zawody spławikowe porady zawodnicze przed startem

/ 19 odpowiedzi
Witam,13.06 wybieram się na zawody spławikowe.Proszę o radę w sprawie spławika,przynęt,haczyka itp.Łowisko o głęb. do 2.5m.Pływa tam okoń,płoć,leszcz,lin,karaś,karp. Zbiornik Zalew Kamienna Góra. Dziękuję
nemo


Trzeba dopisać jeszcze czym masz zamiar łowić tyczką ,batem,odległościówką,jakie dno, a potem się pomyśli. (2015/06/08 07:28)

Romuald55


To trudny zbiornik na zawody.Głębokość nie jest wszędzie jednakowa.Jeżeli nie masz tyczki to bat 8 metrowy i ewentualnie odległościówka.Zestawy delikatne,maksymalnie 1 gram.Szukaj miejsca minimum 1,5 metra.Oczywiście w ramach swojego stanowiska.Ze względu na muliste dno i niewielką głębokość glina tylko rozpraszająca.Zanęta domoczona na tyle by można dorzucić i by rozpadła się po uderzeniu w wodę.Zanęta w kolorze ciemnym. (2015/06/08 09:20)

wedka1999


Mam wędkę 2.7 i 2.4m,dno muliste (2015/06/08 17:48)

wedka1999


Proszę o pomysł na dobry zestaw,na miarę moich wędek;-) (2015/06/08 17:50)

fredibb


Te wędki to nie czasem spinningi, bo te długości jak na spinning mi wyglądają. (2015/06/08 20:19)

wedka1999


Tak właśnie,ale już sprawdzone;-) (2015/06/08 20:31)

Ronin1


Może odpuść sobie te zawody. (2015/06/08 20:47)

Mawgano


Może odpuść sobie te zawody.



Proszę.. nie ma to jak dobra zachęta... ehh. Kolega się pytał jaki ma zestaw założyć a nie pytał czy ma iść czy nie na zawody. 

Czasem jak czytam te wiadomości to mi żal.. Panowie macie doświadczenie też sami zaczynaliście a w tej batalii profesji zamiast doradzić koledze co i jak ma zrobić to mówicie że bez sprzętu za 1000 zł nie ma co jechać na zawody.. Z całym szacunkiem, jak ktoś ma dobry dzień, dobrze trafi z przynętą, i dobrze żuci to nawet na kija ze sznurkiem do prania coś wyciągnie. Wiec myślę że jak kolega powiedział że ma taki i taki sprzęt, to pomóżcie mu zrobić z tego coś a nie odradzajcie wyjazdu na zawody.. 

Dzięki za uwagę Pozdrawiam  (2015/06/08 22:24)

misiu86


Może odpuść sobie te zawody.



Proszę.. nie ma to jak dobra zachęta... ehh. Kolega się pytał jaki ma zestaw założyć a nie pytał czy ma iść czy nie na zawody. 

Czasem jak czytam te wiadomości to mi żal.. Panowie macie doświadczenie też sami zaczynaliście a w tej batalii profesji zamiast doradzić koledze co i jak ma zrobić to mówicie że bez sprzętu za 1000 zł nie ma co jechać na zawody.. Z całym szacunkiem, jak ktoś ma dobry dzień, dobrze trafi z przynętą, i dobrze żuci to nawet na kija ze sznurkiem do prania coś wyciągnie. Wiec myślę że jak kolega powiedział że ma taki i taki sprzęt, to pomóżcie mu zrobić z tego coś a nie odradzajcie wyjazdu na zawody.. 

Dzięki za uwagę Pozdrawiam 

za 1ooo zł.? zestaw na dnie i rosówa to jest szansa.... zawody to duża konkurencja..  (2015/06/09 09:46)

Romuald55


Prawda niestety jest brutalna.Żeby znależć się w pierwszej dziesiątce na tym zbiorniku trzeba w trzy godziny złowić ok 30-40 płotek.Tam bonus jest praktycznie niemożliwy.Żeby tyle złowić trzeba mieć odpowiedni sprzęt.Inna rzecz,że warto pojechać na takie zawody,bo wiele można podpatrzeć i się nauczyć. (2015/06/09 18:41)

jimmiim


Polecam Ci spławik maksymalnie 1 g, żyłka główna 0,16 lub 0,18. Przypon 0,08 lub 0,10, haczyki w rozmiarach 18, 16, 14 polecam ownery. 1kg jakiejkolwiek zanęty płociowej. Jak Cię stać to kup sobie Lorpio płoć duża i i paczkę ziemi bełchatowskiej. Zanętę musisz wstępnie delikatnie namoczyć, odczekać z 10 minut aż wchłonie wodę potem dowilżyć i przeterzeć przez sito. Potem przetrzeć ziemię i wymieszać z zanętą. Do tego dodaj pudełeczko sparzonej pinki. Odradzam ochotkę i jokersa ze względu na niewymiarowe okonie. Też będę na tych zawodach i chętnie pomogę :) Polecam filmiki Kacpra Góreckiego; https://www.youtube.com/watch?v=oA3sUzPOkuY (2015/06/10 10:44)

Romuald55


Kolego jimmiim,dlaczego taka różnica grubości żyłki? Główna 0,18 z przyponem 0,08 to gwarancja plątania się zestawu.O prezentacji przynęty,nie ma mowy.Następna rzecz;1 kg obojetnie jakiej zanęty płociowej na dodatek z ziemią bełchatowską to samobój.Na tamtej wodzie oczywiście. (2015/06/10 10:55)

jimmiim


chciałem dopisać 0.12 i 0,14 ale zapomniałem :) ale nawet jak by założył 0.20 to i tak mu się nie poplącze:) a zanęta z ziemią daje mi prawie zawsze miejsce w pierwszej piątce (2015/06/10 11:04)

Mawgano


O i taka rozmowa mi się podoba.. I można doradzić, można.. a nie tylko odradzać... ;) to tak na przerywnik.. chętnie poczytam dalej  (2015/06/10 18:29)

jerome2


Masz bardzo krótkie wędki,pewnie jakieś rozkładane teleskopy co? Musisz uzyc cieższego spławika żebyś mógł tym jakoś sensownie zarzucać. Od 5gr. w górę myśle że bedzie ok,a na przyszłość pomyśl o baciku 7-8 metra,na zawody kołowe jak znalazł. Powodzenia (2015/06/10 20:45)

wedka1999


Dzięki Panowie! A co byście powiedzieli,jakbym dorzucił do przynęt pszenicę? (2015/06/10 21:35)

wedka1999


Dzięki Panowie! A co byście powiedzieli,jakbym dorzucił do przynęt pszenicę? (2015/06/10 21:37)

jimmiim


Nie dorzucaj (2015/06/11 14:00)

Romuald55


Jeżeli jedziesz Kolego na ryby rekreacyjnie,żeby Ci się udało złowić parę płotek na kolacje dla rodziny to możesz karmić ryby do oporu.Nasycą się i odpłyną.Zawody to inna bajka!!!! Musisz utrzymać przez całą turę ryby w łowisku.Jak????I tu jest wiele,wiele,wiele szkół nęcenia.Zasada jest zawsze jedna.Nie można przekarmić.Nie można rozrzucić zanęty w większym promieniu niż 0,5 m.Zanęta musi pracować!!!!Zestawy musza być bardzo delikatne.Lata obserwacji,zapisów,analizy łowisk,sposobu podawania zanęty prowadzi do sukcesów.

Pszenicę lepiej daj gołębiom,a nie na zawody. (2015/06/11 15:24)