Zaloguj się do konta

Zawody - zanęta

utworzono: 2010/06/03 13:07
kari96

Cześć bracia : ) . W niedzielę tj. 6 czerwca idę na zawody wędkarskie z okazji dnia dziecka na staw Glinianki . Było tam zarybiane karpiem głównie w kwietniu i od tamtego czasu było zabronione łowienie. Ale do rzeczy...
Mam zanętę Dragon http://www.allegro.pl/item1046496170_zaneta_dragon_magnum_karp_2_5_kg_najtaniej.html#gallery taką jak w załączniku. Do tego dałem atraktor poziomkę, ale dał bym rękę uciąć że pachniał jak truskawka. I na hak mam zamiar białe i kuku. Nastawiam się głównie na karpia. Wszystko mam już gotowe . Tylko 1 problem . Czy gotować pęczak lub coś innego ? Zanęta jest dużego granulatu i ma już suszone kawałki kuku i innych wymysłów. Z góry dzięki za odpowiedź . ;)
[2010-06-03 13:07]

gustaw1300

Moim zdaniem wystarczy jak dodasz do zanety kukurydze i pinke a na hak to samo tylko ze gruby bialy i nic wiecej bym nie dodawal [2010-06-03 14:26]

gusto

ja miałem zawody 3.5.10 i poławiałem głównie karpiki które były wpuszczone tydzień wcześniej jako zanente użyłem zanętę Stila sxopeks +kuku+ pinki+białe.łowiłem głównie na kanapkie biały+pinka.lub na grube biąłe-barwione
[2010-06-03 15:05]

Daniel12

Witaj. Ja miałem zawody 28.05 I szczerze nie spodziewałem się takiego efektu jaki otrzymałem. Miejsca mieliśmy na najpłytszym opszarze stawu. Koledzy doradzali łów pod brzegiem !! też tak zrobiłem i niestety same nie wymiarowe wzdręgi. 20 minut pod koniec zawodów przeżuciłem się na bata 7 m po niespełna 30 sekundach branie okoń 20 cm potem kolejne branie Okoń 25 cm i kolejne branie okonek 10 cm i jeszcze jazgarek :) ważyły one około 250 dag także wynik niezły :) Oczywiście u ciebie może być inaczej ,ale jeżeli na płytkim opszarze łowisz doradzam dalej łowić :) Pozdrawiam i zdaj mi raport po zawodach :) [2010-06-03 20:49]

kari96

A czy np do zanęty mogę dać pinkę z 21 maja ?? Trzymałem ją w zamrażalniku . I jest ok. Nie myślę o haku ale do zanęty będzie git chyba co ?
[2010-06-03 22:02]

kari96

A i jeszcze jedno . Czy taki zestaw :
-gł . o.16
-przyp. o.14
-hak 10 bodajże
-spławik 3g

Wszystko już wyważone . Zestaw jeszcze mogę zmienić. Nawet chętnie bym to zrobił.
[2010-06-03 22:32]

kazik

Raczej kolego powinneś dodać pinkę i jeżeli jest żywa to swobodnie można dodać (choć i zamrożona też powinna nie popsuć zanęty ) . Jeszcze proponuję dodać do zanęty trochę kukurydzy z puszki i próbować łowić na 2 , 3 pinki lub na kukurydzę . Można zakładać jedna pinke i jedną kukurydzę . Oczywiście jeżeli są tam karpie i mogą brać podczas zawodów . Na początku próbuj na jedna lub dwie pinki i jeżeli nic nie bierze to próbuj łączyć z kukurydzą . Co do zestawu to nie wiem jaka jest głębokość w miejscu gdzie będziesz łowił i jeżeli na haczyk będziesz zakładał pinkę , lub kukurydzę to lepiej haczyk 12 i spławik 1 – 1,5 g (i dobrze go wywarz) . Pamiętaj o hamulcu na kołowrotku (należy go odpowiednie ustawić) i kiedy złowisz większego karpia to jedyne zabezpieczenie przed zerwaniem zestawu (chyda że łowisz na bata to tego tematy nie ma ) . Nie jest powiedziane że jeżeli są wpuszczone karpie to będą brały i czasami wygrywa się zawody małymi płotkami , lub inną wymiarową rybą .

 

[2010-06-03 23:18]

kari96

W takim razie białych wcałe nie kupować ? Wystarczy setka i jedna puszka kuku ?? Łowię na bolonkę 4m .
[2010-06-03 23:22]

kazik

Możesz nieduże opakowanie jeszcze dokupić , zawsze to świeże , a pinki nigdy nie będzie za dużo . No i pamiętaj o kołowrotku .    

 

[2010-06-03 23:32]

globek

To ja się podepnę pod temat i zadam pytanie, może i głupie ale naprawdę nie wiem, bo to będą moje pierwsze zawody:
Czy na zawodach liczą się tylko wymiarowe ryby czy wszystkie???
[2010-06-04 09:39]

torczu

to zalezy
powiedza ci to na zawodach
jak mialem zawody 31
i mialem lowic wszystkie ryby mialem 758g i4miejsce
[2010-06-04 11:35]

kazik

Zależy jakiej rangi są zawody i raczej powinny być wymiarowe . W końcu nas RAPR obowiązuje i każde szanujące się koło nie powinno postępować nie zgodnie z tym regulaminem .

 

[2010-06-04 11:44]

globek

To są Mistrzostwa Koła.
A z własnego doświadczenia i opowiadań znajomych to na tym zbiorniku ciężko na spławik coś wymiarowego złapać. Z gruntu i owszem oraz na żywca. A na spławik to małe płotki, a jak się trafi leszcz lub lin to już sukces.
Ale dowiem się na miejscu ;]
[2010-06-04 20:09]