w tym temacie ,zwróciłem uwgę że żyłka zpięta na klips przy odjeżdzie większej rybki na 100% nie wytrzyma takiego naprężenia tymbardziej że w podanej przez Ciebie metodzie są stosowanie żyłki o mniejszych przekrojach co wpływa na oległość rzutu,a chyba tą metodą nie powinno być kłopotów z wycholowanie rybki 2 -3 kg

pozdrawiam i powodzenia z tym kipsikiem życzę

[2013-04-22 13:17]

[2013-04-22 15:58]

[2013-04-22 16:00]

Za to ty pewnie bijesz rekordy ;)

biję czy nie biję to nie jest istotne w tym temacie ,zwróciłem uwgę że żyłka zpięta na klips przy odjeżdzie większej rybki na 100% nie wytrzyma takiego naprężenia tymbardziej że w podanej przez Ciebie metodzie są stosowanie żyłki o mniejszych przekrojach co wpływa na oległość rzutu,a chyba tą metodą nie powinno być kłopotów z wycholowanie rybki 2 -3 kg

pozdrawiam i powodzenia z tym kipsikiem życzę

problem z odległością rzutu ??? chyba jak karmimy dane miejsce to wiemy gdzie rzucić, marker jest wtedy niezbędny i nie ma problemu z blokowaniem żyłki, nie rzucamy przecież spławika na  powyżej jakiejś marginalnej odległości powiedzmy  powyżej 30 m bo chyba na takiej odległości to chyba już spławika nie widać nawet jak jest specjalnie stworzony do dalekich rzutów. Łowiąc na takich odległościach musimy jakoś zanęcić , co bez środka pływającego jest niemożliwe na określonej odległości więc wymagałoby to innej metody połowu wg mnie każdy ma swoje patenty zapinanie żyłki na klips szpuli to przy małych przekrojach żyłki grozi uszkodzeniem i zerwaniem . Jeżeli chodzi o odległościówkę to kto łowi i holuje ta metodą ryby DUŻE od powiedzmy 1,5 kg wzwyż powinien  używać żyłki 16 nawet 18 ... przypon 14 , 12 w ostateczności . przecież dalekie rzuty to odpowiednio większe przeciążenia przy zacięciu co trudno kontrolować rzucając zestaw ze spławikiem o masie całkowitej powiedzmy 15 g w sumie
[2013-04-22 16:02]

JWy

nie rozumię czemu mnie cytujesz ,nie mam żadnego problemu z odległościówką chciałem tylko zwrócić uwagę koledze na niebezpieczeństwo zaklipsowanej żyłki (wyróżnione na czerwono) przy metodzie odległościowej

spójrz na wcześniejsze posty.

[2013-04-22 17:18]

nie rozumię czemu mnie cytujesz ,nie mam żadnego problemu z odległościówką chciałem tylko zwrócić uwagę koledze na niebezpieczeństwo zaklipsowanej żyłki (wyróżnione na czerwono) przy metodzie odległościowej

spójrz na wcześniejsze posty.

słaby jesteś i musisz dużo sie uczyć a na pewno ortografii hehehe jak wielu tutaj co ma siekę we łbie a mądrości prawi drugiemu że ho ho 

[2013-04-22 21:40]

JKarp

Słaby jesteś i musisz dużo si ę uczyć , a na pewno ortografii he he he, jak wielu tutaj co ma siekę we łbie , a mądrości prawi drugiemu , że ho ho .

"słaby jesteś i musisz dużo sie uczyć a na pewno ortografii hehehe jak wielu tutaj co ma siekę we łbie a mądrości prawi drugiemu że ho ho "
JK [2013-04-22 21:52]

Słaby jesteś i musisz dużo si ę uczyć , a na pewno ortografii he he he, jak wielu tutaj co ma siekę we łbie , a mądrości prawi drugiemu , że ho ho .

"słaby jesteś i musisz dużo sie uczyć a na pewno ortografii hehehe jak wielu tutaj co ma siekę we łbie a mądrości prawi drugiemu że ho ho "
JK

interpunkcja na wszelkiego rodzaju komunikatorach jest zwyczajowo pomijana ale skąd masz to wiedzieć wioskowy chłopku [2013-04-22 22:10]

JKarp

Ot i mamy nowe zasady pisania na forach...I to, że zdanie zaczynamy z dużej litery też można pominąć i napisać " hehehe" zamiast " he he he " też pewnie można pominąć. No i zdanie też kończy kropka ale w sumie to taki nieistotny szczegół.Tak dla jasności - to jest forum a nie komunikator.Komunikatory to np  GG i Skype.Czas się kończy...stąd te nerwy ;-)
Pewna grupa ludzi zobaczywszy, że kończą się jej argumenty zaczyna obrażać swoich adwersarzy. Świadczy to o tym, że Ci ludzie są zakompleksieni, pozbawieni kręgosłupa, brak im wiedzy merytorycznej i praktycznej. Tak naprawdę są biedni i mali...Jedyne co to zostaje im internet jako narzędzie to demonstrowania swojej arogancji, ignorancji, swojego braku wychowania a tak naprawdę należy nazwać to po imieniu - to chamstwo w czystej postaci.
JK

[2013-04-22 23:01]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia