Zaloguj się do konta

Zawody gruntowe-taktyka na nocne zawody

utworzono: 2016/02/11 00:15
remek-lubnau

Witam.Koledzy jaka obrac taktyke na nocne zawody gruntowe na zwirowni(Zawody dopiero w lipcu xd). Dno jest tam nieregularne,srednio 5 m z licznymi wyplyceniami. Dominujaca ryba to leszcz.Postanowilem lowic na drgajaca szczytowke a glowna przyneta to biale robaczki gdyz dobrze sie tam sprawdzaly. Jak zrobic zanete.Ciemna czy jasna.? Co dodac? Donecac z procy? Nastawiam sie na lowienie przecientych leszczykow zeby zrobic jak najlepszy wynik.:-) [2016-02-11 00:15]

Zamiast siedzieć przed kompem, poświęć ten czas na poznanie łowiska, lepiej na tym wyjdziesz... [2016-02-11 12:23]

remek-lubnau

Za takie pseudo porady dziekuje :-) to moje 1 zawody wiec licze na opinie doswiadczonych osob... [2016-02-11 23:04]

Pseudo porady? Masz zawody w lipcu i brakuje ci czasu, by poznać łowisko? Takiego lenistwa dawno nie widziałem... [2016-02-11 23:16]

remek-lubnau

A kto powiedzial ze nie bede poznawal? Prosilbym o jakas konstruktywna i merytoryczna wypowiedz bo taka porada niewiele doradza . [2016-02-12 01:10]

patryk-kociemba

to zależy jeżeli planujsze łowic na koszyk, to ja zrobił bym tak : na wstępie wyrzucił bym 7- 8 koszyków zanęty w to samo miejsce oraz co najmniej jedną porcje białych robaków lub wystrzelił bym kilka kulek w miejsce łowienia, myślę że donęcanie załatwi ci każdorazowy wyrzut swiezej zanęty w koszyku. Co do zanęty to jezeli nastawiasz sie na mniejsze egzemplarze to użył bym ciemniejszej zanęty.  Pytasz co dodać to wszystko zależy od samej zanęty jaką masz amiar użyć, ponieważ nie jednokrotnie zanęty zawodnicze są zanętami kompletnymi i nie ma sensu niczego do nich dodawać.
[2016-02-12 10:10]

pakul1206

Pseudo porady :) Kolego na każdym łowisku może sprawdzać się co innego, nikt Ci nie poda na tacy tego jedynego sposobu na Twoje leszcze, najlepszą poradę jaką mogłeś dostać podał Ci kolega massabitt, lepszej nikt nie jest w stanie Ci podać, poczytaj wątki o leszczach jest ich tu tyle że dojdziesz do wniosku że ta ryba bierze na wszystko i każda zanęta jest świetna, do lipca masz w h...i czasu więc próbuj, podglądaj innych jak i na co łowią, czym nęcą....itd. [2016-02-12 11:55]

patryk-kociemba

Pseudo porady :) Kolego na każdym łowisku może sprawdzać się co innego, nikt Ci nie poda na tacy tego jedynego sposobu na Twoje leszcze, najlepszą poradę jaką mogłeś dostać podał Ci kolega massabitt, lepszej nikt nie jest w stanie Ci podać, poczytaj wątki o leszczach jest ich tu tyle że dojdziesz do wniosku że ta ryba bierze na wszystko i każda zanęta jest świetna, do lipca masz w h...i czasu więc próbuj, podglądaj innych jak i na co łowią, czym nęcą....itd.

widać kolego, że nie startowałeś w zawodach, panuję wtedy taka presja, że wrzuceneie jak piszesz czegokolwiek będzie skutkowało miło spędzonym czasem na rybach nie koniecznie przy braniach. Kolega prosił o wskazówki, więc lepiej chyba dopomóc młodszemu koledze niż tylko go wyśmiewać ponieważ od czegoś jednak trzeba zacząć.

[2016-02-12 12:51]

Romuald55

Nie da się z takim wyprzedzeniem w czasie udzielić Ci konkretnej rady.Dużo zależy od temperatury zarówno wody jak i panującej pogody.Siła wiatru,ciśnienie,przezroczystość wody,kolor dna,głębokość łowiska a nawet odległość na jakiej w danym czasie żeruje ryba ma podstawowe znaczenie.Wróć do wątku pod koniec czerwca to wtedy uzyskasz pomocne Ci informacje. [2016-02-12 16:13]

silstar

Nocne zawody to około 12h łownienia więc trochę czasu masz ale, żeby mieć wyniki a nie uczyć się na zawodach to trzeba tam poprostu połowić wcześniej.
Piszesz, że nastawisz się na pickera, ale miej w zapasie też spławik. Pamietam jak kiedyś z kumplem byliśmy na nocce i łowiliśmy z pomostu. Ja na gruntówkę z koszyszkiem a on na spławik. Ja do 2 w nocy miałem jedną rybę a on ponad 20. W końcu łowiłem już mu nawet "pod nosem" ale bez rezultatu. Dopiero jak założyłem spławik to sytuacja się poprawiła a kluczem do tego było łowienie nad dnem a nie na gruncie.
Białe robaki to dobry wybór na średnie leszcze. Pytnie czy dozwolone jest łowienie na dwie wędki, jeżeli tak to możę warto na drugiej dać coś grubszego. [2016-03-04 14:00]

SlawekNikt

Jak już to wielokrotnie zostało napisane i poradzone: na zawody bez jokersa albo ochotki się ponoć nie jedzie ;-) [2016-03-05 00:26]