Zaloguj się do konta

Zawieszony w prawach do wędkowania

utworzono: 2012/08/16 19:32
filipek333

Witam serdecznie!mianowicie zostałem złapany na wedkowaniu dwoma metodami spining i grunt i chciałem sie dowiedziec jak działa sad koleżenski i jakie ma prawa...
wygladało to tak wybrałem się z kolegą na ryby wedkowałem na dwie wedki jedna na spławik druga na zywca. zagadałem sie z innymi wedkarzami i zywiec zaplątał się w zarośla po kilku próbach odczepienia zerwałem zestaw. po jakimś czasie żywiec sam się wyplątał i pływał po zbiorniku, wiec postanowiłem go wyłowić. w skrzynce miałem dużego woblera więc założyłem go na fedeerka i zacząłem rzucać przy drugim rzucie wpadła kontrola(PSR) i doczepili sie do mnie chcieli mi wlepic 200zł mandatu oczywiście nie zgodziłem się miałem przecież swiadków ze tylko próbowałem wyłowić zywca z zestawem ale oni i tak uparli sie przy swoim. po długiej kłótni dostałem mandat w wysokości 50zł to juz ok za gapowe się płaci. jeszcze dodam że nawet stalki nie miałem a wobler miał dł 20cm a żyłka główna 18.po jakiś trzech miesiącach zostałem wezwany na sąd koleżeński w moim kole w tej właśnie sprawie, nie mogłem przyjechać bo byłem ma wczasach a zostałem poinformowany o tym tylko 5 dni przed rozprawą i jak wróciłem koledzy z kola poinformowali mnie ze zostałem zawieszony na 2miesiące;/ co o tym sądzicie sam wiem że zle zrobiłem i poniosłem konsekwencje w postaci mandatu ale nie moge sie pogodzić z karą zawieszenia mnie! prosze o jakieś komentarze dziękuje i pozdrawiam [2012-08-16 19:32]

Bernard51

Najprosciej zwróc sie z pisemną prosbą do przewodniczacego Sadu Koleżenskiego i wyjasnij zaistniala sytuacje nad woda jak i nieobecnosc w rospatrywaniu twojego "wykroczenia "z powodu nie obecnosci w miejscu zamieszkania.  Wszedzie sa ludzie i tylko w grzeczny sposób mozna z nimi poprosic o zdjecie lub ponowne rozpatrzenie przez w/w Sad w twoim kole.
Polamania!!
[2012-08-16 20:13]

Maly123

Ehh , no kolego masz problem bywa ktoś może kłusować lata a go nie chapną a za głupotę cię udupią...Też mi się zdarzyło , że zerwał spławik z bata i Wziąłem spining i rzucałem w spławik wyciągłem go i kij do pokrowca...
[2012-08-16 20:13]

Maly123

Masz świadków i poproś ich i idź do koła...
[2012-08-16 20:14]

brt3

Wariactwo.Członkowie działacze są czasem bardzo zabetonowani i nic nie poradzisz na ich "blokadę"

Czytając forum o dokonaniach PSR i SSR doszedłem do wniosku że im bardziej młodszy "kontroler" tym bardziej wyszczekany i regulaminowy.To się niestety dotyczy całego społeczeństwa.Wyścig szczurów opanował nasz kraj.Wykazać się i pochwalić potem na forach to szczyt marzeń.

Sporadycznie informują o znalezieniu sieci a o sznurach węgorzowo sandaczowych to chyba nawet nie słyszeli nie mówiąc o jakiejkolwiek wiedzy jak i gdzie ich szukać.

Nic się nie martw kolego.

