Zaloguj się do konta

Zawody (spinning) jak zacząć ?

utworzono: 2012/11/26 11:08
glider

Witam.
Chciałbym zacząć startować w zawodach spinningowych jednak zupełnie pogubiłem się na jakie zawody mogę jechać na jakie nie, jakie są wymagania, na jakiej zasadzie tworzona jest kwalifikacja punktowa GP Polski itd. Czy na zawody z cyklu eliminacji do GP Polski można jechać i wystartować posiadając tylko opłacona karte wędkarską? Czy istnieje jakiś ogólny regulamin tego jak są rozgrywane zawody? Gdzie go znaleźć?
Czy ktoś z szanownych forumowiczów/-ek chciałby mi pomóc?

[2012-11-26 11:08]

MateuszR86

Proponuje dowiedzieć się o tym w swoim Kole. Tez planuje zacząć w przyszłym roku startować w zawodach i w tym celu udam się w przyszłym roku do swojego koła po więcej informacji, bo w chwili obecnej żadne zawody nie są już w moim kole rozgrywane.
[2012-11-26 09:33]

Wonski79

Pierwsza rzecz to najlepiej jak byś pokazał się na jakimś zebraniu członków Koła. Zebrania są w każdy wolny czwartek o godz. 17.30 w siedzibie koła na ulicy Twardej w Domu Wędkarza.
Co do zawodów. W zawodach udział może brać każdy członek koła, który ma opłacone aktualne składki. Samo posiadanie karty nie wystarcza, opłaty muszą być. Nie wszystkie zawody są kwalifikowane do GP. Oczywiście im więcej zawodów zaliczysz tym lepiej. Zdobywasz w ten sposób niezbędne doświadczenie. Zawody są rożnej rangi i różnych zasadach punktacji, nie będę się rozpisywał. W ciągu roku organizowane są zawody towarzyskie, okręgowe i różne inne. Na tę chwilę nie znamy jeszcze terminarza zawodów na rok 2013. Na początku roku będą wybory Prezesa Koła, na które oczywiście zapraszamy. Dokładnego terminu jeszcze nie znam. Obecnie odbywają się sprawozdania kół z tegorocznej działalności i warto posłuchać co się działo a co jest planowane.

Pozdrawiam i zapraszam
[2012-11-26 09:33]

MateuszR86

Regulamin zawodów w wędkarstwie spinningowym
to znalazłem na stronie może Ci się kolego przyda.

[2012-11-26 09:35]

Roxola

 W Mistrzostwach Polski, oraz zawodach ogólnopolskich „Grand Prix” mogą uczestniczyć członkowie

Polskiego Związku Wędkarskiego posiadający licencję sportowca oraz aktualne badania lekarskie.

Zasady przyznawania i pozbawiania licencji na uprawianie wędkarskiego sportu kwalifikowanego określa

Regulamin przyznawania i pozbawiania licencji. W zawodach eliminacyjnych i towarzyskich, mogą

uczestniczyć osoby nie posiadające licencji.

 

    1. Mistrzostwa Koła i Klubu.

Prawo startu w zawodach o mistrzostwo koła i klubu we wszystkich dyscyplinach mają wszyscy członkowie koła i klubu.

              2. Mistrzostwa Okręgu

W Mistrzostwach Okręgu w dyscyplinach: spławikowej, spinningowej, muchowej i podlodowej we wszystkich kategoriach wiekowych uczestniczyć mogą ubiegłoroczni mistrzowie Okręgów, zawodnicy kół i klubów - członkowie danego Okręgu. Ilość uczestników Mistrzostw Okręgu określa Okręgowy Kapitanat Sportowy lub inny organ do tego upoważniony. (np. Okręgowy Zarząd Klubu lub inny upoważniony przez Zarząd Okręgu organ.)

W przypadku przekroczenia określonego limitu, uczestników mistrzostw ustala się w oparciu o eliminacje. W mistrzostwach może startować bez konieczności udziału w eliminacjach ubiegłoroczny Mistrz Okręgu oraz członkowie kadry narodowej.

2.2.4. W Mistrzostwach Polski w dyscyplinie spinningowej prawo startu mają:

w kategorii seniorów:

- ubiegłoroczny Mistrz Polski,

- aktualni mistrzowie okręgów ,

- wszyscy zawodnicy , którzy uzyskali prawo startu w Grand Prix Polski na dany rok,


w kategorii juniorów:

- ubiegłoroczny Mistrz Polski o ile nie przekroczył limitu wieku

- aktualni mistrzowie okręgów;

- zawodnicy zgłoszeni przez okręgi pod warunkiem uczestnictwa w zawodach eliminacyjnych do MP (w zależności od pojemności łowiska)

GPx Polski :

w dyscyplinie spinningowej:

- dwuosobowe drużyny klubowe utworzone z zawodników uprawnionych do startu indywidualnego w zawodach z cyklu „Grand Prix Polski”,

- zawodnicy od 1 do 80 miejsca z klasyfikacji ogólnej za ubiegły rok,

- 20 kolejnych zawodników z zawodów eliminacyjnych.

Na koniec każdego roku startów zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 80 pozostają w rywalizacji zawodów z cyklu „Grand Prix Polski”

W zawodach eliminacyjnych do GPx Polski prawo startu mają zawodnicy zrzeszeni w klubach. Organizator ma prawo ograniczyć ilość startujących zawodników ze względu na pojemność łowiska,. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.


Najważniejsze skopiowałam, a pozostałe wiadomości  musisz pobrać i 

wtedy wszystko będziesz wiedział. (Organizacja zawodów wędkarskich)

http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/9095/sport
[2012-11-26 11:44]

Wonski79

Jak zwykle Ola profesjonalnie podeszła do tematu. Co nie zmienia faktu, iż Paweł powinien odwiedzić swoje Koło nr1 i zapoznać się z tym na żywo.

Pozdrawiam
[2012-11-26 11:52]

glider

Dziękuje bardzo za odpowiedź.
Postaram się pojawić na spotkaniu koła jak tylko nie będę w  pracy.
[2012-11-30 14:19]