Zawodowe walki bokserskie 2013

/ 174 odpowiedzi
zbynio5o

Diablo, o jakiej pracy nogami piszesz ? Jaki balans ciałem ?

Mało dali z siebie z taką wagą, w tym wieku, po wypadku i przeszczepie ? Ty chyba żartujesz ?

O wiele młodsi takiego tempa nie wytrzymują i nie mają co pokazać.Szacun dla Salety za to co pokazał i co mówił po walce :)

(2013/02/24 01:36)

użytkownik65213

Powiedzmy sobie szczerze ta walka miała być zwieńczeniem kariery Gołoty a nie Salety. Lecz to co stało się na ringu nie ucieszyło większości polaków. Szkoda, wielka szkoda że wygrał walkę człowiek którego największym sukcesem jest fartowne wygranie mistrzostwa europy. Gołota walczył z najlepszymi a Saleta walczył z Gołotą. Mimo wszystko serdeczne dzięki Gołocie za jego walki i za samo to że był najlepszym polskim bokserem w historii. Andrzeja będę pamiętał jako polaka który odniósł sukces w boksie na najwyższym poziomie. Jednak po tym co pokazał w tej walce to powinien definitywnie zawiesić rękawice na kołku. (2013/02/24 01:48)

MASTINO

Mało dali z siebie z taką wagą, w tym wieku, po wypadku i przeszczepie ? Ty chyba żartujesz ?

O wiele młodsi takiego tempa nie wytrzymują i nie mają co pokazać.Szacun dla Salety za to co pokazał i co mówił po walce :)

Hahahahaha........W zupełności masz rację :) Walka była piękna, nie walczyli absolutnie cepami, w super ciężkiej zamach na zgiętej ręce to nie cep. Nie było poniżającego i prowokującego opuszczania rąk, szpanerstwa, pogardy dla rywala i czy innych gestów pogardy z obu stron. Gołota jedynie przesadzał z wypluwaniem ochraniacza. Na wolnych ujęciach było wyraźnie widać, że celowo pluł. Moim zdaniem pokazali jak na swoje warunki wiekowo-kondycyjne, ładny, techniczny boks a Saleta wygrał zasłużenie. Jego uniki, kontry, gardy (dość szczelne) a nawet taniec, balans na wykrocznej były bardzo sprawne choć coraz wolniejsze, ale bez zarzutów. Gołota już z tym miał problem po trzeciej rundzie, choć pierwsze trzy pokazał dobre ciosy. W szóstej wykorzystał to zwolnienie Saleta i zakończył wykorzystując lukę w gardzie i większe zmęczenie Gołoty. Już w czwartej po gongu Gmitruk pytał Gołotę czy da radę. Stało się tak jak przewidywałem, aczkolwiek miałem obawy co do sztandarowego jednego, pokazowego prawego haka z biodra Gołoty i kilku ciosów w nerki (nerkę) Salety, które poważnie by mogły zaszkodzić Salecie. Nie udało mu się znaleźć momentu na to chociaż po nerach walił. 

(2013/02/24 09:24)

Zander51

Szkoda, że Saleta nie miał takich możliwości walk o pasy jak Gołota. Bo serce do walki to on ma... (2013/02/24 10:10)

89krzysztof

Szacunek dla Salety za to, co powiedział.
A Gołota, no cóż ... Mógłby dać już spokój, ale kasa, kasa, kasa (2013/02/24 10:42)

użytkownik97760

Thunderku- szacun że to oglądałeś. Myślałem że taki Fachura jak Ty nie płaci za takie show.

Nie ma  to jak obiektywna opinia!!!!!

Oglądałem za darmo. Meczyki.pl - tam znajdziecie transmisje z wszystkich ważniejszych wydarzeń sportowych każdego dnia. Nie trzeba ani złotówki, wystarczy przyzwoity net. (2013/02/24 11:21)

Diablo

Nie żartuję. Czy ja gdzieś napisałem że tempo było słabe? Czy napisałem gdzieś że nie dali z siebie wszystkiego? Że młodsi są lepsi? Nic takiego nie napisałem więc proszę nie wmawiaj tego wszystkim.