[2012-08-16 20:21]

Zibi60

Nie wypowiem się o Twoim zachowaniu, ale o prawnym aspekcie sprawy. Napisz jak zostałeś poinformowany o posiedzeniu Sądu Koleżeńskiego Twojego Koła ? Powinieneś dostać wezwanie listem poleconym, który jak wiadomo musisz pokwitować.
Zanim zbierze się Sąd Koleżeński sprawę musi zbadać Rzecznik Dyscyplinarny i to on powinien Cię pierwszy wezwać.
Z tego co piszesz wnioskuję, że nie zostały zachowane żadne zasady działania SK, powinieneś się odwołać do Sądu Koleżeńskiego wyższej instancji - czyli Okręgowego SK - ale przed odwołaniem musisz wpłacić kaucję 200 zł, która przepada, gdy sprawę przegrasz (odwoływać się można w ciągu 14 dni od daty dostarczenia pisemnego powiadomienia o ukaraniu)...
Co do Twojej winy raczej nie mam wątpliwości (powinieneś zwinąć drugą wędkę), ale działanie Sądu Koleżeńskiego jest nieprawidłowe i to powinieneś zaskarżyć- chyba, że czegoś nie napisałeś, pominąłeś jakieś ważne fakty ? [2012-08-16 21:19]

Dawid1346

Byłem w podobnej sytuacji, miałem poplątaną plecionkę na szpuli przy spiningu, kilkakrotnie rzuciłem żeby dostać się do plątaniny, w tym samym czasie miałem w wodzie dwie wędki na grunt.

Na nieszczęście na to wszystko zjawiła się SSR, strażnik długo i dokładnie spisywał moje dane z karty wędkarskiej, w tym czasie prosiłem żeby nie wypisywał mandatu, odpowiedział że za łowienie na spining i jednocześnie na inne wędki nie ma mandatu tylko sąd, dodał że mandat to można dostać za bałagan na stanowisku, brak wypychacza do haczyka itp.

Na końcu spytał jaki chcę sąd koleżeński czy grodzki i wytłumaczył że grodzki da mi karę pieniężną  a koleżeński może wstrzymać pozwolenie na wędkowanie.

Na szczęście uprosiłem go i skończyło się na upomnieniu.

Ale jeżeli Ty po trzech miesiącach dostałeś wezwanie to może mnie też to czeka bo spisane dane zabrał ze sobą.

Pisz prośbę albo idź do koła poproś, na pewno będą wyrozumiali :)

Powodzenia.  

[2012-08-16 21:35]

withanight88


Co do Twojej winy raczej nie mam wątpliwości (powinieneś zwinąć drugą wędkę), ale działanie Sądu Koleżeńskiego jest nieprawidłowe i to powinieneś zaskarżyć- chyba, że czegoś nie napisałeś, pominąłeś jakieś ważne fakty ?





Zibi ale dlaczego miał by zwijać 2 wędkę skoro nie miał zamiaru spinningować a tylko uratować zerwany zestaw. Żyłka osiemnastka , 20 centymetrowy wobler bez przyponu , chyba tylko głupiec nie widzący tego zestawu plus tego który dryfował na tafli, mógł by kogoś posądzić o kłusownictwo. 


[2012-08-16 21:53]

withanight88


Co do Twojej winy raczej nie mam wątpliwości (powinieneś zwinąć drugą wędkę), ale działanie Sądu Koleżeńskiego jest nieprawidłowe i to powinieneś zaskarżyć- chyba, że czegoś nie napisałeś, pominąłeś jakieś ważne fakty ?





Zibi ale dlaczego miał by zwijać 2 wędkę skoro nie miał zamiaru spinningować a tylko uratować zerwany zestaw. Żyłka osiemnastka , 20 centymetrowy wobler bez przyponu , chyba tylko głupiec nie widzący tego zestawu plus tego który dryfował na tafli, mógł by kogoś posądzić o kłusownictwo. 





Może nie tyle kłusownictwo co nie przestrzeganie regulaminu. [2012-08-16 21:55]

cierpliwy1

Byłem w podobnej sytuacji, miałem poplątaną plecionkę na szpuli przy spiningu, kilkakrotnie rzuciłem żeby dostać się do plątaniny, w tym samym czasie miałem w wodzie dwie wędki na grunt.

