Zawody w kwietniu

/ 4 odpowiedzi
siema mam zawody 15 kwietnia na zalewie i mam problem co kupić zanętę 1,5kg na płoć i glinę rozpraszająca 1kg i glinę wiążącą 1kg i do tego 0.25l ochotki zanętowej na haczyk pinka , czy może coś innego ,jakieś pomocne podpowiedzi ??/ z góry dzięki :)

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

bodzii1478


a i jeszcze jedno czy zaneta powina być ciemna czy jasna  i czy w wiosne powinno sie dodawać jokers do zanety i jaka proprcja miedzy zaneta a gliną ?? (2012/04/10 20:57)

Radzio55


Podbnie na początku także używałem gliny na wodach stojących. Jednak w tym przypadku proponuję Ci wybrać dobrą ziemię. Jokers możesz dodawać do ziemi, ale nie na hak i nie do zanęty bo Ci padnie, poniewaz zanęta ma sól na która jokers /ochotka są wrażliwe.  No chyba, że masz pewnosć że lepiej się sprawdza na haku niż hakowa. Zanęta powinna być raczej ciemna. Proponował bym Ci także dodać do zanęty zmielone goździki i trochę cynamonu ;). Jak chcesz nęcić jokiem to najpierw trochę zanęty a na nią joka z ziemią, dzieki temu wyeksponujesz jokersa na tzw. dywanie. A i pamiętaj jokersa obmyj itd., bo ziemia się rozproszy po kontakcie z wodą i źle przygotowany jokers Ci wypłynie na powierzchnie. Ja tak w tamtym roku miałem z ochotka hakową i brań nie miałem przez 1,5 h. Ziemię możesz także dodać do zanęty, zanęta wtedy też będzie fajnie pracować ;). (2012/04/10 21:15)

bodzii1478


dzieki za podpowiec moze ktoś jeszcze cos wie ?? (2012/04/11 17:15)