Zawieszony w prawach do wędkowania

/ 46 odpowiedzi
ryukon1975


Nie trzeba należeć do PZW by łowić.
Jednak "władza" PZW robi wszystko by większość wędkarzy należała,choćby ze względów finansowych (zrzeszony/niezrzeszony),tak powstał balon mający 600 000 członków (z których polowa lub więcej,kontakt z PZW ma raz w roku przy wnoszeniu opłat).
Ładny ale w środku pusty,może czas wypuścić z niego powietrze? :)
(2012/08/20 12:37)

pawelz


A ja tak z innej beczki. Czym tak naprawde skutkuje zawieszenie i jak to sie dokladnie odbywa ?. Zbierana jest legitymacja czlonkowska ?.
Bo na pewno zadne PZW nie moze zabronic mi wedkowania. Ale byc moze bede musial placic jak niezrzeszony ?. A jesli legitymacji nie zabieraja, to jak zweryfikowac moje zawieszenie w innym okregu ?


zku."


Posiedzenie Sądu Koleżeńskiego rozpoczyna się od przekazania na ręce sekretarza Legitymacji Członkowskiej oskarżonego. Gdy rozprawa kończy się uznaniem winy i karą z pkt 3, 4 lub 5, legitymacja zostaje zatrzymana, i dane personalne ukaranego wysłane do ogólnopolskiej bazy danych PZW w Warszawie.


Wreszcie jakas konkretna odpowiedz. Ale jak goscia nie bylo na posiedzeniu sadu, to jak mu zabrali legitymacje ?. A z ta ogolnopolska baza danych to chyba jakis zart. Idz do pierwszej lepszej siedziby jakiegos kola i popros kogos aby Cie sprawdzil w takiej bazie. W Tomaszowie szczytem techniki moze i jest kalkulator ale na pewno nie komputer z dostepem do internetu.

Ale OK. Dzieki za odpowiedz. Czyli gosc wykluczany / zawieszany ma po prostu odbierana legitymacje. Czyli pozostaje komercja badz oplaty jak niezrzeszony. (2012/08/20 12:49)

Zibi60


Każde koło dostaje z Zarządu Głównego na początku roku wykaz osób ukaranych z pkt 3, 4, i 5 aby dany osobnik nie mógł wnieść opłaty w innym kole.
Nieobecność na rozprawie pozbawia obwinionego możliwości obrony i sądy stosują się do propozycji kary Rzecznika Dyscyplinarnego.
Każda sprawa jest inna i każda ma swoje podteksty, więc definitywnie nie można określić winy nie wysłuchując oskarżonego, a poza tym dochodzi jeszcze "przeginanie" ze strony członków niektórych sądów, lub nieregulaminowa działalność i sprawy się potwornie komplikują.
Tam gdzie decydują ludzie, zawsze zdarzą się subiektywne oceny i można kogoś bardzo łatwo skrzywdzić. (2012/08/20 13:04)

jurek


Masz racje Zbyszku , nieraz takie władze przeginają , bo wiedzą o tym , że wielu wędkarzy raczej słabo zna przepisy . (2012/08/20 13:51)

Jack14


Kolego Zibi60 zgadzam się z tym co napisałeś ale jak zwykle jedno "ale".

Jak jest jak napisałeś, że wykazy (ukaranych) trafiają do kół na początku roku to jak można stwierdzić, że dany wędkarz został wykluczony tylko na okres 2 miesięcy np. od maja do lipca? W tym opisanym przypadku nie było go na "rozprawie" co za tym idzie nie została zatrzymana legitymacja. Może dalej wędkować?

Logika podowiada, że nie ale "praktyka", że tak:-(

Pytanie oczywiście retoryczne.

Pozdrawiam.

(2012/08/20 14:20)

jurek


Jeżeli wędkarz , który złamał Statut PZW nie stawił się na rozprawie , to wyrok jest wydawany zaocznie i jak napisał Zbyszek , takie wiadomości idą do Kół , mają je też skarbnicy , więc jeżeli kara jest aktualna , to taki wędkarz nie może uiścić opłat . (2012/08/20 14:33)

Jack14


Jurek kolego wiem ale on już ma wniesione opłaty bo zrobił to np. na początku roku.

Legitymacji wraz z zezwoleniem nie zdał bo go nie było na posiedzeniu.

Czyli jak nie trafi na "sympatycznego" znajomega z koła może wędkować bo inni kontrolujący o tym nie wiedzą.

Czy tak?

