Zaloguj się do konta

Zawody pstrągowe

utworzono: 2010/02/27 20:45
kobikobi1

nie ma sensu przekładać terminu,jak nie będzie ryb,to będzie ognisko,może ktoś gitarę weźmie.Będzie fajnie,byle by ludzi dużo było.
[2010-03-08 21:59]

romazda

I O TO WŁAŚNIE CHODZI ROBERT!!! Na rybki zawsze będziemy mieli czas.
[2010-03-08 22:11]

kobikobi1

Mam nadzieje Robercik,że pojawisz się nad Kwisą?
[2010-03-08 22:34]

Nie sądzę aby pogoda przestraszyła kogokolwiek. Nie ryby będą tu grały pierwsze nuty, ale szczerze powiedziawszy łowiłem skutecznie na tym odcinku przy podobnych warunkach więc jest szansa oszukać potokowca nawet w czasie mrozu.Mam gorącą prośbę do pomysłodawców spotkania aby opisali zasady imprezy. Jest zainteresowanie Kolegów, którzy nie uczestniczyli nawet w zawodach wędkarskich i nie wiele wiedzą na ten temat,- uważam, że trzeba wyjść im naprzeciw.Jako miejsce zbiórki (jeśli mogę) proponuję parking (mniej- więcej) na przeciw kościoła lub parking przy sklepie-restauracji (jadąc od Bolesławca, na światłach w Zebrzydowie w prawo na Nową Wieś,-parking jest przy skrzyżowaniu). Wybór ostatecznego miejsca należy do ''szefów''.  [2010-03-08 22:55]

piekar

Maćku widzę że teren znasz lepiej od nas.Więc proszę wpisz jedno z dwóch miejsc i już kierując łatwościa dojazdu.Mamy już potwierdzone 8 wpłat od uczestników.
[2010-03-09 16:09]

Jeśli taka wola Wasza proponuję jeszcze jedno miejsce. Jadąc od Bolesławca (w kierunku Zgorzelca) przed mostem w Zebrzydowej (około 30-40m) skręcamy w prawo. Jest znacznie bliżej do Kwisy i (przede wszystkim) jest tam miejsce na ok.10 samochodów. To moja ostateczna propozycja. Jeśli chodzi o czas, proponuję godzinę 7.00. Czekam na Wasze opinie na powyższe. [2010-03-09 20:19]

Jejku, jaka cisza...Koledzy, oderwijcie się od szarości!!! Tu się pisze o poważnym spotkaniu... [2010-03-09 22:46]

anczu

To prawda kropka można złowić nawet w mrozy. A co do zasad, to niektóre zostały już trochę wyjaśnione wyżej jednak zgadzam się z Maćkiem należy omówić szczegóły wcześniej żeby uniknąć nieporozumień. Zwłaszcza że zainteresowanie bardzo duże!!!  
[2010-03-10 00:09]

Matteo1987

Do dzisiejszego dnia mamy 9 uczestników zawodów razem ze mną i z Tomkiem <piekar>.Zasady rozgrywania zawodów na prośbe kolegi maxum'a:
Data jest wszystkim znana jest to 27 marzec,lecz widze w postach pesymistyczne zapowiedzi co do pogody.Myśle,że nie będzie tak źle i nie ma co ustalać zawody na inny termin bo wielu z nas nie będzie mogło przyjechać.Spotykamy się o wyznaczonej godzinie w danym miejscu.Czas trwania zawodów jest do naszej dyskusji.Wyznaczamy godzine końcową o której wszyscy zawodnicy muszą się stawić w miejscu rozpoczęcia zawodów.Miejscem ich rozgrywania jest cała Kwisa w woj.dolnośląskim.Słyszałem też od kolegów,że można dodać Bóbr jak będzie wielu startujących,ale myśle że nie będzie to potrzebne zajmijmy się Kwisą.Dozwolone metody połowu to oczywiście spinning i mucha,a interesującą nas rybą to oczywiście najpiękniejsza ryba naszych wód pstrąg potokowy(Salmo trutta m. fario).Wśród nas jest wielu wędkarzy wyznających piąte przykazanie jeśli chodzi o pstrągi czyli "No Kill" i catch & release ,dlatego zawody będą rozegrane na żywej rybie.Do tego jest obowiązkowy aparat fotograficzny(ewentualnie aparat w komórce).Czyli złowionego pstrąga należy uwiecznić na zdjęciu z widoczną rozłożoną miarką wzdłuż ryby żeby można było podać jej długość.Dodatkowo na zdjęciu musi widnieć znaczek który każdy wędkarz otrzyma przed rozpoczęciem zawodów.Jeśli ktoś ma ochote zabrać rybe to nie ma najmniejszego problemu jest to każdego indywidualna sprawa.Zawody wygrywa ten kto złapie największego okaza tego gatunku.Na koniec wyłonienie zwycięscy,wręczenie nagród,ognisko kiełbaski.Prosze wszystkich o rozpatrzenie zasad zawodów.Możemy w każdej chwili coś zmienić.A wtedy przygotuje aneks do zasad zawodów...............................................................................Acha jeszcze jedna sprawa.Wątpie czy będzie brał okoń,ale prośba do kolegów z SS o kontynuacje eksterminacji tej ryby w krainie pstrąga i lipienia.Dla niewtajemniczonych:

Porady Wędkarstwo spinningowe Okoń szkodnikiem w Krainie pstrąga i lipienia?


