Zaloguj się do konta

Zawody Koła 06.06.2010

utworzono: 2010/06/01 21:49
montezumas

Serdecznie zapraszam wszystkich Członków Koła PZW KARAŚ  w imieniu Zarządu na Towarzyskie Zawody, które odbędą się w dniu 06.06 -NIEDZIELA!!!!! na Jez. Tuczno w Puszczy Zielonce.
Zbiórka do godziny 06.00 nad brzegiem łowiska na parkingu przy rybaczówce.

UWAGA!!! - łowimy na 2 wędki w tym przynajmniej jedną metodą spławikową, druga wędka dowolnie- spławik lub grunt.

Dotarcie do celu- 2 warianty z Poznania:

1)  Przez rondo Śródka; Zawady;   ul. Gdyńską, a następnie skręcamy w prawo do góry ul. Poznańską w Koziegłowy; dalej jedziemy przez Kicin; Kliny w kierunku Wierzonki, gdzie przed murem starego PGR-u skręcamy w lewo jadąc dalej ul. Kasztanową , która przechodzi w ul. Wronczyńską do Tuczna, gdzie w pewnym momencie kończą się zabudowania (po prawej stronie jest chyba jeszcze przystanek PKS, a po lewej sklep spożywczy i BAR) na skrzyżowaniu przy Barze/ sklepie skręcamy w lewo w charakterystyczną brukowaną ulicę, której bruk kończy się po około 300m; dalej jedziemy już drogą gruntową (zaczyna się las), w pewnym momencie mamy rozwidlenie   prawo-lewo!!!!- wybieramy to lekko w lewo; droga idzie dalej po łuku; musimy nią dojechać do charakterystycznego podniesionego szlabanu (około 150-200m od rozwidlenia), a następnie przekraczamy tą przeszkodę i po około 50m jesteśmy przy parkingu nad jeziorem- to punkt naszej zbiórki.

2) z Poznania jedziemy ul. Główną; Gnieźnieńską poprzez Bogucin do Kobylnicy droga E251;5,a następnie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręcamy w lewo (w prawo droga na Gruszczyn-> Swarzędz); jedziemy drogą asfaltową w otoczeniu lasu aż do Wierzonki, gdzie tuż za murem starego PGR-u skręcamy w prawo i dalej ul. Kasztanową… jak w wersji  1)

3) z Poznania jedziemy na Swarzędz ul. Poznańską; skręcamy na głównym skrzyżowaniu ze światłami (przy którym jest LIDL) w lewo; jedziemy ul. Cieszkowskiego, która przechodzi dalej w ul. Swarzędzką poprzez Gruszczyn do Kobylnicy; w Kobylnicy przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i dojeżdżamy do skrzyżowania ze światłami z drogą krajową E251;5; ( w prawo prowadzi na Pobiedziska a w lewo na Poznań) przejeżdżamy przez skrzyżowanie prosto i dalej jak w wersji nr 2 kierujemy się na Wierzonkę…

 

W przypadku problemu z dojazdem proszę o kontakt.

Istnieje też prawdopodobnie możliwość dojazdu w tzw. Konwoju (proszę w tym wypadku o kontakt z prezesem Franciszkiem Grupińskim tel. 501-831-306)Charakter łowiska pozwala na wchodzenie do wody w woderach, co ułatwia łowienie szybkościowe na krótką wędkę. Dominującym gatunkiem poławianym w trakcie zawodów jest płoć, a w dalszej kolejności leszcz, okoń, karaś i karp.

Zachęcam do uczestnictwa w zawodach, w celu nie tylko współzawodnictwa sportowego, ale przede wszystkim integracji oraz spotkania na łonie przyrody.

W przypadku pytań proszę o kontakt na adres mailowy: pzw.karas-poznan@wp.pl lub telefon 505-343-858 (bezpośrednio dzwonić, uprzejmie proszę nie pisać smsów).

Pozdrawiam
Michał Rybka
v-ce prezes Koła nr 62 KARAŚ

[2010-06-01 21:49]