Zawody na co się nastawić?

/ 10 odpowiedzi
Witam.
Jutro mam zawody wędkarskie ostatnie w tym roku. Są to zawody jesienne i w tym jest problem, ponieważ jesienią praktycznie nie łowię, a tu mam zawody i nie wiem na co się nastawić!?
Głębokość łowiska to od 1,5m do 3m. Zamierzam łowić batem 6m. Nie wiem tylko jakiej użyć przynęty? Opłaca się teraz łowić na ochotkę? Zapomniałem dodać są to oczywiście zawody spławikowe. Dominująca ryba płotka, wzdręga, okoń?

Pozdrawiam
memo1111
memo1111

Może mi ktoś pomóc? (2011/09/10 12:23)

dendrobena

Jutro jadę też na zawody. Mąż wędkuje a ja sędziuję. Najlepiej nastawić się pod kątem integracji.Wspólne spotkanie ,kiełbaska, grochówka itp. Potem pogawędka,wymiana uwag i doświadczeń - nigdy na wynik. Wtedy nie wrócisz do domu zawiedziony.Pozdrawiam. (2011/09/10 12:46)

memo1111

Witam.
Potrzebuję dokładniejszych odpowiedzi na moje pytanie. (2011/09/10 13:02)

okonek1235

Witaj ja mam jutro również zawody i na stawiam się na płoć tobie też radzę nastaw się na płoć, bo wzdręga jest rybą płochliwą , inie wejdzie w zanęte a wszędobylska płoc wejdzie . Ja stosuję zanęty TRAPERA tj. sekret czarna plus leszcz jasna dodaję paczkę płatków owsianych, konopi prażonych wanili kukurydzę coco belge;; zanęta 2kg. płatki 1kg, dodatki zapachowe do5 procent, połamania kija i napisz jak było na zawodach.

(2011/09/10 13:12)

dendrobena

Moją ulubioną metodą jest własnie bacik-6ka. Biorąc udział w zawodach osiągam całkiem niezłe wyniki. Łowie na delikatny zestaw, spławik 2, haczyk 14. Jako przynęty uzywam "Pinki"lub "Białych". Jednak przy głębokości 3m. to 6 trochę za krótka.Powodzenia. (2011/09/10 13:13)

okonek1235

Witaj ja mam jutro również zawody i na stawiam się na płoć tobie też radzę nastaw się na płoć, bo wzdręga jest rybą płochliwą , inie wejdzie w zanęte a wszędobylska płoc wejdzie . Ja stosuję zanęty TRAPERA tj. sekret czarna plus leszcz jasna dodaję paczkę płatków owsianych, konopi prażonych wanili kukurydzę coco belge;; zanęta 2kg. płatki 1kg, dodatki zapachowe do5 procent, połamania kija i napisz jak było na zawodach.

Dobrze wymieszaj i stopniowo nawilżaj tak okołolitra wody z łowiska, dolewaj na 3razy za każdym dolaniem porcji wody dobrze wymieszaj. Pozdrawiam (2011/09/10 13:15)

89krzysztof

jak chcesz się nastawić to napisz może jakie ryby występują na łowisku. Jeśli jest zarybiane np karpiem to warto zaryzykować właśnie nastawienie się na karpia etc. (2011/09/10 16:30)

memo1111

Witam.
Na zawodach dużo nie połowiłem bo tylko 2 okonie na około 17cm, ale i tak dały mi pierwsze miejsce w mojej grupie wiekowej(Junior).

Pozdrawiam (2011/09/11 13:57)

bobus86

Witam.
Jutro mam zawody wędkarskie ostatnie w tym roku. Są to zawody jesienne i w tym jest problem, ponieważ jesienią praktycznie nie łowię, a tu mam zawody i nie wiem na co się nastawić!?
Głębokość łowiska to od 1,5m do 3m. Zamierzam łowić batem 6m. Nie wiem tylko jakiej użyć przynęty? Opłaca się teraz łowić na ochotkę? Zapomniałem dodać są to oczywiście zawody spławikowe. Dominująca ryba płotka, wzdręga, okoń?

Pozdrawiam
memo1111

nastaw sie na drobne ryby ploc ukleja leszczyk krap itd.ochotka jak najbardziej,pinka bialy,rownie dobre bada ziarna kuku peczak i szczegolnie przenica na ploc.i oczywiscie dobra zaneta (2011/09/11 17:45)

okonek1235

Witaj zanęta zadziałała ryba weszła a za nią okoń i masz pierwsze miejsce, gratulacje, umnie kiepsko tylko pół kilo płotek i 15 miejsce. (2011/09/11 18:58)