Na nieszczęście na to wszystko zjawiła się SSR, strażnik długo i dokładnie spisywał moje dane z karty wędkarskiej, w tym czasie prosiłem żeby nie wypisywał mandatu, odpowiedział że za łowienie na spining i jednocześnie na inne wędki nie ma mandatu tylko sąd, dodał że mandat to można dostać za bałagan na stanowisku, brak wypychacza do haczyka itp.

Na końcu spytał jaki chcę sąd koleżeński czy grodzki i wytłumaczył że grodzki da mi karę pieniężną  a koleżeński może wstrzymać pozwolenie na wędkowanie.

Na szczęście uprosiłem go i skończyło się na upomnieniu.

Ale jeżeli Ty po trzech miesiącach dostałeś wezwanie to może mnie też to czeka bo spisane dane zabrał ze sobą.

Pisz prośbę albo idź do koła poproś, na pewno będą wyrozumiali :)

Powodzenia.  

Chyba się pomyliłeś SSR nie wystawia mandatów!!!!!!

[2012-08-16 22:15]

Dawid1346

Chyba się pomyliłeś SSR nie wystawia mandatów!!!!!!  


Nie pomyliłem się, tak mi powiedział strażnik.

Poprosiłem o to żeby nie pisał mandatu bo myślałem że go wypisuje. 

[2012-08-16 22:29]

Zibi60

"Zibi ale dlaczego miał by zwijać 2 wędkę skoro nie miał zamiaru spinningować a tylko uratować zerwany zestaw. Żyłka osiemnastka , 20 centymetrowy wobler bez przyponu , chyba tylko głupiec nie widzący tego zestawu plus tego który dryfował na tafli, mógł by kogoś posądzić o kłusownictwo."

To jest wersja piszącego kolegi, a ja dość dużo się nasłuchałem "kosmicznych teorii" podczas rozpraw SK i powtarzam - to jest moje odczucie.
Poza tym są ludzie i ludziska, podobnie ze strażnikami - nadgorliwców nie brakuje, a nawet zaryzykuję - jest większość. Nawet na naszym forum dość często o nich czytam - przepraszam - czytałem, teraz te tematy omijam ba zawsze prowadzą do kłótni.
[2012-08-17 06:10]

withanight88

"Zibi ale dlaczego miał by zwijać 2 wędkę skoro nie miał zamiaru spinningować a tylko uratować zerwany zestaw. Żyłka osiemnastka , 20 centymetrowy wobler bez przyponu , chyba tylko głupiec nie widzący tego zestawu plus tego który dryfował na tafli, mógł by kogoś posądzić o kłusownictwo."

To jest wersja piszącego kolegi, a ja dość dużo się nasłuchałem "kosmicznych teorii" podczas rozpraw SK i powtarzam - to jest moje odczucie.
Poza tym są ludzie i ludziska, podobnie ze strażnikami - nadgorliwców nie brakuje, a nawet zaryzykuję - jest większość. Nawet na naszym forum dość często o nich czytam - przepraszam - czytałem, teraz te tematy omijam ba zawsze prowadzą do kłótni.





Nie można się nie zgodzić z tym co napisałes, ale trzymajmy się pierwotnej wersji autora tematu.:) [2012-08-17 08:44]