(2012/08/20 14:51)

pawelz


Jakich oplat ?.
Skoro kara obowiazuje 2 miesiace powiedzmy od 1 maja do 1 lipca to ten wedkarz prawdopodobnie ma oplacone skladki, wiec co ma jeszcze oplacac ?. Ide u "siebie" i lowie. No bo legitymacji z braku obecnosci na rozprawie nie oddal. A co do wedkowania na innych wodach. Nikt mi nie powie, ze pani sprzedajaca np zezwolenia na Czarna Przemsze (inne stawki dla czlonkow PZW inne dla niezrzeszonych) , woda jak najbardziej PZW, sprawdzi mnie czy nie jestem przypadkiem zawieszony. Podobnie straznicy, ktorzy widza mnie pierwszy raz nad woda wyciagaja laptopa zeby sprawdzic czy nie nabroilem. Teraz wiele okregow podpisalo porozumienia. Wystarczy majac odpowiednie dokumenty zalatwione przed wykroczeniem udac sie na banicje do innego okregu i jakos te 2 miesiace przebimbac.
A zeby nie bylo, ze pomagam kombinatorom jak ominac kare, podpowiem jak zalatac ta dziure :).
Wystarczy, aby kara byla liczona od momentu zdania legitymacji. W ten sposob owszem, moze jegomosc sie migac, ale od nowego roku powinien byc juz calkowicie wykluczony z PZW. Chyba ze przedstawi stosowne swiadectwo, ze nie mogl tego zrobic (choroba, pobyt za granica itp). No i powinien byc o tym dokladnie poinformowany.

Ale do tego potrzeba ludzi myslacych i z wyobraznia a nie spolecznikow na emeryturze. (2012/08/20 14:57)

Zibi60


Pisałem o prawnym aspekcie sprawy, życie dyktuje swoje, widzę to tak (tylko, że to już jest mój punkt widzenia):
Ukarany 2-miesięcznym zakazem wędkowania zostaje powiadomiony listem poleconym o karze. Jeśli w tym czasie zostanie przyłapany na wędkowaniu jest możliwość spotęgowania kary - cały czas mówimy o karze organizacyjnej stowarzyszenia - logika tak podpowiada bo nie wszystko może być słowo w słowo zapisane. (2012/08/20 15:03)

Jack14


Zibi60 tak i owszem ale jak czasem oglądasz taki ciekawy program UwagaPirat to tam też wysyłają poleconym do zdania prawka i nie zawsze zostaje odebrany.

Kolejna kontrola i mandat razy X plus kolejne sankcje.

(ale jak jest w stanie sprawdzić patrol PSR lub SSR że została nałożona na mnie kara)

Ja napisałem tylko, że przepływ informacji z punktu A do B jest żaden (no może jak pisałeś na początku roku otrzymują listy ukaranych itp.) 

Ja wiem, że internet to miasto, miasto to szkoły szkoły to wieś i po tym jak już wieś będzie miała internet będzie PZW.

Czy tak to ma wyglądać ??

Nie można w czasach internetu zrobić czegoś na wzór "czarnej" listy??

 

(2012/08/20 15:17)

Zibi60


Rozmawiamy o błahym przewinieniu i błahej karze, a to co proponujecie można egzekwować w przypadku dłuższego zawieszenia lub odebrania legitymacji członkowskiej za "grube przewinienie"

"Sd koleżeski wymierza kar, w granicach przewidzianych przez Statut PZW,

uwzgldniajc całokształt okolicznoci sprawy, rodzaj i rozmiar szkody wyrzdzonej

przewinieniem, pobudki i sposób działania obwinionego, stopiejego winy, a także jego

cechy i uwarunkowania osobiste oraz dotychczasowdziałalnow Zwizku i postaww

toku postpowania."

(2012/08/20 15:32)

Jack14


Zibi60 pełna zgoda z materiałem, który cytujesz lub sam napisałeś.

Pytanie?

Czy nie zgadzasz się się z tym co ja napisałem ?

(2012/08/20 15:45)

Romuald55


 Ja nie pamiętam by w moim Kole w ostatnich latach ktoś został pozbawiony na czas określony prawa do wędkowania.To musiałoby być poważne wykroczenie.W sądzie koleżeńskim zasiadają wędkarze wędkarze wybrani na kadencję czteroletnią na zebraniu Wyborczym Koła.Żadnemu z nich nie zależy na surowym karaniu Kolegów "po kiju".Nikomu nie radzę łowić w razie otrzymania zakazu okresowego połowu.W razie ujęcia sprawa sprawa będzie miała epilog w sądzie i strata Karty wędkarskiej jest oczywista jako że to będzie recydywa.Obieg informacji jest wystarczający od czasu jak są wprowadzone kartoteki.Tam są wszystkie tego typu informacje.Nie da się zmienić Koła bez kartoteki. (2012/08/20 16:16)

Zibi60


„Zibi60 pełna zgoda z materiałem, który cytujesz lub sam napisałeś.

