Zawody na Zalewie Sulejowskim

/ 7 odpowiedzi
Zarząd Koła PZW nr 32 ''WISTOM'' Tomaszów Maz informuje wędkarzy wędkujących nad Zalewem Sulejowskim w m. Stara Wieś (betony)
że 4.07.2015 r. od godziny 16.00 do 5.07.2015 r. do godziny 09.00 łowisko jest zarezerwowane w celu rozegrania zawodów wędkarskich
Maraton Nocny o Puchar Zarządu Koła nr 32 WISTOM
Ogłoszenia są wywieszone na łowisku.
Zarząd Koła posiada zgodę Zarządu Okręgu PZW w Piotrkowie Tryb.
JKarp


A od kiedy to są zawody nocne ? Gdzie jest zapis o takich zawodach ?Jedni naginają prawo dla zawodników jakby hobby innych było niczym a drudzy podpisują zgodę bo mają w d... w myśl zasady aby coś się działo.
JK (2015/07/03 18:05)

slawomir66


Do JKarp - a od momentu kiedy wędkarze chcą brać udział w takiej rywalizacji. A dla twojej ciekawości dodam, że u Pawła na zawodach będzie ok. 50 zawodników a na moim maratonie 40.
Ciekawy jestem twojej odpowiedzi gdy powiem jeszcze, że na moim blogu jest też rezerwacja na Nocny Maraton Wędkarski też na Zalewie Sulejowskim z tym że po drugiej stronie.
JKarp nie ubliżaj ZO który takie rezerwacje wydaje bo robią to dla wędkarzy chcących się spotkać i rywalizować - w tym przypadku nocą. Już wielu na tym portalu płakało, że jeżdżą nad wodę a tam zawody bez żadnej wcześniejszej informacji. Wychodzimy na przeciw takim sytuacją i wcześniej informujemy.
A tak na marginesie myślę, że jesteś najmniej odpowiednią osobą aby akurat zamieszczać swój śmieszny komentarz dotyczący wody i łowiska o którym piszemy a która zapewne cię nie interesuje. Jeszcze dużo wody w Wiśle musi upłynąć aby okręg mazowiecki wchłonął nasze wody jak to widać po innych okręgach. (2015/07/03 23:01)

JKarp


Ty nawet nie wiesz jakich słów używam gdy komuś ubliżam ...Więc może bez tak wzniosłych słów ;-)Przedstaw nam zapis z tego regulaminu PZW dotyczącego organizacji sportu wędkarskiego, że są jakieś zawody nocne, maratony itd. To, że wędkarze chcą się spotykać to jedno a to, że zajmujecie brzeg mówiąc innym wędkarzom " proszę won " to drugie. A trzecie to normalnie łamiecie regulamin dotyczący sportu PZW. Masz rację - mnie nie interesuje Sulejów a Ciebie Zegrze. I to jest ból, że zostaliśmy podzieleni na jakieś śmieszne w niektórych wypadkach okręgi. Ja już raz udowodniłem nocnym zawodnikom i organizatorom, że fakt posiadania zezwolenia nie powoduje, że wędkarz ma opuścić swoje miejsce.Wymień proszę jakie zawody organizuje PZW ?
JK (2015/07/04 08:34)

slawomir66


Na tym portalu jestem od bardzo dawna i dość często czytam tematy na forum. Widzę że nie jesteś wielbicielem PZW ale masz do tego prawo.
Pytasz gdzie jest zapisane, że są jakieś zawody nocne itp.
A wskaż mi proszę cwaniaku jakiś przepis zabraniający organizowania zawodów nocnych. Nie ma takiego a więc co nie jest zabronione jest dopuszczone. Proste. Po drugie piszesz o zasadach organizacji sportu wędkarskiego. Masz rację jest coś takiego ale zapewne skoro jesteś tak oczytany wiesz że dotyczą one zawodów mistrzowskich. Zaś większość zawodów czy to dziennych czy nocnych są to zawody towarzyskie, na które regulamin zawodów ustala organizator.
Jesteś przeciwnikiem podziałów na okręgi i zgadzam się z tobą - ja również ale nie cierpię pazerności, zachłanności. W taki właśnie sposób postępuje okręg mazowiecki wchłaniając mniejszych i słabszych. Nie wiem czy wiesz jak określani są wędkarze i władze waszego okręgu wśród wielu wędkarzy. Nie obraź się ale tak się o was mówi - stonka. Jest jeszcze jeden okręg ale nie wymienię go.
Zawody w PZW - spławikowe, spinningowe, muchowe, podlodowe, rzutowe, morskie.
Podzielone są na mistrzowskie, ogólnopolskie z cyklu Grand Prix, eliminacyjne i towarzyskie. I nigdzie nie jest napisane, że mają odbywać się rano w południe czy w nocy.
Wiem, że jesteś karpiarzem i zawodnicy preferujący takie wędkarstwo również organizują sobie zawody. A gdzie jest zapis o takich zawodach? Ja nie znalazłem.
Dlatego nie czepiaj się chcących wspólnie powędkować oraz tych którzy dużo wcześniej poinformowali o rezerwacji łowiska.
(2015/07/04 12:06)

