Zaskakujacy przyłów

/ 68 odpowiedzi
pstrag222

śmiechu warte i tyle kto mówi o wedkowaniu na lodzie czytaj ze zrozumieniem , co jak wezmie mi okoń czy szczupak w czasie polowania za pstragiem mam sie zastrzelić?
Pstrąg jest po tarle w lutym także mam prawo wedkować (2012/01/07 22:11)

obcy91

Nie ma sensu ta dyskusja....
Wystąp kolego o zakaz połowu ryb do maja i święto...jak Cię to tak razi że człowiek chce spędzić czas na rybach nawet w takich zimnych miesiącach to już Your fucking business! (2012/01/07 22:16)

obcy91

Po za tym są przepisy a skoro je tak lubisz to nie możesz robić nagonki na kogoś kto wędkuje zgodnie z nimi.  Czyli ŁOWI okonie, które NIE MAJĄ (przepisowo) okresu ochronnego. 
(2012/01/07 22:17)

użytkownik97843

Takie słowa to do swojej mamusi możesz mówić.

Co roku w okresie od lutego do kwietnia zacinam około 20, 30 szczupaków nie licząc okon.
Bredzisz i tyle szczupak zajmuje te same miejsca co i pstrag jak i okon.
Przy temp. około 10,15 stopni każdy drapieżnik idzie za drobnicą na płyciznę.
Czy jak wędkuje na potokach za kropkami myślisz ,że szczupaki się nie trafiają?
po CZYTAJ TROCHĘ WODĘ I KSIĄŻKI

Mnie nie chodziło o wody gdzie bytuje pstrąg ( potoki górskie i pomorskie ) ! Wiadomo , że niejeden kłusuje  szczupaki wtedy na wędkę i wiadomo , że gdy szczupak wejdzie do płytkiego cieku w lutym czy marcu - czekają na niego hordy dzikusów z pałami.Inni z kolei - tzw wędkarze "muszkarze " - brali niegdyś  regulaminowo szczupaki - złowione tam gdzie nie był on objęty ochroną. Jeśli chodzi o miejsce bytowanie - to dużo zależy od rodzaju zbiornika - jeżeli jest to płytkie eutroficzne jezioro - gdzie szczupak ma dość dobre warunki do odbycia tarła (dużo pokarmu , obfita roślinność niezbędna do złożenia ikry )  , natomiast tzw metalimnion  ( termoklina ) praktycznie nie występuje ani też prawie nie występują tzw strefy termiczne jeziora ( czyli można stwierdzić , że jest to zbiornik typu stawowego albo plytkie jezioro -linowo - szczupakowe ) - to gdzie ta ryba ma  być jak nie na płyciźnie ? Bredzisz i tyle - tak jak z temperaturą. Przy temperaturze 15 st - to już płoć trze się na dobre i na pewno woda ani na płyciznach ani na głębinie nie ma takiej temperatury w miesiącu lutym , marcu  - chyba , że w podgrzanych sztucznie zbiornikach gdzie w styczniu temperatura wody wynosi ok 14 stopni i jest to najlepszy okres połowu białorybu w tych zbiornikach.
(2012/01/07 22:18)

użytkownik97843

Co roku w okresie od lutego do kwietnia zacinam około 20, 30 szczupaków nie licząc okon.

I właśnie się szczupaki trafiają a jakże . I kłusole z PZW w majestacie prawa ( przepisów które kiedyś obowiązywały miętusa i szczupaka ) łowili po 4 szczupaki dziennie a ponadto w lutym , marcu , kwietniu i na prywatnych łowiskach. Skądinąd - porównywanie na podstawie własnych doświadczeń wody płynącej ( dość płytkiej ,  wartko płynącej rzeki czy potoku ) z jeziorem gdzie na wszystkie przemiany wpływ mają strefy termiczne i lokalizacja pokarmu (zimujących ryb)  - to jest dopiero GRUBOSKÓRNA NAIWNOŚĆ . A wiesz może przypadkiem kiedy pstrąg potokowy odbywa tarło - bo śmiem wątpić po twoim powyższym wpisie.

(2012/01/07 22:26)

użytkownik65689

a to ze to pierwsze moje ryby na spining nie podoba ci się nie czytaj

Po pierwsze....trochę pokory!!!!!!!!!!!!!

(2012/01/08 00:14)

użytkownik65689

dla was może to nic dziwnego taki szczupak. dla mnie to frajda każdy musi od czegoś zacząć, ps nie nastawiałem sie na szczupaka

Po drugie gratuluję frajdy!!! (2012/01/08 00:17)

użytkownik65689

Potwierdzam to co wcześniej kolega napisał bo szczupak ma teraz okres ochronnydaje 3 na zachęt 
 sesja była krotka 2 od  razu wypusciłe ps obydwa wróciły do wody

Po trzecie, szacun co zrobiłes ... jeśli to prawda!!!!!!! (2012/01/08 00:21)

użytkownik65689

Ale się czepiacie balasy :D
Chłopak złowił pierwszego szczupaka i się cieszy!
Ja rozumiem i gratuluję!
Mi też zdarzyło się złapać w marcu szczupłego na paprocha i co? Pływa dalej, o ile jakiś matoł go w maju nie przetrącił przez łeb...