filipek333

a i dodam jeszcze ze znam sład sądu koleżeńskiego i moim zdaniem chcieli mnie udupic... dostałem list ale przeczytałem go dopiero po powrocie i był w skrzynce na listy... przed moim wyjazdem zadzwonili mi ze mam sie zgłosic na rozprawe 4 dni przed rozprawą to odpowiedziałem ze mam wolne i wybieram sie na wczasy to dostałem odpowiedz ze jak pojade i ich oleje to oni mnie tez oleją i odroczą mi zezwolenie... a i powiedzieli ze jak wykosze zbiornik to mi darują i zapomną o sprawie! odpowiedziałem ze jak zapłacą to wykosze i moim zdaniem miałem racje bo jestem w kole które ma ponad 200 członków i jestem na każdym czyszczeniu czy innych czynach na które przychodzi ok 10 osób bo to czyn społeczny. troche zle zrobiłem ale naprawde nie miałem złych zamiarów znam sie z tymi co mnie tak udupili i jestem pewny ze to było jakies tam chamskie zgranie ,odegranie sie na mnie bo mam kilku wrogów z zarządzie ale to juz inna historia... chodzi mi o to czy moge sie jakoś odwołać cos z tym zrobić i czy jak mam zabrane zezwolenie na okręg czestochowski to np moge łapac w okręgu opolskim??? i czy moge brać udział w zawodach w swoim okręgu??? [2012-08-17 20:50]

filipek333

i rozprawa odbywała sie w jednym z sklepów wedkarskich o 9 gdzie mógł sobie każdy wejść i posłuchać tak mi powiedział znajomy. tak naprawdę  chodzi mi o te zawody a nie o łapanie ryb napiszcie co moge zrobić w mojej sytuacji jak to rozegrać bo mysle ze troche zle mnie potraktowali a słyszałem o innych przypadkach gdzie robią inne rzeczy wiele gorsze i celowo i dostają jakies tam upomnienie... dzieki za wszystkie rady i odp pozdrawiam [2012-08-17 21:02]

filipek333

na mandacie pisze łowił metodą gruntową i techniką mięszany spining i dostałem 50zł chcieli mi dać 200zl to chciałem sprawe do sądu ale wtedy chcieli mi zabrać wędki i karte wędkarską i zgodziłem sie na 50zł i myslałem ze to wszystko a tu sie okazuje ze mnie odraczają za moimi plecami...:/ [2012-08-17 21:07]

manitary

to ja nie rozumiem to co nie można łowić dwoma metodami jednocześnie czy chodzi o trzy wędki [2012-08-17 21:26]

filipek333

miałem 2 wedki jedna spławik a druga ten feder na którego rzekomo łapałem ryby...  [2012-08-17 22:02]

filipek333

miałem 2 wedki jedna spławik a druga ten feder na którego rzekomo łapałem ryby... 
feder czyli ten spining

[2012-08-17 22:22]

Pietrzak

według mnie zostałeś słusznie ukarany mandatem, zasada jest prosta. można łowić na dwie wędki spławikowe bądź dwie gruntowe czy też mieszane jedna grunt druga spławik, ale jeśli chodzi o spinning można używać tylko jednej wędki i tu jest podstawa do ukarania i nie ma wybacz, pomimo faktu że chciałeś tylko wyłowić zestaw. co do działań twojego koła to jest to trochę dziwne z ich strony, bo powinni stać za członkiem koła ,a nie przeciwko. [2012-08-19 21:22]

MASTINO

Nie masz się co teraz gniewać na strażników, bo niestety zasłużyłeś na ukaranie. Taryfikator mandatowy mówi o kwocie 2oo zł, a A Ty obskoczyłeś tylko 5o zł. Przesłano także informację o zdarzeniu do Twojego koła do rzecznika dyscypinarnego na sąd kolezeński do rozpatrzenia wniosku PSR. Sąd koleżeński w jakimś tam składzie orzekł, że za to co napisał im funkcjonariusz PSR w swoim kwicie do nich, jest na tyle nagannym zachowaniem, że postąpili tak jak postąpili.  [2012-08-19 21:54]

pawelz

A ja tak z innej beczki. Czym tak naprawde skutkuje zawieszenie i jak to sie dokladnie odbywa ?. Zbierana jest legitymacja czlonkowska ?.
Bo na pewno zadne PZW nie moze zabronic mi wedkowania. Ale byc moze bede musial placic jak niezrzeszony ?. A jesli legitymacji nie zabieraja, to jak zweryfikowac moje zawieszenie w innym okregu ?
[2012-08-20 10:46]

Bernard51

Bo na pewno zadne PZW nie moze zabronic mi wedkowania. Ale byc moze bede musial placic jak niezrzeszony ?. A jesli legitymacji nie zabieraja, to jak zweryfikowac moje zawieszenie w innym okregu ?


