Zaskakujacy przyłów

/ 68 odpowiedzi
dzisiejszego popołudnia po obiadku postanowiłem wybrać się na rybki, i opłaciło się po obejściu łowiska dookoła  ( zajęło mi to 4godz) postanowiłem zbierać się do domu ale jakiś nieznajomy wędkarz przybł powędkować tam gdzie ja, po rozmowie z nim i wymienieniu sie opiniami itp postanowiłem jeszcze pospiningowac, na koniec żyłki założyłem białego twisterka, seledynowym ogonkiem dodam ze nastawiałem sie na okonia, po kilku rzutach branie zaciąłem a tu ku mojemu zaskoczeniu szczupaczek ten z fotki, gdy nieznajomy zmienił stanowisko ja postanowiłem zając jego miejscówkę zmieniłem przynętę na bialego twisterka z brokatem, 2 rzuty zaciąłem i szczupak tym razem większy o jakieś 15 cm do 20 a nieznajomemu w tym miejscu nic nie brało, obydwa wzięły z opadu i wróciły do wody  

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

twisterek


a to ze to pierwsze moje ryby na spining nie podoba ci się nie czytaj (2012/01/07 19:57)

menofthenight


nie cieszy mnie twa historia. przykro mi. (2012/01/07 19:58)

Adam01


Chwalic sie szczupakiem w styczniu to nic dobrego no ale miejmy nadzieje ze to na prawde przylow... (2012/01/07 20:00)

twisterek


w obydwu przypadkach nawet nie zakładałem przyponu (2012/01/07 20:02)

spokojny


Twoje zachowanie jest niezgodne z RAPR, po złowieniu szczupaka w okresie ochronnym należy go niezwłocznie  wypuścić, a nie męczyć sesją zdjęciową. (2012/01/07 20:03)

jakkac2


Potwierdzam to co wcześniej kolega napisał bo szczupak ma teraz okres ochronnydaje 3 na zachęte (2012/01/07 20:03)

twisterek


Chwalic sie szczupakiem w styczniu to nic dobrego no ale miejmy nadzieje ze to na prawde przylow...

w obydwu przypadkach nawet nie zakładałem przyponu (2012/01/07 20:03)

jakkac2


Potwierdzam to co wcześniej kolega napisał bo szczupak ma teraz okres ochronny
(2012/01/07 20:04)

twisterek


Potwierdzam to co wcześniej kolega napisał bo szczupak ma teraz okres ochronnydaje 3 na zachęt 
 sesja była krotka 2 od  razu wypusciłe ps obydwa wróciły do wody
(2012/01/07 20:06)

twisterek


dla was może to nic dziwnego taki szczupak. dla mnie to frajda każdy musi od czegoś zacząć, ps nie nastawiałem sie na szczupaka (2012/01/07 20:08)

twisterek


to był przyłów nawt nie mialem przy sobie przyponów (2012/01/07 20:10)

obcy91


Ale się czepiacie balasy :D
Chłopak złowił pierwszego szczupaka i się cieszy!
Ja rozumiem i gratuluję!
Mi też zdarzyło się złapać w marcu szczupłego na paprocha i co? Pływa dalej, o ile jakiś matoł go w maju nie przetrącił przez łeb... (2012/01/07 20:11)

Adam01


wierzę, że nie nastawiałeś się na szczupaka. tylko było zrobić zdj w wodzie, żeby miał siłę wyprodukowac potem szczupaczki które będzą twoją zdobyczą w lato i na jesień. (2012/01/07 20:11)

twisterek


od 4 lat wedkuje i jescze nigdy nie zjadłem złowionej ryby prze zemnie, i nigdy nie zjem,a z rybami obchodze sie wyjątkowo z szacunkiem (2012/01/07 20:15)

sumik1974


Tak czasami.Ja po świętach też byłem z kolegą na rybach i łapaliśmy koło siebie,ja po kilkunastu  rzutach przestawiłem się po jego prawej.On zaczął obławiać moje miejsce i zaraz dostał szczupaczka na 51cm.Ryba jak żeruje to chodzi i szuka pożywienia i traf chciał że nie ja tylko on go złapał.Ni ma na to reguły.
Dwa dni później kolega pierwszy rzut i sandaczyk 52cm,ja pierwszy rzut pobicie drugi i szczupaczek 54cm.Po drugiej stronie akurat się rozkładało dwóch wędkarzy,a my akurat rzucaliśmy pod ich brzeg.Pierwsze moje słowa do kolegi,,No to żeśmy połapali,, i tak było.Jak zobaczyli że coś holujemy to zrobiła się maniana.My daliśmy sobie spokój i zmieniliśmy miejscówkę.I na tym nasze wyniki się skończyły.A może jak by nikogo nie było to może jeszcze coś by się wyholowało.Czasami nie rozumiem wędkarzy. (2012/01/07 20:16)

twisterek


wierzę, że nie nastawiałeś się na szczupaka. tylko było zrobić zdj w wodzie, żeby miał siłę wyprodukowac potem szczupaczki które będzą twoją zdobyczą w lato i na jesień.


