Zawody,masakrowanie ryb,C&R

/ 245 odpowiedzi
u?ytkownik42354


Kristoph1 - mnie nie interesują twoje pretensje do mnie. Ale nabluzgałeś tu ludziom bez potrzeby i bez powodu, w dodatku nie rozumiejąc w ogóle naszych (moich) wypowiedzi.

Przeleciałeś dyskusje po łebkach i wywaliłeś swoje frustracje niepotrzebnie, bez związku z całą sprawą. Zrozumiałeś wszystko opacznie i to jest twoja zakichana sprawa. 

Moje zdanie, twoje zdanie, zdanie każdego kto się wypowiadał - a ty zarzucasz np. mnie, ze nie toleruję zdań innych użytkowników, którzy różnią się w poglądach ode mnie.

A TY CO ROBISZ? WARCZYSZ JAK PIES NA KAŻDEGO , KOGO ZDANIE CI SIĘ NIE PODOBA.

CHYBA SAM NIE WIESZ O CO CHODZI W DYSKUSJI - JEŚLI WSZYSCY BĘDZIEMY POTAKIWAĆ, TO CAŁE TO FORUM MOŻNA ZLIKWIDOWAĆ, BO NIE BĘDZIE POTRZEBNE.

Tylko prośba.... czytaj wszystko  i myśl zanim kogoś zbesztasz.

(2011/02/24 15:00)

bluehornet


Znów widzę ,że Ghostmir i jego klakierzy żądzą na forum :)
Po tych waszych wywodach chyba w ogóle wypiszę się z wędkarstwa,(rzygać się chce bleee)wiedząc że wśród braci są jeszcze takie zakały.Jesteście jak CBA,mineliście się  z powołaniem, mając samemu brud pod paznokciami -to taka przenośnia dla mniej inteligentnych.

Czytając to " cóś " się zbulwersowałem !!! Następny urzędniczyna , znający na pamięć parę formułek , stosujący je niekoniecznie zgodnie z przeznaczeniem , w trakcie wizyty petenta zapewne często używający sformułowania , cyt. : Co ja mogę ???!~!!! I w dodatku gbur !!! (2011/02/24 15:03)

Roman50


,,A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!
– Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu? ""

Hehe ,te czasu już minęły ,obudź się klakierze - jesteśmy w Unii i mamy XXI wiek.
(2011/02/24 16:15)

Roman50


Ps.Choć dla niektórych zdało by się żeby te czasy wróciły.Chodzi mi oczywiście o milicję.
Z góry uprzedzam (bo wiem jak klakierzy działają) NIE BYŁEM KOMUNISTĄ I NIE MIAŁEM Z TĄ ORGANIZACJĄ NIC WSPÓLNEGO W OWYCH CZASACH. (2011/02/24 16:26)

bluehornet


A kto tu mile wspomina milicję lub ormo ???!!! Bo ja na pewno nie !!! (2011/02/24 16:34)

u?ytkownik63491


Uuuuuuuuuuu, zgadza się a tu jest dużo komunistów - którzy działali  w wielu organizacjach , oj jest. (2011/02/24 16:37)

Roman50



A kto tu mile wspomina milicję lub ormo ???!!! Bo ja na pewno nie !!!






Czytaj ze zrozumieniem .
(2011/02/24 16:40)

bluehornet


Ps.Choć dla niektórych zdało by się żeby te czasy wróciły.Chodzi mi oczywiście o milicję.
Z góry uprzedzam (bo wiem jak klakierzy działają) NIE BYŁEM KOMUNISTĄ I NIE MIAŁEM Z TĄ ORGANIZACJĄ NIC WSPÓLNEGO W OWYCH CZASACH.

A kto cię tutaj nazwał komunistą ???!!! (2011/02/24 16:41)

Roman50


Jedna muszę Ci to wytłumaczyć.

