Zawody wędkarskie 2012r. Koło PZW 067 Poznań

/ 41 odpowiedzi
WITAM WSZYSTKICH Z KOŁA.I MAM TAKI MAŁY PROBLEM Z ZAWODAMI
DLACZEGO JEST WIECEJ ZAWODÓW WEDKARSKICH SPŁAWIKOWYCH

22.04.2012 - Staw Browarny
29.04.2012 - Staw Browarny
13.05.2012 - Karolewo (Mistrzostwa koła)
10.06.2012 - Lipno
24.06.2012 - Lipno
mc.10.2012 - SPINING WARTA- GORAJ GRZYBY-RYBY TERMIN DNIA DO UZGODNIENIA.

A NIEMA NAPRZYKŁAD WIECEJ GRUNTOWYCH,SPININGOWYCH,ALBO TEZ ZAWODÓW NOCNYCH Z GRUNU NP. SUM,WĘGORZ,SANDACZ.TO BYŁO BY UROZMAICENIE TEGO WSZYSTKIEGO CO JEST PIEKNE W WEDKARSTWIE.
DUZO OSÓB CHCIAŁO BY TEZ KONKUROWAC W INNYCH ZAWODACH,MIAŁO TO WSZYSTKO BYC DOGADANE NA ZBIÓRCE KOŁA NA POCZATKU 2012r.ROZMAWIALISMY O TYM PO ZAWODACH SPININGOWYCH W PUSZCZYKOWIE
I DLACZEGO TAK NIE JEST.DLACZEGO DECYZJA O KOLEJNYCH ZAWODACH ZOSTAŁA PODJETA BEZ ICH CZŁONKÓW??????????????????????? COS TU JEST NIE TAK!!!!!!!!!!!

PROSZE SIE WYPOWIADAC NA TEN TEMAT

POZDRAWIAM
 
kmichal


No cóż...w związku z moją reaktywacją wędkarską chciałbym zaznaczyć, że popieram kolegę! Mimo, że nigdy na zawodach nie byłem to...z wielką chęcią po rywalizowałbym sobie troszkę w spinningu czy gruncie:) Pozdrawiam (2012/01/03 15:48)

kmichal


A tak właściwie....skąd wiadomo jakie zawody są spławikowe a jakie spinningowe?;p (2012/01/03 19:06)

kris900


Panowie prawda jest taka że zawodów więcej i różnych niema zewzględu na to iż w ubiegłym sezonie frekfencja wynosiła max 10 osób.Na każdych zawodach oprócz mistrzostwa koła technika dowolna czyli spławik,grunt,odległośćiówka. Także niejestem zadowolony z łowisk jakie zostały wybrane ale przy takiej liczebności osób uczestniczących w zawodach niema sensu blokować łowisk kołom w których naprawdę startuje dużo osób. Oczywiście można monitować do zarządu koła. (2012/01/03 20:21)

tomsik


To że tak mało osób jeździ na zawody to nie wina wędkarzy. Byłyby ciekawsze propozycje - byłoby więcej chętnych. Osobiście nie widzę niczego złego w tym by "zablokować" innemu kołu łowisko na czas naszych zawodów. Że to niby te 10osób nawet tylko to co? Mają łowić na podrzędnych łowiskach lub wcale? Mało wędkarzy z naszego koła jeździ na zawody nie tylko ze względu na kiepskie łowiska, ale też ze względu na atmosferę i nieprawidlowości:-). Mi się odechciało po ostatnich zawodach zeszłorocznych. Ponieważ wygrała jedna ryba (nie wszyscy ja widzieli, ale zaufać trzeba sedziom że była:->)  odbyło sie losowanie przygotowanych nagród. Dziwne że nie wszyscy mieli szansę losować - zabrakło numerków dla dwóch osób:-).

Osobiście również wolałbym więcej imprez:-)

(2012/01/04 10:47)

kmichal


Co jak co...ja reaktywowałem po 12 latach swoje pasje wędkarskie....tak więc nie miałem możliwości uczestniczyć w zawodach...ale w tym roku się to na pewno zmieni...zarówno ja jak i 2 nowych członków koła....z wielką chęcią na zawody nie raz się wybierzemy:D Tylko skąd wiadomo jaki zawody? jaki sprzęt przygotować i jak sie zapisać? bo na stronie koła jest tylko informacja dot. terminu i miejsca. Nic więcej.  (2012/01/04 13:05)

Daro1981


Witam wszystkich.