Napisałem tylko że ta bójka nie miała wiele wspólnego z boksem. Gołota pluł kilka razy ochraniaczem, opuszczał lekceważąco ręce. Saleta bił w tył głowy a na koniec rzucił Gołotą o glebe.

Emocje były, kasa była ale nie mylmy takich bijatyk z boksem (2013/02/24 11:38)

Diablo

Saleta to wojownik moim zdaniem. Walczył w kickboxingu, K1, MMA no i rzecz jasna w boksie. Od Gołoty był bardziej ubogi boksersko ale wola walki i serducho zaważyły. Nie wiem czy Gołota celowo wypluwał ochraniacz ale strasznie mnie to irytowało. Saleta w pewnym momencie też miał poważny kryzys po przyjęciu kilku ciosów. Był lekko przymroczony ale starał się wyjść z opresji w sposób honorowy. Za to ma u mnie szacun. Gołota mnie osobiście zawiódł.

Oczywiście że celowo pluł. Mnie najbardziej zawiodło to jego pajacowanie po walce. Jak staną w narożniku i zaczął sie kiwać i machać rękami "pokazując" że niby jeszcze może walczyć. A nie miał siły podnieść ręki powyżej pasa. To był jakis show typu wrestling a nie boks. (2013/02/24 11:42)

użytkownik97760

Nie róbmy z nich inwalidów. Panowie mają "dopiero" po 45 lat. Pracy nóg jak najbardziej można się było spodziewać. Mało tego z kondycją też nie najlepiej.
Noriaki Kasai mając 40 skacze na nartach a Paolo Maldini w wieku 40 lat wytrzymywał pełne 90 minut na boisku w barwach AC Milan.

Tak czy owak szczerze muszę przyznać że nie spodziewałem się takiego widowiska. Byłem przekonany że poprzytulają się do 10 rundy potem sędziowie uznają remis a Panowie podzielą się kasą.
(2013/02/24 12:10)

Arcymisiek

Sam nie wiem co myśleć o tej walce ,mam mieszanie uczucia.
Klepanina po dyniach jakaś tam była,którą zakończył rzut judo.:P
Panowie musieli dać z siebie wszystko,bo przecież tłumy kibiców i widzów tego od nich oczekiwały,ale troszkę śmierdzi mi ten sposób zakończenia walki,pomijając ciagłe plucie ochraniaczem jak mucha plujka.:)
Możemy tylko spekulować czy to był dobrze zainscenizowany(sfingowany) show,czy prawdziwa walka dwóch fighterów.:) (2013/02/24 12:20)

użytkownik82173

E trzeba było oglądać w internecie za darmo, nie legalnie ale by płacić 40 zł na oglądanie walki Gołota- Saleta to dla mnie troche drogo. ;)  (2013/02/24 12:24)

Zander51

Czyli kłusowaliście tej nocy koledzy... No Bohatyrowicze... (2013/02/24 13:25)

Diablo

" To jest jakaś profanacja, w tym wieku się nie powinno boksować... nie ma koordynacji ruchowej" - Dariusz Michalczewski.

Zgadzam się z nim w 100% No ale co taki Tiger może wiedzieć o boksie jak tu specjaliści portalowi twierdzą że technicznie było super ;) (2013/02/24 13:38)

Bernard51

" To jest jakaś profanacja, w tym wieku się nie powinno boksować... nie ma koordynacji ruchowej" - Dariusz Michalczewski.