Pytanie?

Czy nie zgadzasz się się z tym co ja napisałem ?”

 

Oczywiście, że się zgadzam, mam tylko życiowe, nie tak wyidealizowane spojrzenie na te sprawy. Maleńkimi – zapewne za małymi – kroczkami komputeryzacja wkracza do PZW.

(2012/08/20 16:41)

Piotr 100574


po co zaraz internet ,powinno być jak z prawem jazdy ,przeskrobałeś zabierają od razu a później jest sprawa ,i wtedy liczyło by się przykładowo 2 miesiące od daty zatrzymania dokumętu ,zabieramy legitymację członkowską i zezwolenie a wtedy może sobie winowajca nie przyjść na posiedzenie sądu ,zaocznie dajemy wyrok i niech siedzi i czeka na zawiadomienie kiedy się zgłosić po papiery (2012/08/20 18:13)

Zibi60


Może i powinno, ale na razie obowiązuje zapis Regulaminu Postępowania:

§ 6

Obwinionego uważa siza niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i

stwierdzona prawomocnym orzeczeniem sdu koleżeskiego PZW.

(2012/08/20 19:43)

teo


Przeczytałem te wszystkie wpisy i tak : Jeżeli kolega popełnił to wykroczenie,a popełnił w świetle rapr i jeżeli tak jest z tymi karami jak piszecie to pytanie czemu nie dostał wezwania listem poleconym gdzie jest możliwość manewru ,a tylko w skrzynce zawiadomienie było ,którym nieuczciwy listonosz w napadzie sraczki mógł sobie du... wytrzeć i kolega mógł wogóle o takim spotkaniu nic nie wiedzieć.Prawa i obowiązki jak w państwie ,a wykonanie jak na małej wiosce gdzie sołtys załatwia sprawę przy płocie.Nawet Pawlak czy Kargól musiał pokwitować wezwanie na sprawę o kota. Dziwię się jednak jak kolega pisze że chodzi na sprzątania ,różne akcje i pewnie był nie karany wcześniej w kole, i go znają (bo już ma wrogów)  odrazu walą zawieszenie  Ps.przykład z wsią oby nikogo nie uraził,ale często są takie realia gdzie się wszyscy znają i tak sprawy załatwiają.

(2012/08/22 11:29)

szkarlupnia3


A ja tak z innej beczki. Czym tak naprawde skutkuje zawieszenie i jak to sie dokladnie odbywa ?. Zbierana jest legitymacja czlonkowska ?.
Bo na pewno zadne PZW nie moze zabronic mi wedkowania. Ale byc moze bede musial placic jak niezrzeszony ?. A jesli legitymacji nie zabieraja, to jak zweryfikowac moje zawieszenie w innym okregu ?

3. zawieszenie prawa do wdkowania w wodach PZW na okres do dwóch lat,

po jakiś trzech miesiącach zostałem wezwany na sąd koleżeński w moim kole w tej właśnie sprawie, nie mogłem przyjechać bo byłem ma wczasach a zostałem poinformowany o tym tylko 5 dni przed rozprawą i jak wróciłem koledzy z kola poinformowali mnie ze zostałem zawieszony na 2miesiące;/ co o tym sądzicie sam wiem że zle zrobiłem i poniosłem konsekwencje w postaci mandatu ale nie moge sie pogodzić z karą zawieszenia mnie! prosze o jakieś komentarze dziękuje i pozdrawiam

Zastanawiający jest termin 2 miesięcy zawieszenia w prawach członka PZW. W par. 16 Statutu PZW nie widzę takiej kary.
(2012/08/22 21:32)

JKarp


CześćPominąwszy wszystko ale pierwsza kara to upomnienie.
"3. zawieszenie prawa do wędkowania w wodach PZW na okres do dwóch lat,"Czyli dwa miechy są takim okresem.JK (2012/08/22 21:48)

szkarlupnia3


CześćPominąwszy wszystko ale pierwsza kara to upomnienie.
"3. zawieszenie prawa do wędkowania w wodach PZW na okres do dwóch lat,"Czyli dwa miechy są takim okresem.JK


Czesc
Racja ... jednak autor wątku napisał "zostałem zawieszony", a nie "sąd koleżeński zawiesił mi prawo wędkowania w wodach PZW na okres 2 miesięcy".
Tytuł wątku rozwiewa wątpliwości, chodzi o zawieszenie prawa do wędkowania w wodach PZW, a nie zawieszenie wędkarza w prawach członka. (2012/08/22 23:49)