Zdecydowanie frekwencja na zawodach idzie w parze z ich jakością. Byłem na ostatnich zawodach w ubiegłym sezonie (było bodaj 16 zawodników) i muszę powiedzieć szczerze że organizacja i dobór wody leżały na całej linii. Jednak nie da się tego zmienić jeśli zawodów będzie jak na lekarstwo i jeszcze organizowane na zasadzie "odwalmy pańszczyznę bo jakieś zawody trzeba zrobić żeby coś w rocznym sprawozdaniu wpisać". Koło do którego należałem wcześniej miało około 80 członków a na zawodach frekwencja oscylowała w okół 20 zawodników więc nie wierzę aby w kole które liczy ponad 200 członków nie dało się zachęcić przynajmniej tych 20 wędkarzy do wzięcia w nich udziału. Trzeba jednak zadbać o organizację bo sędzia główny podejmujący decyzję że zawody rozstrzygnięte będą na podstawie "miary" ponieważ nie zabrał ze sobą wagi jest nieco ... hmmm . W jaki sposób zawody mają przyciągać skoro ktoś się wreszcie przełamie, pojedzie na nie i napatrzy się na wpadki organizacyjne jak choćby wspomniany wcześniej brak odpowiedniej liczby numerków. Myślę że w większości przypadków będą to jego pierwsze i zapewne ostatnie (przynajmniej na jakiś czas) zawody. Inna sprawa to monotonia jeśli chodzi o różnorodność oferowanych nam imprez. Pięć do jednego na rzecz białej ryby. Ja jako wędkarz zajmujący się tylko i wyłącznie spinningiem czuję tu ogromny niedosyt.
Reasumując, jestem zwolennikiem zwiększenia liczby zawodów spinningowych albo przynajmniej poświecenia jednego z terminów drapieżnikowi.            (2012/01/04 18:10)

Piotr Zelonka


zgadzam sie z kolega Darkiem i jego poprzednikiem.też byłem na ostatnich zawodach wędkarskich -spining, i brak mi słów na ten cały wypad.Ja zachęcam was żebyście przyszli na zebranie koła i to w jak największej liczbie osób(najlepiej żeby byli ci którzy nie mieli nr.tez;) ) i coś z tym musimy zrobić.zebranie jest 31 stycznia we wtorek.gdzie i o której godzinie napisze wam jutro.pisac dalej-forum dopiero się rozkręca...

pozdrawiam (2012/01/04 23:45)

Piotr Zelonka


jeszcze jedna sprawa:zebranie zarzadu wiadomo juz kiedy jest a na głównej stronie koła w rubryce zebrania zarzadu niema nic na ten temat

pozdro (2012/01/04 23:49)

ziom


witam podzielam zdanie wiekszosci kolegów w sprawie zawodów niestety ale ta sytuacja nie zmienia sie od lat myslałem że z obieciem funkcji przez nowego prezesa do spraw sportu to sytuacja sie zmieni ale niedcfcvvgffcvvbvgfgfffbvvvbhjjkiiiuuiujjujkkllkkkkhjkjhjuyyu78upiuiuiyuopoii77lujuuytew26-p[y6dsw36hgsaw

(2012/01/05 15:37)

ziom


Przepraszam nie podobały się koledze ostatnie zawody spiningowe ? (2012/01/05 16:03)

kantor


Witam kolegów

Widzę że nie jestem sam:-). W 2011 uczestniczyłem w dwóch imprezach wędkarskich - to były moje pierwsze zawody ponieważ od 2011 jestem nowym członkiem tego koła. Były to moje dwie pierwsze i zarazem ostatnie imprezy w tym kole ponieważ próbowano mnie oszukać przy ważeniu ryb. Uczestniczyłem w ważeniu ryb wszystkim zawodnikom i cieszyłem się że mam drugie miejsce, a jak doszło do wręczania pucharów, okazało się że nagle mam trzecie miejsce. Kiedy zacząłem być dociekliwy, okazało się że tamten zawodnik ma POPRAWIONY wynik wagi:-). Ciekawe prawda? Po małej awantuże przywrócono mi drugie miejsce w zawodach. Jak to koło chce zachęcić nowych jak i starych członków do uczestniczenia w zawodach? Z ciekawości przyjadę na zebranie koła 31stycznia - dziekuję że podałeś termin zebrania - inaczej pewnie bym sie nigdy nie dowiedział że takowe się odbędzie.

pozdrawiam wszystkich uczciwych:-)

(2012/01/05 17:33)

Piotr Zelonka


to były moje pierwsze zawody w tym kole i to spiningowe,i taka sytuacja miała miejsce,jak koledzy pisza (2012/01/05 18:29)

