Zaloguj się do konta

Zaskroniec zwyczajny

utworzono: 2012/06/25 18:58
marek-debicki

Częsty gość nad brzegami naszych jezior, stawów i rzek. Pływa, nurkuje, zaskoczony ucieka lub nawet syczy unosząc przednią część ciała. To piękny wąż zaskroniec, pogromca żab i amator ryb. Atakuje najczęściej żywe ofiary. Lubi się wygrzewać na nasłonecznionych i zacisznych miejscach. Pamiętajmy, że to gatunek prawnie chroniony.

[2012-06-25 18:58]

bednar14

Częsty gość na moich zasiadkach czasami rzucę mu jakiegoś trupka :-)
[2012-06-25 19:38]

Jaki piękny a jaki bezbronny...
Każde zwierzę i każda roślina jest w Polsce  bezbronna - w spotkaniu  ze złą istotą - jaką jest człowiek.
[2012-06-25 19:41]

Zibi60

Mnie na kilku wyprawach towarzyszyła myszka polna. Kilka dni temu zobaczyłem ok. 10 metrów od mojej miejscówki zaskrońca i od tej pory myszki nie mogę karmić - znikła.
[2012-06-25 19:48]

getka

heh kolegów do łowienia a raczej do jedzenia jest dość często nad wodą. mi kilka razy towarzyszyła Fredka lub norka nie wiem dokładnie ale z wielkim zaciekawieniem patrzyła siedząc obok jak wędkuje i robiła takie sympatyczne oczka jak kot ze Shreka, myszy to nieraz miałem tyle że jedzenia musiałem trzymać przy sobie bo inaczej zniknęła by cała skrzynka. heh
[2012-06-25 21:15]

pawel7771

Zaskrońce to super zwierzaki... przy pięknym dniu potrafią cudownie pozować do zdjęć. [2012-07-23 18:06]

pawel7771

Zaskrońce to wspaniałe zwierzęta...przy pięknej , ciepłej i słonecznej aurze , potrafią cudownie pozować do zdjęć. [2012-07-23 18:09]

wojtek161919

może i są piękne ale powiem tak kiedyś to nie było tak wiele tych gadów chodzi mi głównie o węże występujące na terenach polski a teraz to się namnożyło tego mnóstwo  [2012-07-23 21:36]

może i są piękne ale powiem tak kiedyś to nie było tak wiele tych gadów chodzi mi głównie o węże występujące na terenach polski a teraz to się namnożyło tego mnóstwo 

 

 "terenach polski"

Niech moderator coś z tym zrobi , do diabła ! A  może sam myśli ,że tak się pisze nazwy państw ?
[2012-07-24 17:55]

JOPEK1971

może i są piękne ale powiem tak kiedyś to nie było tak wiele tych gadów chodzi mi głównie o węże występujące na terenach polski a teraz to się namnożyło tego mnóstwo 


Gdzie się ich tak namnożyło? :-)))
[2012-07-24 18:11]

może i są piękne ale powiem tak kiedyś to nie było tak wiele tych gadów chodzi mi głównie o węże występujące na terenach polski a teraz to się namnożyło tego mnóstwo 


Gdzie się ich tak namnożyło? :-)))

No Radku ja widzę zasrońców;) na moich stawach wiślanych-kablach z roku na rok coraz więcej co chyba oznacza że populacja tej pięknej gadzinki rośnie. I bardzo się z tego cieszę.
[2012-07-24 18:22]

JOPEK1971

może i są piękne ale powiem tak kiedyś to nie było tak wiele tych gadów chodzi mi głównie o węże występujące na terenach polski a teraz to się namnożyło tego mnóstwo 


Gdzie się ich tak namnożyło? :-)))

No Radku ja widzę zasrońców;) na moich stawach wiślanych-kablach z roku na rok coraz więcej co chyba oznacza że populacja tej pięknej gadzinki rośnie. I bardzo się z tego cieszę.

U mnie zaskrońca co raz mniej. 

[2012-07-24 18:30]

zibipilkarz

Nie tylko mnożą się zaskrońce ale i bobry ; )
[2012-07-24 20:56]

Nie tylko mnożą się zaskrońce ale i bobry ; )

Odpimpaj się od bobrów . Nawet okonia nie potrafisz oskrobać a bierzesz się za rozważania nad liczebnością bobrów i zaskrońców . Za miesiąc : szkoła , tabliczka mnożenia ćwiczona przed tablicą , pod czujnym okiem pani nauczycielki i odechce wam się wypisywać bzdury .
[2012-07-24 21:27]

marek-debicki

Kąpieli w upalne dni zażywają także zaskrońce, które w sobie tylko wiadomych celach przemieszczają się od kryjówki do kryjówki. Ten przyłapany został w rejonie łowiska.
[2012-08-06 16:36]

Zibi60

Dwa dni temu, wędkując z łodzi na zalewie Turawa, zauważyłem zaskrońca - malucha, który płynął od brzegu oddalonego od nas o ponad 2 km. Przeciwległy brzeg był w odległości ok. kilometra. Płynął sobie maluszek z dużym wdziękiem wychylając co raz łebek do góry lustrując teren - wodę. Mgła przeszkodziła w zrobieniu fotki, ale widok wspaniały.
[2012-08-20 20:07]

klu222

słabo wyszło, jeden z trzech wypoczywających pod szynami na Pilicy za tamą

[2012-08-20 20:53]