Zawody na drapieżnika

/ 7 odpowiedzi
Panowie koledzy wiem że jeśli idzie o zawody spławikowe na białą ryby pomoc uzyzkał bym momentalnie i ile kolegów tyle opinie potrzebuje rady jak złowić rybę na zawodach żywcowych na drapieżnika kolegów bedzie około 50 a ryb może byc róznie ważne jest miejsce wiadomo ale jakaś podpowiedż pomocna jak zrobić żeby to szczupak zainteresował sie moim żywczykiem a nie konkurencji? dziekuje z góry za wszystkie sugestie i rady
duch czasu

dziekuje kolegom wędkarzom za cenne rady i sugestie nie omieszkam ich zastosować na niedzielnych zawodach z przyjacielskim pozdrowieniem kolega rybak aa pana moderatora proszę o zamknięcie postu dziękuje' (2012/10/19 17:33)

jacenty75

Nie rozumiem twojego rozgoryczenia? Wg. mnie jakie pytanie (nijakie) taka odp. Jedynie mogę Ci zacytować słowa refrenu z piosenki "Leszczy" - "...... Ty kombinuj dziewczyno nim twe wdzięki przeminą......" Tak samo jest i na rybach. (2012/10/19 17:51)

duch czasu

kolego ''jacenty myslałem że to forum jest  zeby sobie pomagać ja nie pisałem jak złowić drapieżnika żeby go pożniej zjeśc tylko jak to zrobic na zawodach gdzie konkurs trwa trzy godziny i vczsu na experymenty brak ale coż życie (2012/10/19 18:02)

Romka

Zależy, na jakiej wodzie będą te zawody, jaka głębokość, jakie dno, z łodzi czy brzegu?

O tej porze roku ja umieszczam żywca ok. 0,5m nad dnem lub roślinnością. Najlepiej karasia, płoć, wzdregę ok. 8- 10cm. Może być ukleja - ale za szybko słabnie. I nie przy samym brzegu tylko dalej. Szczupak jak będzie napewno się pokusi.

Powodzenia!

(2012/10/19 19:59)

duch czasu

dziekuje za rade jestes pierwsza osobą która napisała cos w temacietylko wiesz chodzi o prowokacje szczupaka jak t zrobic podejrzewam że starzy wyżeracze mają swoje sposoby a co do zbiornika to zbiornik piękny dużo grążela i w miarę płytki do 2m chodzi tylko oto jak go sprowokować a jak nie wystraszyć (2012/10/19 22:19)

Romka

Jak zawody?

Nie mogłam wcześniej odpisać.Tak naprawdę nie sposobu na sprowokowanie do ataku.

Obserwowałam sytuacje, gdy szczupak pod nosem miał żywca a brań nie było. Innym razem byle przynęta prowokowała do ataków raz za razem.

Na ataki składa się wiele czynników: pogoda: ciśnienie, wiatr, słońce, fazy księzyca - wszystko to na co nie mamy wpływu.

(2012/10/23 15:14)

duch czasu

zawody klęska 50 uczestników dwie sztuki złowione także i umiejętności i sprzęt wiedza doświadczenie nie pomogły w niczym pogoda mozna powiedziec wymarzonaale szcześcia brak także trzeba ćwiczyć dalej i kombinowac jak napisał jeden z panów tu na forum jemu też życze że kombinował ile sie da ale czasami jest tak że choćbysmy sobie flaki wypruli i tak ktos od nas jest mądrzejszy i to czasami jest ryba ale tak byc musi bo inaczej w naszych wodach pływałyby juz tylko żaby pozdrawiam i dziekuje za sugestie i odzew (2012/10/24 19:56)