[2010-03-10 14:27]

piekar

Czyli zbiórka tak jak napisał kolega Maxum o 7.O O ile sie orientuje to właśnie tam zawsze stawalismy jak jezdzilismy na Kwise.50 m przed przed Kwisą jest odbicie w prawo,po przejechaniu kawałka skręca sie w lweo i dojeżdza się na kolejny most przez Kwise.Po lewej stronie jest miejsce na kilka aut, można też zrobic tam ognisko.
[2010-03-10 18:07]

Ponieważ, jestem sędzią wędkarskim zobowiązuję się przygotować szczegółowy Regulamin Zawodów (łącznie z wszelką dokumentacją). Regulamin będzie oczywiście w/g zasad zawodów spinningowych rozgrywanych na żywej rybie. [2010-03-10 19:05]

Właśnie rozmawiałem z sekretarzem naszego Koła; będą ładne dyplomy. [2010-03-10 20:42]

Matteo1987

Oooo mamy sędziego no prosze.To po co ja się produkuje:)

[2010-03-10 20:53]

Jeśli będzie aprobata forum, biorę to na siebie. Pozdrawiam. [2010-03-10 21:23]

rybspinn

Widzę że szykują się bardzo poważne zawody.

Maciek masz moje poparcie :P

Matteo1987 mógłbyś wypisać tych którzy już wpłacili żeby zobaczyć jaka ekipa się montuje oraz żeby sprawdzić czy wszystkie przelewy doszły.
[2010-03-11 13:41]

Matteo1987

Wpłaty zostały dokonane przez:
Rafał Marcin Stępień
Maciej Orda
Maciej Urbański
Joanna Czechowska
Patryk Kwaczyński
Joanna Czechowska (Ireneusz Jastrząbek)
Grzegorz Rybaczuk
Krzysztof Anczewski
Mateusz Mazur
Tomasz Piekarski
W puli znajduje się 200 zł.
[2010-03-13 16:20]

leleon

Pucharek  będzie kosztował 57 zł. Myślę, że możemy zrzucić się na niego osobno żeby nie uszczuplać puli na pomoc dla kolegi.
[2010-03-13 16:33]

kobikobi1

Dobry pomysł.Jestem za.
Mateusz ja dzisiaj wieczorkiem przeleje kasę na twoje konto,w tygodniu nie miałem czasu.
[2010-03-13 18:06]

Proponuję rozwiązać temat zbiórki nie co inaczej. Pula na zawody niech pozostanie a w czasie zawodów zorganizujmy dodatkową zbiórkę. Jeśli z puli zawodów zostaje coś to jeszcze lepiej, a poza tym jest szansa na powiększenie tej kwoty. Co Wy na to? [2010-03-13 20:33]

kobikobi1

Najważniejsze ,że by jak najwięcej zebrać.Jestem za.
[2010-03-13 20:58]

Cieszę się Robert z Twojej akceptacji. Odnośnie samych zawodów; Regulamin opracowany. [2010-03-13 21:04]

kobikobi1

Fajnie.Dobra robię ten przelew bo znowu zapomnę.
[2010-03-13 21:40]

kobikobi1

Mateusz przelew poszedł.Pozdrawiam.
[2010-03-13 21:46]

Tak jak pisałem wcześniej Regulamin Spotkania ''Wiosenny Pstrąg Kwisy 2010'' opracowany. Podam tylko najistotniejsze sprawy (szczegóły na miejscu):- zbiórka 27-03-2010 godz. 7.00, miejcse zbiórki: przed Zebrzydową (jadąc od Bolesławca) w prawo (ok.40m przed mostem)
- łowimy w całej Kwisie- ryba- tylko pstrąg potokowy (wymiar 30cm, limit 3 sztuki), po złowieniu rybki wypuszczamy- metody połowu: mucha i spinning - obowiązkowy własny podbierak- punktacja: 1pkt za 1 cm wymiarowego pstrąga + ewentualne punkty za komplet przed czasem
Nie zapomnijcie o aparatach fotograficznych!!!Będą konieczne aby potwierdzić połów. Mogą byś oczywiście aparaty w telefonach komórkowych, najważniejsze, aby można było odczytać wymiar rybki (fotka rybki z widoczną miarką i znaczkiem).Mile widziany gruby portfel,- będzie dodatkowa zbiórka, cel chyba wszyscy znają.Pozdrawiam. [2010-03-15 22:04]

Przepraszam, nie spytałem o Wasze zdanie na temat powyższego. [2010-03-15 22:08]