Na razie nikt ,ale wiem że za chwilę by mnie tak nazwano .Znam sposób myślenia niektórych dyskutantów. (2011/02/24 16:45)

bluehornet


Klakierem nie jestem , piszę sam za siebie , mam odwagę  mówić publicznie głośno to , co inni po cichu myślą , a ciebie mogę najwyżej podciągnąć  ( po sposobie wyrażania się na forum ) pod definicję sfrustrowanego urzędnika szczebla gminnego !!! Nie spotkałem się , by ktoś komuś na forum wyjechał od komunistów itp. , poza tym nie jest to forum polityczne na poziomie Samoobrony lub LPR !!! Kończę tę bezsensowną debatę i życzę podobnego słownictwa w czasie konwersacji z potencjalnymi petentami w Urzędzie !!! (2011/02/24 16:57)

u?ytkownik42354


Jesteś. Masz czelność zgadzać się z kilkoma moimi poglądami. Zgodnie z normą na tym forum, jesteś klakierem. Moi wrogowie lubią takie zagrywki. (2011/02/24 19:49)

bluehornet


Mirek , w takim układzie , jeżeli mam czelność zgadzać się z kilkoma twoimi poglądami , twoi wrogowie są zarazem moimi !!! Czuwaj !!! (2011/02/24 20:20)

u?ytkownik221


Zawody podlodowe są organizowane i będą i nikt tam nie zmusza ludzi do brania udziału w tych zawodach sami chętnie startują. Jeżeli tak przeszkadzają Wam te zawody, więc zamiast tracić czas i energię na dyskusję która i tak niczego nie zmieni, prócz wzajemnych niesnasek lepiej piszcie petycje do ZG PZW czy odpowiednich ministerstw z prośbą likwidację. A jakie są moje zasługi to nie Tobie kolego o tym pisać bo nie wiesz nic na temat koła do którego należę, ja nie piszę Twoich dokonaniach , czy zasługach jako strażnika SSR którym być może jesteś, bo nie interesuje mnie weryfikacja czy tak jest, to jest Twoja sprawa zresztą  pewnie byłaby i tak niemożliwa. Więc proszę nie pisz tego o czym nie masz pojęcia, nie znasz mnie i nie wiesz nic co robię a czego nie jako prezes swego koła. Niedługo organizujemy zawody podlodowe , na które jest sporo chętnych i nikt ich nie zmusza , sami chętnie biorą udział w takich zawodach bo to jest świetna sprawa, spotkanie na pięknym jeziorze w zimowej scenerii.  Jak zwykle po takich zawodach złowione ryby  przekazujemy potrzebującej rodzinie, która jest szczęśliwa że ktoś o nich pamięta i choć to nie wiele przekazuje im te płotki, które ze smakiem zjedzą. Pisanie o rzeziach, które jakoby odbywają się na zawodach uważam za niezrozumiałe i dziwne, przeliczanie na kilogramy złowionych ryb to nieporozumienie, tak może pisać tylko osoba nie łowiąca nigdy z lodu. I żeby było jasne nie próbuję tu nikogo pouczać i nie zamierzam bo tu jest aż nadto takich kolegów, a czy zgadzacie się z moim zdaniem czy nie to jest już Wasza prywatna sprawa i nie musicie przekonywać mnie czy innych tylko swojej jedynie słusznej prawdy. Nie zamierzam także nikogo przekonać do łowienia z lodu, kto chce i tak będzie łowił i startował w takich zawodach, a kto łowi i startuje i tak będzie. Na zakończenie dodam, że są to fajne zawody, a że kilka kilogramów ryb z przyczyn technicznych czyli z racji pory roku i temperatury nie wróci do wody nie przyniesie jakiegoś uszczerbku na ichtiofaunie, większe robią ci którzy wybijają na zimowiskach czy tarliskach ryby, no ale nikomu to nie przeszkadza bo łatwiej piętnować zawody.

pozdrawiam (2011/02/25 09:07)