Nie potępiał bym żadnego z nich a dlaczego , kariera sportowa trwa krótko i dobrze ulokowane,zarządzane pieniądze nieraz wystarczają na całą emeryturę sportowca.
Wiadomo to była walka dla kasy , organizatorzy zawodnicy zarobili na tym, i chwała im za to bo jednak po dyskusji widać że mimo wieku wywołało to duże zainteresowanie wsród kibiców. Powiedziałbym z z obópólna korzyscia dla kibicow organizatorów a przede wszystkim zawodników.
Każdy grosz jak na emeryturze dorobią tym co umiją to tylko przyklasnąć. (2013/02/24 14:14)

Diablo

Nie potępiał bym żadnego z nich a dlaczego , kariera sportowa trwa krótko i dobrze ulokowane,zarządzane pieniądze nieraz wystarczają na całą emeryturę sportowca.
Wiadomo to była walka dla kasy , organizatorzy zawodnicy zarobili na tym, i chwała im za to bo jednak po dyskusji widać że mimo wieku wywołało to duże zainteresowanie wsród kibiców. Powiedziałbym z z obópólna korzyscia dla kibicow organizatorów a przede wszystkim zawodników.
Każdy grosz jak na emeryturze dorobią tym co umiją to tylko przyklasnąć.

Popieram to co piszesz. Widowisko było, ludzie płacili miliony żeby to obejrzeć, panowie zarobili dużo pieniędzy. Wszystko super. Jest jedno małe ale. Tej walki nie można nazwać walką bokserską. Bo boks to coś więcej niż jak ktos to pieknie ujął " klepanina po dyniach"

Klepanina w której o ile dobrze pamiętam po 3 wypluciach ochraniacza dostaje sie ostrzeżenie, po kolejnym takim przypadku kolejne ostrzeżenie a po następnym dyskwalifikacja. Gołota chyba wypluł 6 razy. No i ten koniec walki: Dwa silne uderzenia w tył głowy i rzut przez biodro - gdzie tu boks? To takie KSW na stojąco - zabawa dla ludzi i zarobek dla aktorów. (2013/02/24 14:25)

Bernard51

To zależy kto co oczekiwal w tym pojedynku, i masz rację przytaczając Michalczewskiego,
W tym wieku napewno nie można sie było spodziewać więcej cośmy zobaczyli, ale dobrze sie to i tak sprzedało? (2013/02/24 14:48)

zbynio5o

Nie żartuję. Czy ja gdzieś napisałem że tempo było słabe? Czy napisałem gdzieś że nie dali z siebie wszystkiego? Że młodsi są lepsi? Nic takiego nie napisałem więc proszę nie wmawiaj tego wszystkim.

Napisałem tylko że ta bójka nie miała wiele wspólnego z boksem. Gołota pluł kilka razy ochraniaczem, opuszczał lekceważąco ręce. Saleta bił w tył głowy a na koniec rzucił Gołotą o glebe.

Emocje były, kasa była ale nie mylmy takich bijatyk z boksem

Oczywiście że Ty tego nie napisałeś. To ja napisałem i nikomu nic nie wmawiam. Proponuje nie wykręcać kota ogonem :)))

Ps.

Nie ma mowy o jakimś judo jak nie którzy sugerują. Gołota otrzymał jak by "półcios" na ucho i to było powodem utraty równowagi. Ot, jedna z kilku przyczyn nokautów.

(2013/02/24 15:46)

przemo1980

Ja przed walką nie spodziewałem się że będzie prowadzona w takim tempie i że będzie wyprowadzonych aż tyle ciosów z obu stron , więc byłem mile zaskoczony.
Kibicowałem Gołocie, a dla Salety szacunek , bo uważam że przygotował się do tej walki bardzo dobrze,(czego raczej nie dało się zauważyć w "cyrku" w którym występował razem z Najmanem),no a myślę że o takie przygotowanie to już nie łatwo w tym wieku. No i nie zgodzę się z takimi opiniami że była to kiepska walka...

No , a Albercik nam się też popisał :) (2013/02/24 20:57)

perwer

Pierdoły na temat tej walki, piszą osoby z brzuchami przykutymi do monitora .Tego nie było ,tamtego nie było - a idąc ze śmieciami z drugiego piętra ,nasz jeden z drugim księciunio sra w gacie z dychawicy .Trzeba mieć szacunek i do Salety - bo nie tylko kariera bokserska jest jego wyznacznikiem w sporcie ,oraz Andriu ,bo dał to Polakom ,co już chyba nie da żaden pięściarz . Bardzo dobra walka ,dobre tempo i jak na swój wiek świetnie przygotowanie . Szacun dla panów.                        (2013/02/24 21:54)

