Zawody wędkarskie - przynęty, zanęty

/ 3 odpowiedzi
Witam. Jestem juniorem, przygodę z wędką zacząłem już parę lat temu. W zawodach uczestniczę od zeszłego sezonu(od połowy). W nadchodzącym sezonie chce pokazać się z jak najlepszej strony i utrzeć nosa seniorom :). Na ten sezon zakupiłem moją pierwszą składaną wędkę(wcześniej tylko teleskopy)- Jaxon Harmony Match 3,90m cw.3-15g. żyłka główna to Trabucco Match Sinking 0,203mm 5,300kg. Przyponówka to Jaxon Eternum Premium 0,16mm 5kg. Kołowrotek:Free runner 306. Na zawodach łowię metodą odległościową z wagglerem. Zbiornik to prywatne łowisko Koła PZW Bielsko-Biała Komes-Gierałtowice(staw). Głębokość waha się od 0,50m do 2,5m. Ryby które głównie tam są to karpie karasie amury płocie. Nastawiam się na karasie i karpie. Są tam karpie ok.3kg. W zeszłym sezonie łowiłem przelotowo z oliwką. Teraz chce zacząć łowić z rozmieszczonymi śrucinami ponieważ zestaw jest czulszy(ale dalej przelotowo). Pierwsze pytanie to jaki spławik, drugie jak ze stoperem. Mam adapter do spławika. Niekiedy widzę że przy adapterze są śruciny to znaczy że wtedy spławik nie jest przelotowo? A trzecie to jaką zanętę na owe warunki użyć. Bardzo miło widzane poprawki. Aha jeszcze jeden problem mam. Jak już pisałem mam wędke składaną. Czy zestawu nie da się w domu zrobić? Trzeba dopiero nad wodą?
fkuzi555


zestaw mocowany na stale bedzie wg mnie bardziej czuly i bedzie opadal w sposob bardziej naturalny, a piszesz, ze jest plytko, wiec nie ma wielkiego sensu lowic przelotowo.
splawik jesli ma byc czuly musi miec cienka antene z materialu, ktory jest malo wyporny czyli plastik, wlokno. balsa, pawie pioro czy rurki pozalepianie sa bardzo wyporne, co ma swoje plusy przy lowieniu wlasnie duzych ryb na ciezkie przynety. 
zestaw jak najbardziej da sie przygotowac w domu :) po prostu zaopatrz sie z zwijadelko (drabinke), tylko dosc dluga czyli okolo 30cm i na ta drabinke zawijasz zestaw i gumkami mocujesz do wedki ;)
z zaneta jest klopot... karp jest ryba jaka jest i czasami brac nie chce, zwlaszcza na zawodach, jak jest duzy ruch na brzegu, ale piszesz, ze chcesz taka rybe, wiec ja lecialbym grubo i slodko, czyli jakas baza (leszcz ciemny badz leszcz rzeka Tomka Nysztala - jest juz baaardzo doslodzony i zamelasowany i zasyropowany), do tego kukurydza, bialy robal, troche konopii tez nie zawadzi i moze jakis smrodek, ale niekoniecznie. lowienie z dna na to, co masz w zanecie i czekac na szczescie, czy podejdzie, czy nie... (2011/03/17 23:16)

matrix1996


A jeżeli mam wagglery z "oczkiem" to jest jakiś sposób na przymocowanie go "na stało" do żyłki??? (2011/03/18 17:31)

matrix1996


Jeszcze jedno pytanie. W poprzednim sezonie miałem problem ze skręcaniem się przyponu po holowaniu. Utrudniało mi to zawody ponieważ co parę ryb musiałem zmieniać przypon. Powiedzcie co było tego przyczyną aby w nadchodzącym sezonie nie mieć takich problemów. (2011/03/18 23:40)