Zawody wędkarskie porada - jaka zanęta?

/ 4 odpowiedzi
Witam mój problem polega na dobraniu zanęty oraz przynęty na zawody wędkarskie o mistrzostwo koła ponieważ w zeszłym roku kupiłem 3kg zanęty z sensasa plus wiadomo glina ziemia dżokers pinki białe robaki ochotka i przez całe zawody jeden okoń masakra było ponad 80 uczestników i ani jednej płotki 80% karpie kilka linów i okoni. Więc mam pytanie z jakiej firmy kupić zanęte lub ewętualnie samemu zrobić bo nie chce mi się już tyle kasy ładować w zawody po to aby złowić okonia łowię na odległościówke głębokość waha się od 1m do 1,5m .
Artur z Ketrzyna


Witam mój problem polega na dobraniu zanęty oraz przynęty na zawody wędkarskie o mistrzostwo koła ponieważ w zeszłym roku kupiłem 3kg zanęty z sensasa plus wiadomo glina ziemia dżokers pinki białe robaki ochotka i przez całe zawody jeden okoń masakra było ponad 80 uczestników i ani jednej płotki 80% karpie kilka linów i okoni. Więc mam pytanie z jakiej firmy kupić zanęte lub ewętualnie samemu zrobić bo nie chce mi się już tyle kasy ładować w zawody po to aby złowić okonia łowię na odległościówke głębokość waha się od 1m do 1,5m .

Na tym samym łowisku, będą organizowanie te zawody?
To kup kilka rodzai, podpytaj się miejscowych wędkarzy co tu najlepiej skutkuje. Wypróbuj sam i oceń, bo nie tylko zanęta ale i technika czy sposób podania przynęty, jak sama przynęta i dobranie zeswtawu decyduje o wyniku. (2015/04/13 20:45)

patryk-kociemba


ok powiedz tylko dlaczego chcesz polować na płotki skoro łowiono tam głównie karpie ?? co do samej zanęty to powiem ci tak na tą porę roku 3 kg to co najmniej o połowę za dużo choć kilogram by w zupełności wystarczyło. Dlaczego nie miałeś ryby?? bo je przekarmiłeś aż miło:) Na same okonie jest parę sposobów, choć jeden najprostszy- początkowo zanęć tylko spożywką a po około pół godziny po prostu donęć robakami gdy okonie rozejdą się po innych stanowiskach. Na samodzielnie wykonaną zanętę bym nie liczył bo kosztowo wyjdzie ci podobnie, jak będziesz chciał połowić.Ja bym zrobił tak :1kg zanęty;1,5 paczki gliny lub ziemi do zanęty w zależności od dna;1 paczka glina do joka;250 gram joka;pudełko pinki.Łowił bym na ochotkę z pinką, ale to tak w teorii, ponieważ bez znajomości wody to można tylko ogólnie nakreślić plan. (2015/04/13 21:21)

tripod


Michał, przyczyn niepowodzenia może być kilka, w tym twoje błędy. Zacznij jednak modernizowanie od zmiany zanęty. Weź coś, czego ryby w twoim łowisku nie znają, np. Quattro - to nowa zanęta u Dragona. Całkiem dobra, w rozsądnej cenie, o dobrej skuteczności http://www.firmadragon.pl/index.php/czytelnia/testerzy-relacjonuj/2140-quattro-na-przedwioniu
Patrycja

pozdrawiam (2015/04/27 06:47)

Romuald55


Najlepsza zanęta żle przygotowana i żle podana nie zwabi ryb ani ich nie utrzyma w łowisku. (2015/04/27 09:38)