Po czwarte to cała prawda:-/ (2012/01/08 00:24)

użytkownik65689

W miejscu , które podejrzane jest o lokalizację ryb odbywających tarło albo w ogóle objętych okresem ochronnym-  wędkarz wędki nie zarzuca i kropka. Jeżeli ktoś tego nie rozumie , to należy zgłosić to do zarządu koła wędkarskiego. Szczupak został złowiony a prawdę powiedziawszy - skłusowany i niewiele ma  z tym wspólnego  fakt , że został wypuszczony.

A po piąte.... bez komentarza:-)))) (2012/01/08 00:28)

twisterek

prawda jest taka obydwie ryby wrucily do wody nie jem ryb zlowionych przez siebie tak jak wy ktorzy macie sie za super ekstra wedkarzy ktorzy nie popelniaja bledow, podkreslam od niedawna spininguje, a okresy ochronne ryb znam moze nawet lepiej niz niejeden wedkarz a ze kocham wedkowac to sory mam sie powiesic bo trafil mi sie przylow podkreslam nastwialem sie na okonia nie zakladalem przyponu a przyneta ktora uzylem byla bardzo mala a mianowicie paproszek, wiec nie sadzilem ze szczupak moze sie na cos takiego polakomic, jesli kogos to urazilo to przepraszam a moim obroncom dziekuje ze nie przyczynili sie do stlamszenia mojego zapalu wedkarskiego dziekuje i pozdrawiam, zycze wszystkim samych okazow w 2012 roku (2012/01/08 07:46)

twisterek

prawda jest taka obydwie ryby wrucily do wody nie jem ryb zlowionych przez siebie tak jak wy ktorzy macie sie za super ekstra wedkarzy ktorzy nie popelniaja bledow, podkreslam od niedawna spininguje, a okresy ochronne ryb znam moze nawet lepiej niz niejeden wedkarz a ze kocham wedkowac to sory mam sie powiesic bo trafil mi sie przylow podkreslam nastwialem sie na okonia nie zakladalem przyponu a przyneta ktora uzylem byla bardzo mala a mianowicie paproszek, wiec nie sadzilem ze szczupak moze sie na cos takiego polakomic, jesli kogos to urazilo to przepraszam a moim obroncom dziekuje ze nie przyczynili sie do stlamszenia mojego zapalu wedkarskiego dziekuje i pozdrawiam, zycze wszystkim samych okazow w 2012 roku (2012/01/08 07:47)

użytkownik65689

I tak trzymaj, grunt to radość z łowienia.
Na paproszka często bierze szczupak, a Ty widać zachowałeś się profesjonalnie, nawet zestawu Ci nie uciął.;-)
Pozdrawiam. (2012/01/08 10:34)

twisterek

I tak trzymaj, grunt to radość z łowienia.
Na paproszka często bierze szczupak, a Ty widać zachowałeś się profesjonalnie, nawet zestawu Ci nie uciął.;-)
Pozdrawiam.

emocje były ale z rybami umie się obsługiwać tak ze jakoś dałem rade, największą frajdą był widok jak po wypuszczeniu od razu dał dyla coś pięknego  (2012/01/08 12:19)

pstrag222

I właśnie się szczupaki trafiają a jakże . I kłusole z PZW w majestacie prawa ( przepisów które kiedyś obowiązywały miętusa i szczupaka ) łowili po 4 szczupaki dziennie a ponadto w lutym , marcu , kwietniu i na prywatnych łowiskach. Skądinąd - porównywanie na podstawie własnych doświadczeń wody płynącej ( dość płytkiej ,  wartko płynącej rzeki czy potoku ) z jeziorem gdzie na wszystkie przemiany wpływ mają strefy termiczne i lokalizacja pokarmu (zimujących ryb)  - to jest dopiero GRUBOSKÓRNA NAIWNOŚĆ . A wiesz może przypadkiem kiedy pstrąg potokowy odbywa tarło - bo śmiem wątpić po twoim powyższym wpisie.

Mało jeszcze widziałeś (2012/01/08 17:39)

użytkownik98722

Dodam tylko że ten post ma się tak jak post na forum hodowców królików miniaturek o wartościach pasztetu z nich robionych .Dla mnie to zwykły pasztet i tyle. (2012/01/08 18:12)

użytkownik65689

Dajcie chłopaki spokój , bo zanosi się na burzę!!! A ostatnio za dużo grzmi na tym portalu!!!
Kolego „twisterek”, założyłeś wątek i Ty go powinieneś zakończyć!!!
Pozdrawiam!! (2012/01/09 00:18)

twisterek

no wiec koledzy pora zakonczyc ten temat duzo sie do wiedzialem i nauczylem, dziekuje za slowa krytyki ktore czasem sa potrzebne, ale rownierz dziekuje osobom ktore mnie wspieraly, spiningowac napewno bede tylko juz pop tarle szczupaka , swoimi wynikami napewno sie pochwale dzieki i polamaniakija zycze czesc (2012/01/09 07:19)