Zawody wędkarskie - porady

/ 7 odpowiedzi
Witam mam pytanie na temat zawodów wędkarskich.

*Czy istnieją jakieś zestawy które decydują o wyniku?
*Czy stosuje sie jakieś zanęty?
*Słyszałem ze na zawodach stosuje się jakieś specjalne haczyki?

*Może mi ktoś przedstawić jakieś zestawy które sie stosuje na zawodach?

a) Karpiowych

b) spławikowych

c) spinningowych

d) gruntowych

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)
adler

Nie ma cudownych receptur . Możesz podpatrzeć  "mistrzów" , wypróbować ich sposoby, zestawy . Później to wszystko podsumuj i wykorzystaj i zmieniaj dostosowuj do Swoich potrzeb i możliwości .   (2009/12/18 15:24)

KYLON

Osobiście lubię zawody spławikowe.Łowię przeważnie batem 7m i bardzo często odległościówką.Używam kijka 4,50 Mikado Ultraviolet no i kołowrotek na którym nawinięta jest żyłka 0.14 jako główna firmy Trbucco-czarna- Match.Spławików używam waglerów-obciążenie 2+1,5 śruciny zsunięte do samego krętlika.Przypon 0,08 i haczyki firmy Gamakatsu czerwone nr 14.Nr serii LS-1040R.To tyle co do zestawu,ale na sukces składa się wiele innych czynników.To jest jak puzzle które trzeba ułożyć w jedną całość.A zawodnik na swoim stanowisku musi chodzić jak doskonała maszynka.Pozdrawiam i powodzenia. (2009/12/18 18:52)

użytkownik25425

A czym się różni wagler od zwykłego spławika? (2009/12/18 19:21)

użytkownik23635

Wejdź sobie na podaną stronkę, na pewno znajdziesz tam odpowiedz na swoje pytanie.
WAGLER (2009/12/18 20:18)

użytkownik25425

Dzieki a jakieś inne zestawy spławikowe na zawody wędkarskie. (2009/12/19 20:11)

użytkownik25425

Dzieki a jakieś inne zestawy spławikowe na zawody wędkarskie. (2009/12/19 20:12)

uklejka

Drogi Kolego pytasz o zestawy na zawody, pamiętaj jednak że każde zawody rządzą się swoimi prawami, każde są inne i tu nie ma jednej reguły.
Sam łowię i na zestawy bardzo lekkie jak i ciężkie w zależności od sytuacji.
Jeśli mogę Ci coś poradzić to, przyglądaj się bacznie wędkującym na zawodach, analizuj i wyciągaj wnioski , pytaj zawodników o szczegóły na pewno nie odmówią Ci odpowiedzi.
Pozdrawiam. (2009/12/19 20:42)