Zatoka Pucka

/ 6 odpowiedzi
Witam!
Jest to mój pierwszy post więc zacznę od przedstawienia się.
Mam na imię Adam lat 31.
Mieszkam w Bydgoszczy, wędkarstwem interesuję się od bardzo dawna.... było to moje takie skromne marzenie, niestety nikt w całej mojej rodzinie nigdy nie wędkował ani nic podobnego nie uprawiał... wiele lat się przyglądałem czytałem fora, oglądałem filmiki i różne poradniki wszystko wiedza czysto teoretyczna bo nigdy nie moczyłem kija... Ale w tym roku się zdecydowałem (w końcu) :) i zrobiłem kartę wędkarską oraz opłaciłem składkę roczną w swoim okręgu PZW. Jestem po moich 2 pierwszych wyjazdach nad wodę i jestem bardzo zadowolony mimo nie złapania niczego :) chodzi mi głównie o samą przyjemność z posiedzenia nad wodą i tego, że trzymam wędkę... kompletując sprzęt i uiszczając pozwolenia zamęczałem pytaniami sympatycznego sprzedawcę jednak nie chciałbym być aż taki natrętny i postanowiłem skorzystać z dobrodziejstw Waszego forum :)

Wracajmy do tematu, pod koniec marca jadę nad Zatokę Pucką i chciałbym się dowiedzieć jak to jest z pozwoleniami. Do tej pory wiem że:
-muszę wykupić pozwolenie na wędkowanie w morzu, koszt 42 zł na rok i robię to przelewem i odbieram w którymś inspektoracie tak?
-jak się ma takie pozwolenie do wędkowania z żoną? chciałbym aby ze mną wędkowała na drugi kij? wiem że jeśli chodzi o mój okręg to musi mieć kartę wędkarską i specjalne pozwolenie wydane przez PZW i łowi w ramach mojego stanowiska (2 spławiki lub 1 spinning na oboje). czy nad zatoką musi także mieć kartę wędkarską? jak wtedy wygląda to wszystko?
Chciałbym być dobrze przygotowany i robić wszystko zgodnie z przepisami. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)
p4bl0


Robisz przelew na konto OIRM i nad wodą musisz mieć przy sobie potwierdzenie przelewu oraz dowód osobisty. Jak wygląda łowienie z żoną na jedno zezwolenie tego nie wiem. Jak jedziesz na krótki okres to kup 2 zezwolenia tygodniowe lub miesięczne( koszt odpowiednio 7 oraz 11zł, Na wodach morskich karta wędkarska nie jest do niczego potrzebna. Pamiętaj o zapoznaniu się z wymiarami oraz okresami ochronnymi ryb ponieważ są inne niż na wodach PZW. Więcej znajdziesz tutaj http://bip.oirm.gdynia.pl/214.html (2018/02/13 19:46)

Axtiff


O dziękuję za odpowiedź, istotnej rzeczy się dowiedziałem że nie muszę śmigać po żaden dowód papierowy ani nic do inspektoratu czy gdzieś. Rozumiem,  że wystarczy tylko potwierdzenie przelewu jaki wykonam sobie w banku internetowo :) super rzecz dużo ułatwia. W moim przypadku zasilę konto o 42 złote bo nad morze często w sezonie wiosenno letnim się udaję. Tak tak co do limitów itp. to oczywiście się zapoznam i jakąś ściągę przygotuję nawet nad wodę, ale jakoś nie nastawiam się na złowienie czegoś, bardziej na rekreacje :) (2018/02/13 19:55)

Sith


Jeśli przymierzasz się do spinningu, to sugeruję wędzisko nie krótsze mniż około 300cm, chyba że będziesz łowił wyłącznie w kanałach portowych, bo z plaży wszystko poniżej będzie za krótkie. (2018/02/14 07:01)

Sith


PS
Żona musi mieć odrębną opłatę. (2018/02/14 07:03)

Axtiff


Myślałem o spinningu, jak na razie szukam "swojej" metody, chcę przed wyjazdem (urodziny) kupić sobię wędzisko i kołowrotek już konkretnie pod jakąś metodę.... (2018/02/14 10:42)

roobcio


Witam. Pod koniec lipca jadę do Władysławowa z rodzinką na urlop.
Wędki oczywiście zabieram :-)
Wytypowałem dwie miejscówki do wędkowania.
Pierwsza to port. Troche poczytałem, trochę filmików obejrzałem i spróbuję flądrę złowić.
Druda miejscówka to Zatoka Pucka w Pucku, parking przy trasie na Władysławowo tzw. "Kaczy Winkiel". Czytałem że w nocy można tam ładnych karasi połowić, karpia, węgorza... Wyobraźnia już mi pracuje :-) Ktoś się może podzielić wiedzą na temat tej miejscówki? Czasu na wędkowanie będę miał niewiele ( wiadomo rodzina), więc wszelkie wskazówki ułatwiły by mi podejście do tematu. Z góry dziękuję za informacje i porady :-) (2018/06/27 13:45)