Zaloguj się do konta

Zawiesina do nęcenia pod lodem

utworzono: 2012/02/09 22:28
koziolek95

Oglądając pewien film wędkarski widziałem jak wędkarz używał coś w rodzaju zawiesiny do nęcenia pod lodem . Z tego co wiem to była to mieszanka wody, suchych startych biszkoptów i niewielkiej ilości alkoholu np wódki, koniaku czy whisky. Wszytko było by ok tylko nie wiem w jakich proporcjach to zmieszać żeby to nęciło a nie odstraszało....


proszę o szybką odpowiedź bo jutro wybieram się na lód

[2012-02-09 22:28]

Jeżeli wódka to tylko Finlandia, whisky tylko szkocka 100-letnia, koniak Napoleon 1970r….
Jak opijesz ryby tym wszystkim, to na pewno będą brać, ale tylko w kieliszku…

Tam gdzie zaczyna się pazerność i brak rozsądku, tam kończy się wędkarstwo.
Osobiście radzę Ci poczytaj o naturalnych sposobach!!!
Pozdrawiam i połamania!

[2012-02-09 23:52]

zajaclol

Odrobina alkoholou w zanęcie zimowej jest składnikiem od dawna znanym i znacznie polepsza pracę zanęty. Ułatwia jej rozprowadzanie w wodzie i obniża podatność na zamarzanie. Także nie rozumiem Twojego oburzenia kolego rafson. Polecam wypróbować na kilku wyprawach ;), pozdrawiam.


- Mapy batymetryczne jezior polskich;  - Jak przygotować się do łowienia i wykonać niektóre akcesoria wędkarskie w domu; - Konstruowanie zestawów do poszczególnych metod wędkarskich;  - Jak łowić różne gatunki ryb;  - Porady w konserwacji i naprawie sprzętu wędkarskiego;  - Opisy różnych sztuczek wędkarskich; [2012-02-10 09:06]

Też polecam ,trochę biszkoptów wody i wódeczki tylko nie za dużo , rozbełtac to razem i do dziury [2012-02-10 11:12]

Odrobina alkoholou w zanęcie zimowej jest składnikiem od dawna znanym i znacznie polepsza pracę zanęty. Ułatwia jej rozprowadzanie w wodzie i obniża podatność na zamarzanie. Także nie rozumiem Twojego oburzenia kolego rafson. Polecam wypróbować na kilku wyprawach ;), pozdrawiam.


Wcale się nie oburzyłem, wręcz przeciwnie, rozbawiło mnie to niesamowicie i tak trzeba odebrać mój wpis. Prawdę mówiąc słyszałem już o wielu sposobach (potłuczone bombi, brokat …. i o wielu innych ), ale o alkoholu nie.
Nie chciałem nikogo urazić. Moim zdaniem ziemia z jokiem i mączką rybną zupełnie wystarczy.
Pozdrawiam serdecznie.

[2012-02-10 14:25]

zrób zwykłe kule  [2012-02-10 19:14]

adamo0

A może chodzi o to, że alkochol jest dobrym nośnikiem zapachu? [2012-02-10 19:58]