Zatrucie Cybiny-sprawca ujawniony

/ 4 odpowiedzi

            Przeglądając w internecie aktualności z naszego miasta natknąłem się na stronie poświęconej Straży Miejskiej Swarzędza na budujący artykuł dotyczący lokalizacji źródła zanieczyszczeń rzeki Cybiny, który przytoczę w całości: 

        Od kilku miesięcy strażnicy miejscy usiłowali zlokalizować nielegalny zrzut zanieczyszczeń do kanalizacji deszczowej biegnącej wzdłuż ul. Poznańskiej w Kobylnicy. Dalej ścieki płynęły siecią rowów kanalizacyjnych  do Cybiny i Jeziora Swarzędzkiego. Podejmowane wielokrotnie próby znalezienia wycieku cały czas nie dawały rezultatu. Do akcji poszukiwawczej włączyli się także mieszkańcy, wskazując kilkakrotnie na podejrzane miejsca i instalacje. Strażnicy nie poddawali się sprawdzając wszystkie te  podejrzenia i  własne ustalenia. Dopiero kilka dni temu strażnicy doprowadzili do wypompowania  permanentnie wypełnionych wodą studzienek kanalizacyjnych w rejonie skrzyżowania ulic Poznańskiej i Dolnej. W wyniku zadymienia osuszonych studzienek oraz innej zgromadzonej dokumentacji udało się ustalić prawdopodobne źródło zanieczyszczenia.

          W konsekwencji straż miejska wystąpiła do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska o przeprowadzenie kontroli jednej z kobylnickich firm. O wynikach kontroli poinformujemy.

Budujące, prawda?


 

 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

grisza-78


No ;)
Strażnicy pewnie premie dostaną. (2013/01/08 13:54)

Bernard51


Wrewszcie Straż Miejska oprucz stawiania fotoradarów do czegoś sie przydala ,i tak powinno być bo powolano tą slużbe aby dbala o porzadek na danym terenie! (2013/01/08 16:25)

halski021


A ja nadal nie wiem czy ujawniono sprawcę,bo nic nie pisze o wynikach  kontroli Ochrony Środowiska:( (2013/01/08 17:37)

Diablo


truciciele to dopiero plaga (2013/01/15 11:40)