Zaloguj się do konta

Zawody - porady

utworzono: 2018/08/31 12:31
kasiaglowacka1

Dzień dobry! Za tydzień w sobotę mam konkurs wędkarski i chciałbym jak najlepiej na nim wypaść. Potrzebuje od was parę porad :

  • Na co najlepiej łapać?
  • Czy żyłkę, którą mam na kołowrotku (0,2) będzie dobra? + do przyponu 0.14?
  • Czy haczyk 16 będzie okej?
  • Czy spławik 2g oraz 3g będzie ok?
Będę łapać na wędke 3,60 oraz 3M a także biore Bacika 6M [2018-08-31 12:31]

kasiaglowacka1

Dzień dobry! Piszę tutaj, ponieważ potrzebuje rad. Za tydzień w sobotę jadę na konkurs wędkarski i chciałbym zająć jakieś dobre miejsce.

Mam do Państwa pytania i czy mi doradzicie, w nie których. Za pomoc wynagrodzę nawet i $$
Czy haczyk 16 będzie odpowiedni?
Dysponuje na kołowrotku żyłką (0,2) a na przepony itd (0,14) czy będzie odpowiednia?
Czy spławik 2G oraz 3G + na bata 1,5 oraz 2g będzie odpowiedni?
Na co najlepiej się nastawić? - I na co łapać ryby (białe robaki?, Czerwone robaki? Pinki? Kukurydza? Pęczak?)
Przynętę kupiłem na PŁOC ITD - czy dobrze zrobiłem? Nastawić się na mniejsze ryby typu: Wzdręga, płoć, ukleja? [2018-08-31 12:53]

dendrobena

Mam za sobą wiele udziałów w zawodach jako organizator oraz zawodnik. Na zawody jechałam w celu integtacyjnym.Pozyja mnie nie interesowała. Z tego powodu zawsze wracałam z zawodów zadowolona.Pozdrawiam. [2018-08-31 13:17]

halski021

Kasia - chcesz porady, a nie napisałaś, gdzie odbędą sie zawody(rzeka, kanał, jezoioro czy staw, oraz jak tam jest glęboko). [2018-08-31 13:33]

RadekWedkarzBydgoszcz

Zgadzam sie z wypowiedziami wyzej na chwile obecna moge tylko podpowiec cos odnosnie haczyka, mianowicie dobieramy go do wielkosci przynęty (nigdy pod ryby na ktore sie nastawiamy) jesli haczyk 16 bedzie dopasowany do wielkosci przynet to bedzie dobry [2018-08-31 16:59]

Romuald55

Ja na zawody jadę po to żeby je wygrać.Nie zawsze się to udaje.Ale to tak na marginesie.Na zawodach spławikowych wynik najczęściej robi się na średnich i drobnych rybach.By je łowić potrzebny jest delikatny sprzęt.Łowiłbym batem.Żyłka główna 0,10-0,12.przypon 0,08.Spławik stały 0,6 grama wyważony sześcioma śrucinami 0,1g.Haczyk..na ochotkę - 20 ;na pinkę - 18; na białego 16.Powyższe dotyczy wody stojącej.Nęcenie zależy od głębokości i rodzaju dna.Nie da się w kilku słowach przekazać tajników łowienia wyczynowego. [2018-08-31 21:42]