Moze nie potrzebnie pisze bo to nie moje wtajemniczenie juz. Ale skutkuje wpisanie do akt danego delikwenta?
I tez taka kara musi byc  przy rozpatrywaniu nastepnego wykroczenia!!
[2012-08-20 11:06]

nata

Ech gdyby ci panowie z psr oraz ssr bardziej skupili się na tych co sieciami , sznurami czy prądem ryby odławiają wszyscy byli by zdrowsi. Niestety prościej i bezpieczniej jest wędkarza trafić. Co do twojej sytuacji kolego to przepisy złamałeś i tyle, za gapowe się płaci. Twój błąd że cię nie było na tym sądzie bo można było sprawę od ręki załatwić a teraz to pozostaje odwołanie lub zacisnąć zęby i sobie na te 2 miesiące odpuścić wędkowanie. [2012-08-20 12:17]

pawelz

Ech gdyby ci panowie z psr oraz ssr bardziej skupili się na tych co sieciami , sznurami czy prądem ryby odławiają wszyscy byli by zdrowsi. Niestety prościej i bezpieczniej jest wędkarza trafić. Co do twojej sytuacji kolego to przepisy złamałeś i tyle, za gapowe się płaci. Twój błąd że cię nie było na tym sądzie bo można było sprawę od ręki załatwić a teraz to pozostaje odwołanie lub zacisnąć zęby i sobie na te 2 miesiące odpuścić wędkowanie.



Moze ktos wyjasni mi czemu mialby odpuszczac wedkowanie ?. Co fizycznie oznacza to zawieszenie. ?. I czemu mialby nie wedkowac w ostatecznosci na OS'ach, lowiskach komercyjnych czy placac od biedy jako niezrzeszony ?.
Wbrew pozorom nie trzeba nalezec do PZW aby moc lowic w naszym kraju.
[2012-08-20 12:25]

Zibi60

A ja tak z innej beczki. Czym tak naprawde skutkuje zawieszenie i jak to sie dokladnie odbywa ?. Zbierana jest legitymacja czlonkowska ?.
Bo na pewno zadne PZW nie moze zabronic mi wedkowania. Ale byc moze bede musial placic jak niezrzeszony ?. A jesli legitymacji nie zabieraja, to jak zweryfikowac moje zawieszenie w innym okregu ?


"W zakresie swojej wła ś ciwo ś ci s ą dy kole ż e ń skie stosuj ą wobec członków PZW wył ą cznie kary wymienione w § 17 Regulaminu, niezależnie od kar, jakie mog ą by ć na nich nało ż one przez s ą dy powszechne."

"Zgodnie z § 16 Statutu PZW karami wymierzanymi przez s ą dy koleże ń skie s ą :

1. upomnienie,

2. nagana,

3. zawieszenie prawa do w ę dkowania w wodach PZW na okres do dwóch lat,

4. zawieszenie w prawach członka Polskiego Zwi ą zku W ę dkarskiego na okres od jednego roku do dwóch lat,

5. wykluczenie ze Zwi ą zku, z równoczesnym pozbawieniem tytułów honorowych i odznak Zwi ą zku."


Posiedzenie Sądu Koleżeńskiego rozpoczyna się od przekazania na ręce sekretarza Legitymacji Członkowskiej oskarżonego. Gdy rozprawa kończy się uznaniem winy i karą z pkt 3, 4 lub 5, legitymacja zostaje zatrzymana, i dane personalne ukaranego wysłane do ogólnopolskiej bazy danych PZW w Warszawie.

[2012-08-20 12:36]