JKarp


Zacznijmy od początku.
Nie jestem cwaniakiem. Cwaniaka poszukaj w domu dziś przy kolacji lub tam zwróć się do swojej żony jak masz odwagę.


Po drugie. 

Trzeba znać pewne zapisy żeby móc o nich dysktutować bez obrażania adwersarzy.

" 1.1. Wędkarskie zawody sportowe rozgrywane są w dyscyplinach:- spławikowej,- spinningowej,- muchowej,- rzutowej,- morskiej,- podlodowej,1.2. Zawody wędkarskie dzielą się na:- mistrzowskie,- ogólnopolskie z cyklu "Grand Prix Polski”- eliminacyjne,- towarzyskie"
No gdzie tu są zawody nocne, maratony itd ? Żeby rozwiać Twoje wątpliwości od razu zauważ, że są zawody owszem towarzyskie jednak jest to podział zawodów wg dyscyplin. Rozumiem, że tak znamienity działacz potrafi rozróżnić i zrozumieć ten podział.PZW kochać nie muszę, jak też nie muszę kochać natchnionych pseudodziałaczy  nie umiejących rozumieć zapisów PZW, KTÓRE DLA JASNOŚCI NIE SĄ PRAWEM A REGULAMINEM.
Karpiarze dla jasności organizują zawody na wodach prywatnych w 99 % i nie blokują wód dostępnych ogólnie. Taka mała różnica. Doskonale wiem, że są też na wodach PZW jednak jest to mały procent w stosunku do zawodów PZW.
Jak pisałem raz już miałem styczność z działaczami i jakoś kurde nie zmusili NIKOGO do opuszczenia swoich stanowisk choć dzwonili nawet po policję :-)Prawo trzeba znać ponieważ zawsze można spotkać na rybach nie douczonych działaczy ;-)
JK
EDIT:Jeszcze jedno.PZW jako organizacja nie może kierować się zasadą " co nie jest zabronione jest dozwolone ". Takie prawo przysługuje tylko zwykłym obywatelom w myśl zasady, że każdy urzędnik działa zgodnie z prawem i w jego granicach ( poszukaj w Konstytucji RP ). Naprawdę trzeba prawo poznać zanim zacznie się karierę jako działacz PZW. 
Jesteś topowym i typowym przykładem działacza, który myśli, że prawo i jego rozumienie zarezwowane jest dla pewnych kręgów PZW. 

















(2015/07/04 20:24)

slawomir66


I patrz poznałeś jakiś kiepskich działaczy skoro sobie nie poradzili z zajętymi stanowiskami. Jesteś oczytany i biegły w przepisach, skoro jednak ktoś zadeklarował się wstąpić w szeregi PZW jest to jednoznaczne że zgodził się przestrzegać przepisy i regulaminy w związku obowiązujące. Można się z nimi nie zgadzać ale należy je respektować.
Jestem działaczem w kole od wielu lat i zobacz mnie przepisy i regulaminy nie przeszkadzają i jakoś problemów z ich interpretacją i przestrzeganiem nie mam.
Co zaś terenu zarezerwowanego było trzech takich którzy interpretowali przepisy - regulaminy w sposób podobny do ciebie i opuścili łowisko. Po pierwsze teren leśny udostępniło nam Nadleśnictwo do rozegrania tam zawodów a wodę PZW. Chcieli być mądrzejsi więc ktoś inny wyjaśnił im w czym rzecz i zawody ku zadowoleniu wszystkich przybyłych się odbyły. (2015/07/05 18:18)

JKarp


Nie kiepskich a nie znających prawa a to różnica.
Powtarzam - to że masz jakieś zgody, zezwolenia nie znaczą że działasz zgodnie z prawem dotyczącym sportu wędkarskiego.
Mnie nie usunąłbyś - to jest pewne.

Zgodziłem się respektować te przepisy ale nie działania, które łamią regulamin.

JK

EDITRozumiem, że skoro PZW udostępniło wodę to ta woda jest WŁASNOŚCIĄ PZW ? Znowu ignorancja tematu - jak PZW może udostępniać wodę która nie jest własnością PZW? (2015/07/05 21:02)