u?ytkownik57785


Zawody podlodowe są organizowane i będą i nikt tam nie zmusza ludzi do brania udziału w tych zawodach sami chętnie startują. Jeżeli tak przeszkadzają Wam te zawody, więc zamiast tracić czas i energię na dyskusję która i tak niczego nie zmieni, prócz wzajemnych niesnasek lepiej piszcie petycje do ZG PZW czy odpowiednich ministerstw z prośbą likwidację. A jakie są moje zasługi to nie Tobie kolego o tym pisać bo nie wiesz nic na temat koła do którego należę, ja nie piszę Twoich dokonaniach , czy zasługach jako strażnika SSR którym być może jesteś, bo nie interesuje mnie weryfikacja czy tak jest, to jest Twoja sprawa zresztą  pewnie byłaby i tak niemożliwa. Więc proszę nie pisz tego o czym nie masz pojęcia, nie znasz mnie i nie wiesz nic co robię a czego nie jako prezes swego koła. Niedługo organizujemy zawody podlodowe , na które jest sporo chętnych i nikt ich nie zmusza , sami chętnie biorą udział w takich zawodach bo to jest świetna sprawa, spotkanie na pięknym jeziorze w zimowej scenerii.  Jak zwykle po takich zawodach złowione ryby  przekazujemy potrzebującej rodzinie, która jest szczęśliwa że ktoś o nich pamięta i choć to nie wiele przekazuje im te płotki, które ze smakiem zjedzą. Pisanie o rzeziach, które jakoby odbywają się na zawodach uważam za niezrozumiałe i dziwne, przeliczanie na kilogramy złowionych ryb to nieporozumienie, tak może pisać tylko osoba nie łowiąca nigdy z lodu. I żeby było jasne nie próbuję tu nikogo pouczać i nie zamierzam bo tu jest aż nadto takich kolegów, a czy zgadzacie się z moim zdaniem czy nie to jest już Wasza prywatna sprawa i nie musicie przekonywać mnie czy innych tylko swojej jedynie słusznej prawdy. Nie zamierzam także nikogo przekonać do łowienia z lodu, kto chce i tak będzie łowił i startował w takich zawodach, a kto łowi i startuje i tak będzie. Na zakończenie dodam, że są to fajne zawody, a że kilka kilogramów ryb z przyczyn technicznych czyli z racji pory roku i temperatury nie wróci do wody nie przyniesie jakiegoś uszczerbku na ichtiofaunie, większe robią ci którzy wybijają na zimowiskach czy tarliskach ryby, no ale nikomu to nie przeszkadza bo łatwiej piętnować zawody.

pozdrawiam




No i nadal nie pokusiłeś się o czytanie ZE ZROZUMIENIEM meritum sprawy. Ok.

(2011/02/25 10:29)

u?ytkownik221



Krytykując regulamin zawodów wędkarskich i przedstawiając jako masakrę ryb, wędkarzy biorących w nich udział potraktowaliście jak bezmyślnych fanatyków zabijania ryb w imię wygrania zawodów, dla jak to określono kolejnego pucharka. Tak to odebrałem, więc proszę także czytać ze zrozuminiem, pozdrawiam. (2011/02/26 06:02)

u?ytkownik42354


Bo to jest mordowanie ryb - czytaj ze zrozumieniem. (2011/02/26 14:06)

prezes74


Przeczytałem bardzo dobrze cały wątek i z kilkoma rzeczami się nie zgadzam .
A pirwsza i podstawowa zasada można zorganizować zawody podlodowe na ,,żywej rybie,, 99% z nich przeżyje wystarczy je przetrzymywać w wiaderku z wodą . Zapraszam na zawody w moim Kole , w tym roku na około 15 kg złowionych ryb zdechła do chwili wypuszczenia tylko 1 szt ( płotka 21 cm. ) mam na to 40-stu paru świadków , czyli jednak się da tylko trzeba chcieć.
Druga spraw rozgrywając zawody spławikowe ,, na żywej rybie ,, niestety mimo najszczerszych chęci 20% z nich padnie ( zazwyczaj ukleje i mniejsze rybki ) , chyba że jest jeszcze jeden sposób , wtedy padnie 2% , ale niestety nie jest on zgodny z zasadami rozgrywania zawodów sportowych , sędziowie kontrolni przemieszczając się po stanowiskach co pól godziny waż i wypuszczają rybę ( bardzo to trudne technicznie - praktykowaliśmy ).
W spinningu 100% ryb przeżywa , miara i do wody.
Naprawdę można zminimalizować straty do minimum.
Pozdrawiam wszystkich C&R (2011/02/26 14:55)

prezes74


Nie rozumiem tylko tych , co uważają  za coś niedobrego ,, kolejny pucharek ,, To jest zdrowe i wyzwala wśród ludzi chęć rywalizacji ,( ale żeby mnie dobrze wszyscy zrozumieli w dobrym słowa tego znaczeniu ) czysto sportowej i nic więcej.
To jest nic innego jak weryfikacja swoich umiejętności na tle innych wędkarzy , ale ja osobiście także szanuję tych , którzy nie widzą potrzeby udziału w zawodach ich prawo , a co do zawodów to jak wyżej powtarza się , wystarczy bardzo chcieć i ,, przymknąć trochę oko na nie życiowe przepisy ,, ( spławik i zasady przetrzymywania ryb i ich ważenia ) (2011/02/26 15:03)