Zaloguj się do konta

Zawody a Karta Wędkarska

utworzono: 2013/11/23 18:10
krzysiek01905

Czy aby brać udział w zawodach wędkarskich jest potrzebna karta wędkarska?
[2013-11-23 18:10]

krzysiek01905

proszę o szybką odpowiedz
[2013-11-23 18:10]

Randal

Potrzebna jest Karta Wędkarska i ważne opłaty na akwen na którym rozgrywane są zawody. Wyjątkiem są zawody z okazji dnia dziecka. [2013-11-23 18:36]

JKarp

A kto jest zwolniony z obowiązku posiadania karty wędkarskiej ?Czyj jest mowa o zawodnikach?
JK [2013-11-23 18:37]

osa12

Znów mało precyzyjna odpowiedź i w oparciu o złe dokumenty.

Jedynym prawnie dokumentem jest tu Ustawa o rybactwie śródlądowym:

Art. 7 ust. 3 i 4

3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do lat 14, z tym że mogą one uprawiać amatorski połów ryb wyłącznie pod opieką osoby pełno-letniej posiadającej taką kartę.
4. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej lub karty łowiectwa podwodnego są zwolnieni cudzoziemcy czasowo przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający zezwolenie, o którym mowa w ust. 2. Z obowiązku tego są także zwolnione osoby uprawiające amatorski połów ryb w wodach znajdują-cych się w obiektach przeznaczonych do chowu lub hodowli ryb, jeżeli uzyskały od uprawnionego do rybactwa zezwolenie na połów w tych wodach.

Więc jeśli startujesz w zawodach i nie masz 14 lat lub jesteś cudzoziemcem w dowolnym wieku nie musisz posiadać karty wędkarskiej.

Czy wszystko - nie !

Nie musi posiadać karty wędkarskiej zawodnik jeśli zawody odbywają się w wodach znajdujących się w obiektach przeznaczonych do chowu lub hodowli ryb, jeżeli uzyskały od uprawnionego do rybactwa zezwolenie na połów w tych wodach.

Teraz chyba wszystko!

Dokumenty PZW nie są wykładnią prawa w państwie polskim !

[2013-11-23 21:11]

Wedkarstwomazowieckie

Zależy na jakich zawodach.Na wszystkich jest potrzebna karta tylko na dzień dziecka nie trzeba(przynajmniej u mnie w kole a u innych nie wiem) [2013-11-23 21:18]

marekr

Witam. Odnośnie odpowiedzi na zadane pytanie przez autora wątku , to wydaje mi się ,że kol. Marek  / @ osa12 / napisał wszystko na ten temat. Pozdrawiam :-) [2013-11-23 22:39]

Randal

Znów mało precyzyjna odpowiedź i w oparciu o złe dokumenty.

Jedynym prawnie dokumentem jest tu Ustawa o rybactwie śródlądowym:

Art. 7 ust. 3 i 4

3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do lat 14, z tym że mogą one uprawiać amatorski połów ryb wyłącznie pod opieką osoby pełno-letniej posiadającej taką kartę.
4. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej lub karty łowiectwa podwodnego są zwolnieni cudzoziemcy czasowo przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający zezwolenie, o którym mowa w ust. 2. Z obowiązku tego są także zwolnione osoby uprawiające amatorski połów ryb w wodach znajdują-cych się w obiektach przeznaczonych do chowu lub hodowli ryb, jeżeli uzyskały od uprawnionego do rybactwa zezwolenie na połów w tych wodach.

Więc jeśli startujesz w zawodach i nie masz 14 lat lub jesteś cudzoziemcem w dowolnym wieku nie musisz posiadać karty wędkarskiej.

Czy wszystko - nie !

Nie musi posiadać karty wędkarskiej zawodnik jeśli zawody odbywają się w wodach znajdujących się w obiektach przeznaczonych do chowu lub hodowli ryb, jeżeli uzyskały od uprawnionego do rybactwa zezwolenie na połów w tych wodach.

Teraz chyba wszystko!

Dokumenty PZW nie są wykładnią prawa w państwie polskim !

Wszystko się zgadza, młodzież do lat 14 może łowić pod opieką osoby dorosłej. Niestety w zawodach organizowanych przez PZW startować nie może. Wyjątkiem mogą być  zawody organizowane przez uprawnione do tego organy, na przykład z okazji dnia dziecka. Również wtedy musi znajdować się pod opieką dorosłych.

[2013-11-24 21:21]

MASTINO

Koledzy, o tę kwestię pyta dorosły facet, więc po co odpowiedzi w stylu- "do 14 lat"... Wystarczy krótka odpowiedź , że trzeba mieć Kartę Wędkarską chcąc brać udział w zawodach wędkarskich na wodach PZW (albo na takich, na których ich właściciel sobie tego zażyczy) i to wszystko :) [2013-11-26 14:11]

zbynio5o

Zgadza sie Maciek. Ale wątpie że on taki dorosły po przeczytaniu tego :

http://www.forum.wedkuje.pl/f,glebokie-polykanie,659469,0.html


ech, bidne te rybki :))

[2013-11-26 22:56]

U mnie w kole jak są zawody nie trzeba mieć karty wędkarskiej taki zapis jest na obwieszczeniu każdych zawodów nawet spiningowych . Czy nawet ogólnie jak są zawody w innych kołach z miasta to też chyba nie trzeba mieć. Mówię tu o Skierniewicach .
Trzeba po prostu zapytać się, zadzwonić ...
[2013-11-27 17:41]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies



Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia