Zaloguj się do konta

Zawody gruntowe

utworzono: 2012/09/27 20:04
Remil

Witam. W niedziele się wybieram na zawody kończące sezon wędkarski 2012..
moje pytanie brzmi jakie zanęty polecacie na zawody ? w tym okresie..?
zawody odbędą się na nie wielkim stawie gdzie woda sięga do max 2/3 metrów...
a ryby które tam żerują to karp,lin,karaś oraz nie liczne amury
łapać będę na 2 wędki metodą gruntową (koszyczek) co do przynęty na tym łowisku dobrze sprawdzają się glizdy...
[2012-09-27 20:04]

MASTINO

Co się sprawdzi? Glizdyyy? :))))))))))))))))))))) Jak te "glizdy" się sprawdzają, to do zanęty gruntowej dodaj siekanych tych......."glizd" :))))))))) [2012-09-27 20:47]

bazzo

Mastino twoje komentarze poprawiaja mi humor :) [2012-09-27 21:32]

Remil

bazzo, twój post był interesujący i tak potrzebny jak piąte koło... ale cóż posty jakoś nabić trzeba rozumiem

glizdy glizdami. chodzi mi tylko zanętę/zanęty..
może coś z gold series?
[2012-09-27 22:04]

MASTINO

Remigiusz, ale czytając to forum na tematy zanęt powinieneś juz wiedzieć, że nie ma "złotej" zanęty na każdą wodę w Polsce. Łowiska mają "swoje" smaki, swoje preferencje co do zanęt i przynęt. Na jednej wodzie zda egzamin Lorpio, na innej Sensas, a na jeszcze innej zwykła Bruda. Nie ma reguły. Przed zawodami każdy próbuje jechac na trening na dane łowisko i próbuje, próbuje, próbuje..........i pyta wędkarzy tam łowiących. Nie tędy droga. [2012-09-27 22:41]

Jakub Woś

Zwody gruntowe pomocy


» » »

Wędkarstwo gruntowe »




Heestia Witam serdecznie ;)

Celem wprowadzenia może parę słów..jestem amatorką jeśli chodzi o wędkowanie, można powiedzieć, ze dopiero zaczynam zgłębiac tajniki choć na ryby grzecznie z tatą od 4 roku życia(20lat teraz) jeżdżę gdy tylko jest okazja.

Za trochę ponad tydzień są zawody gruntowe i chciałabym jak to się mówi.. ,,być czarnym koniem" tych zawodów. Ryby w zbiorniku: jaź, karaś, karp, leszcz, płoć, lin, okoń, sandacz, szczupak. Przy czym sądzę, że na zawodach warto wziąć pod uwagę leszcze i większe płocie :)

Charakterystyka zbiornika:
* powierzchnia- około 22ha
* głębokość do 2m (nawet w to wątpię, że tyle osiąga) - przeważnie 0,5m-1,2m
* dno muliste - minimum 20cm mułu
* zalew z ciemną wodą, fale średnie
* brzeg z którego odbywają się zawody obrośnięty w trzcinach, z poszczególnymi miejscami
* spadek dna bardzo słaby

Chciałabym abyście napisali jak dobrać sprzęt do tego łowiska w sensie jakie ciężarki, koszyki/sprężynki założyć, przypony,  itp, no i przede wszystkim co na haczyk założyć i jak dobrać zanętę, aromaty, dodatki ;/

* zaznaczę tylko, że naprawdę naczytałam się tu setki postów ale żaden jakoś nie przekonał mnie do końca trafnością, do ,,mojego zbiornika" :(
* ahh i zanęty firmy traper i dragon nie sprawdziły się jak dotąd ;/
* i jeśli ktoś ma pisać, że takich tematów jest tysiące to niech nie pisze.. a temu komu się będzie chciało podzielić informacją serdecznie dziękuje z góry  :D
[2013-08-16 07:28]

JKarp

" * i jeśli ktoś ma pisać, że takich tematów jest tysiące to niech nie pisze.. a temu komu się będzie chciało podzielić informacją serdecznie dziękuje z góry  :D"" * zaznaczę tylko, że naprawdę naczytałam się tu setki postów ale żaden jakoś nie przekonał mnie do końca trafnością, do ,,mojego zbiornika" :("
CześćNo skoro setki postów nie pomogły to ja już nie wiem.Nie ma złotej metody, złotej zanęty i idealnie dobranych dodatków przez forum ;-)Tylko nad wodą dowiesz się co działa na ryby.Jeśli nie działają zanęty tradycyjne może trzeba podejść do tematu nie szablonowo i użyć zapachów nie leszczowych ?Co do zestawów - haczyki 14 lub 16, przypon 0,14 lub 0,16 mm. Koszyczki 25-30 gram. Żyłka główna 0,18 lub 0,20 mm.Zamiast koszyczka lepiej może użyć sprężynę 20 gram. Zanętę dorób raczej lekką, nie za bardzo nawilżoną.
JK
[2013-08-16 08:38]