Diablo

Pierdoły na temat tej walki, piszą osoby z brzuchami przykutymi do monitora .Tego nie było ,tamtego nie było - a idąc ze śmieciami z drugiego piętra ,nasz jeden z drugim księciunio sra w gacie z dychawicy .Trzeba mieć szacunek i do Salety - bo nie tylko kariera bokserska jest jego wyznacznikiem w sporcie ,oraz Andriu ,bo dał to Polakom ,co już chyba nie da żaden pięściarz . Bardzo dobra walka ,dobre tempo i jak na swój wiek świetnie przygotowanie . Szacun dla panów.                       

Jakiś moderator by się przydał pozamiatać to Twoje "bogate" słownictwo. Rozumiem że nie wszyscy muszą sie znać na boksie. Dla niektórych dwóch facetów w ringu z rękawicami na dłoniach to boks. Wszyscy mają prawo sie tu wypowiedzieć ( o ile nie łamią regulaminu) Jednak Ci którzy mają jakiekolwiek pojęcie o boksie wiedzą że to nie była walka bokserska tylko zwykła bijatyka.

Co oczywiscie nie umniejsza zasług obu panom. Przygotowali się, walczyli, zrobili ładny show ale to nie był boks. (2013/02/24 22:06)

przemo1980

Diablo co masz na myśli pisząc "to nie był boks " ?  No a jeśli możesz to napisz co to jest boks .
W końcu ksywka Diablo ... (2013/02/24 22:19)

przemo1980

tak jak  np ; w piłce nożnej - jedna drużyna gra ładną piłkę techniczną , inna bardziej siłową, a jeszcze inna bardziej taktycznie.

Ja myślę że jak na ten wiek i tak długie przerwy jakie mieli zaprezentowali się w miarę dobrze. (2013/02/24 22:25)

MASTINO

Przemek, Darek, Zbyszek, dajcie spokój :) Dla niektórych ring bokserski istnieje w telewizorze i jest to tylko platforma otoczona płotem z grubych lin, na której dwóch pięściarzy (sorry, bokserów) ma się naparzać i zabić jednym ciosem :) Nie wiem czy w młodości posmakowaliście smaku potu i krewki z rękawicy, zimnej sztabki żelaza na łuku albo smrodu amoniaku z wacików, ale dobrze wiecie o czym piszecie więc Wasza "rozmowa" o tym z kimś takim jak napisałem powyżej, to jak kopanie się z mułem. A dlaczego Michalczewski tak się wypowiedział o tej walce? Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie dla wszystkich tutaj jest widzialna druga strona tego medalu przez pryzmat biznesu, do którego nie każdego można wziąć i nie każdemu zaproponować udział. Powszechnie widomo, że Michalczewski nie pała miłością do obu panów, nie wejdzie już na ring, bo zardzewiał przez styl życia, ale takie miał prawo do swojego zdania z nutką sentymentu do lat jego  świetności. Pięściarzem był wspaniałym, jest nawet prawie w ich wieku i kategorii, lecz już nim nie będzie i może to zazdrość....? Nie ważne, geneza i podłoże jego opinii są proste, dla kumatych....., tak jak bardzo prosta i ładna była walka dwóch sporych historii polskich ringów, Gołoty i Salety.  (2013/02/24 22:47)

Diablo

Diablo co masz na myśli pisząc "to nie był boks " ?  No a jeśli możesz to napisz co to jest boks .
W końcu ksywka Diablo ...

Boks to przede wszystkim taktyka, później kombinacje i serie ciosów poprzez pracę nóg zwaną tańcem do balansu ciałem i uników.
Boks to nie jest młócenie pięściami na oślep, to nie jest plucie kilka razy ochraniaczem, to nie jest lekceważenie przeciwnika przez opuszczanie czy podnoszenie rąk. To nie jest uderzanie w tył głowy i rzuty zapaśnicze. To nie jest także udawanie w narożniku że można było walczyć dalej po cieżkim nokaucie. (2013/02/24 22:47)