przyznaje się do błędu, mogłem darowac sobie tą sesje ale byłem tak uradowany ze nie dałem rady i musiałem zrobic sobie 1 fotke
 
(2012/01/07 20:18)

Roxola


Kolego, tu chyba jest też inny problem...
5.01.2012 założyłeś 2 wątki z pytaniem czy trudno zdać egzamin na kartę wędkarską
7.01.2012 zakładasz wątek i pytasz jakie są składki
i tego samego dnia wklejasz zdjęcie z rybą, która ma okres ochronny. (2012/01/07 20:20)

twisterek


Tak czasami.Ja po świętach też byłem z kolegą na rybach i łapaliśmy koło siebie,ja po kilkunastu  rzutach przestawiłem się po jego prawej.On zaczął obławiać moje miejsce i zaraz dostał szczupaczka na 51cm.Ryba jak żeruje to chodzi i szuka pożywienia i traf chciał że nie ja tylko on go złapał.Ni ma na to reguły.
Dwa dni później kolega pierwszy rzut i sandaczyk 52cm,ja pierwszy rzut pobicie drugi i szczupaczek 54cm.Po drugiej stronie akurat się rozkładało dwóch wędkarzy,a my akurat rzucaliśmy pod ich brzeg.Pierwsze moje słowa do kolegi,,No to żeśmy połapali,, i tak było.Jak zobaczyli że coś holujemy to zrobiła się maniana.My daliśmy sobie spokój i zmieniliśmy miejscówkę.I na tym nasze wyniki się skończyły.A może jak by nikogo nie było to może jeszcze coś by się wyholowało.Czasami nie rozumiem wędkarzy.


to jeszcze nie jest najgorsze mnie powalają sterty śmieci nad wodą dla mnie to przegięcie pały
takiego wedkarza to od razu  do paki bym wsadził dosłownie masakra (2012/01/07 20:22)

twisterek


Kolego, tu chyba jest też inny problem...
5.01.2012 założyłeś 2 wątki z pytaniem czy trudno zdać egzamin na kartę wędkarską
7.01.2012 zakładasz wątek i pytasz jakie są składki
i tego samego dnia wklejasz zdjęcie z rybą, która ma okres ochronny.
  


pytałem sie o karte bo chce zrobić sobie karte po to zeby łowic na wiśle z czystym sumieniem a fotka jest zrobiona na łowisku prywatnym (2012/01/07 20:25)

Roxola


rozumiem, teraz wiesz, że takie fotki nie są mile widziane kiedy ryba ma okres ochronny. (2012/01/07 20:28)

u?ytkownik98722


Daj namiary na te łowisko prywatne a nie tłumacz się będzie po sprawie . (2012/01/07 20:29)

sumik1974


Ale się czepiacie balasy :D
Chłopak złowił pierwszego szczupaka i się cieszy!
Ja rozumiem i gratuluję!
Mi też zdarzyło się złapać w marcu szczupłego na paprocha i co? Pływa dalej, o ile jakiś matoł go w maju nie przetrącił przez łeb...









Zgadzam się z kolegą.
Zobaczcie co się dzieje 1 Maja to jest dopiero rzeź,ryby pokaleczone i nie tylko szczupaki.
Byłem kiedyś raz na otwarcie sezonu i nigdy więcej się nie wybiorę,więcej wędkarzy niż szczupaków.I to wtedy jest największe trzepanie szczupaka. (2012/01/07 20:29)

twisterek


Ale się czepiacie balasy :D
Chłopak złowił pierwszego szczupaka i się cieszy!
Ja rozumiem i gratuluję!
Mi też zdarzyło się złapać w marcu szczupłego na paprocha i co? Pływa dalej, o ile jakiś matoł go w maju nie przetrącił przez łeb...









Zgadzam się z kolegą.
Zobaczcie co się dzieje 1 Maja to jest dopiero rzeź,ryby pokaleczone i nie tylko szczupaki.
Byłem kiedyś raz na otwarcie sezonu i nigdy więcej się nie wybiorę,więcej wędkarzy niż szczupaków.I to wtedy jest największe trzepanie szczupaka

i tosą wedkarze bo mają karte a jestem wedkarzem z zamiłoania i podejrzewam ze mało ktory wedkarz ma taki szacunek dla ryb jak ja ps nigdy jeszcze nie zjadłem ryby złowonej przezemnie

(2012/01/07 20:34)