Piotr Zelonka


sory za złe informacje

zebranie koła jest 30.01.2012 jeszcze napisze godzine i adres

pozdro (2012/01/05 19:19)

ziom


ale dlaczego wam sie nie podobalo na zawodach spiningowych w roku 2011 w roku 2010 nikt nie chwycil zadnaej ryby na tym samym miejscu a mimo to w roku 2011 zorganizowano zawody w tym samym miejscu i osoba ktora w roku 2010 nie brala udzialu w zawodach w roku 2011 wpisala sie na liste zawodnikow {ciekawe co ? na co liczyła  } (2012/01/05 22:01)

ziom


trzeba cos zrobic bo stara gwardia nic nie zrobi propionuje te sprawe poruszyc na zebraniu walnym bo jak sie nie postawimy to takie zawody bedą juz zawsze jak ktos mnie popiera niech sie zjawi na zebraniu ja chcialem juz pare razy cos zmienic ale zawsze bylem sam  a w pojedynke zawsze wygraja czekam na was

 

(2012/01/05 22:13)

Daro1981


Ja mam zamiar się pojawić. (2012/01/05 23:53)

ziom


witam ponownie chciałem tylko dodać ze zachęcam was do przyjścia na zebranie w imieniu kolegi pz242 bo to on jako pierwszy o tym wspomniał                                                                                                                                           pozdrawiam (2012/01/07 12:16)

Piotr Zelonka


tak zachecam.im wiecej nas bedzie tym lepiej.przynajmniej kazdy powie cos od siebie,da jakis pomysł (2012/01/07 14:43)

ziom


witam rozmawiałem ze skarbnikiem i twierdzi że zebranie jest 31 stycznia we wtorek (2012/01/07 15:45)

kantor


Witam kolegów

Widzę że nie jestem sam:-). W 2011 uczestniczyłem w dwóch imprezach wędkarskich - to były moje pierwsze zawody ponieważ od 2011 jestem nowym członkiem tego koła. Były to moje dwie pierwsze i zarazem ostatnie imprezy w tym kole ponieważ próbowano mnie oszukać przy ważeniu ryb. Uczestniczyłem w ważeniu ryb wszystkim zawodnikom i cieszyłem się że mam drugie miejsce, a jak doszło do wręczania pucharów, okazało się że nagle mam trzecie miejsce. Kiedy zacząłem być dociekliwy, okazało się że tamten zawodnik ma POPRAWIONY wynik wagi:-). Ciekawe prawda? Po małej awantuże przywrócono mi drugie miejsce w zawodach. Jak to koło chce zachęcić nowych jak i starych członków do uczestniczenia w zawodach? Z ciekawości przyjadę na zebranie koła 31stycznia - dziekuję że podałeś termin zebrania - inaczej pewnie bym sie nigdy nie dowiedział że takowe się odbędzie.

pozdrawiam wszystkich uczciwych:-)


Przepraszam kolegów za mały błąd ponieważ zrobiłem błąd w datach. Nie miał być to rok 2011 ale 2010. Co i tak nie zmienia faktu że taka sytuacja miała miejsce.

(2012/01/09 10:43)

eda


wkoncu widze ze sie to ruszylo dziwic sie ze 10 osob to kpina na tak duze kolo ale zachowanie co nie ktorych osob z tz.zarzadu to zenada ze sie liczyc nie potrafi ja przytocze jedna sprawe na zawodach czlowiek co nie mial ryb byl niby trzeci i zeby nie kolega by to przeszlo potwarz  (2012/01/09 11:20)

kmichal


No fakt....na stronie koła informacji jest dość mało. Co do organizacji zawodów to nie mogę się wypowiedzieć bo jeszcze na żadnych nie byłem. Ale spotkamy się koledzy w kwietniu...:) Sprzęt już się szykuję:D Po tych na pewno się wypowiem co o organizacji sądzę. Mnie tylko zastanawia gdzie są te miejsca wg. zestawienia zawodów bo lipna troszkę jest, Staw browarny to w antoninku tak? Karolewo to też nie wiem które. Czy ktoś może to sprecyzować?  Trzeba się na zawody zapisywać?  (2012/01/13 15:46)

ziom


na zawody sie nie zapisujemy a Karolewo jest przed Skokami w lesie po prawej stronie fajna woda (2012/01/15 10:32)

Piotr Zelonka


moje rejony,a dokładniej Mur.Goś. fajne jeziorko tez jest trochę dalej- Rościnno (2012/01/17 16:30)

tomaszzzz


jestem za urozmaiceniem zawodów gruntowych spinningowych wszystko pewnie można dogadać ;) (2012/01/18 18:25)