Zasiadka na jeziorze Bytyń

/ 23 odpowiedzi
Koleżanki i koledzy mam zamiar za tydzień a więc 30,06,2012 i 01,07,2012 z kolegą wybrać się na nocną zasiadkę na rybki na to własnie jezioro celem będą leszcze płocie a i pewnie na węgorza zapolujemy z tego względu że nigdy wcześniej tam nie wędkowaliśmy proszę o info gdzie są najlepsze miejsca gdzie można dojechać autem za info z góry dziekuję
dawidwol


Zapraszam do grupy: Najlepsze miejscówki w Wielkopolsce (2012/06/24 18:02)

dawidwol


Zapraszam do grupy: Najlepsze miejscówki w Wielkopolsce (2012/06/24 18:04)

dawidwol


Zapraszam do grupy: Najlepsze miejscówki w Wielkopolsce (2012/06/24 18:05)

fisch 73


Kol.szczytny cel sobie stawiasz. Moi znajomi wrócili z nocki z jeź. Bytyń. Efekt nocnego wędkowania to 1 węgorz i 1 leszcz kilówka. Połamania kija.Pozdrawiam. (2012/06/24 18:58)

buli2605


szczytny cel heh no fakt jestem ambitny i nigdy planując wyjazd na ryby nie sugeruję się tym co ktoś złowił bez obrazy ale znam takich co jadą na ryby i po godzinie od rozłożenia sprzętu nie są wstanie ustać na nogach więc wybacz ale to że twoi znajomi złowili to czy tamto to nie znaczy że ja muszę złowić to samo (2012/06/24 20:54)

zarowka


wedkarze co już po godzinie spią hehe też mam z nich zwałe..ale to ich sprawa a rybki najlepiej biorą w środku nocy jak wiadomo:) (2012/06/24 21:38)

GregM5


Wie ktoś może czy od strony rybakówki zrobili już jakiś pomost do łódek ? na Bytyniu byłem ostatnio 2 lata temu :) (2012/06/29 12:47)

krzychu1983


Witam wszystkich po kiju ,czytalem wasze wypowiedzi na temat jeziora Bytynskiego z jednymi sie zgadzam z drugimi niestety nie.Lowie na tej wodzie juz jakies 15 lat,tak potoczyly sie moje losy ze mieszkam teraz na polodniu niemiec w pieknej Bawawrii i zadziej bywam ale nie odpuszczam raz w miesiacu jestem zawsze , kiedys interesowalo i cieszylo mnie jak nalapalem 15 kg ploci na sztywny kij teraz juz mi przeszlo ,zabralem sie za konkrety czyli wegorz,karp,i duzy leszcz ,amur nie brakuje ich w tej wodzie bylem tydzien temu w Bytyniu z kolega spedzilem 3 dni szczerze powiem ze nie polapalem zaduzo bo kolega do zlego namawial ale jedna noc cala przesiedzialem,lowisko karmilem kukurydza 2 dni w pierwsza noc pojedyncze brania poszedlem spac o 23,od rana kilka ladnych leszczy udezyl amurek na pickerka 2,5kg potem cisza caly dzien .Grill piwko przespalem sie i od 19 zaczelem rybarke dwie wedki polecialy na wegorza jedna na rasowke druga na rybke 23 godzina kolega pozyrywal zestaw poszedlem pomuc zmontowac mu go na nowo az uslyszalem plusk w wodzie na moim stanowisku ,szybko podbieglem patrze a jedna wegorzowka na rasowce rekojescia w wodzie lezy zacinam i jest pierwszy wegorz na brzegu 1,3kg 86cm sliczna sztuka,po chwili nastepne branie na rybke tym razem 3 odjazdy zacinam i nic ani rybki ani ryby tej nocy na rasowke nic wiecej nie dostalem ale zaskoczyla mnie czestotliwosc bran na rybke z gruntu chyba 5 kolejnych tez bez efektu okolo 2,30 branie tak pociagnal ze z kolowrotka prawie dym poszedl jak hamulec zagral chwila zacínam i siedzi piekny wegorz 1,6kg 93cm na brzegu.Nie potrafie sobie wytlumaczyc tych pustych zaciec napewno to nie byly wegorze bo one lykaja odrazu sasiad obok mowi ze sandacze ale nierozumiem dlaczego sie nie zaciely ,nie byla to napewno mala ryba bo hamulec slicznie pogrywal poprostu ucza pokory moze za szybko zaciete albo delikatnie chwytaly,zalowalem tylko ze nie mialem szydelka bo na przeszyta rybke raczej musialy by sie zaciac ,takze wyjazd zakonczylem 2 slicznymi wegorzami i 7kg lesczy wszystkie ponad 1,2kg w gore,WYBIERAM SIE PONOWNIE NA BYTYN 28 LIPCA NA KILKA DNI JESLI BYL BY KTOS CHETNY TO PROSZE PISAC SMS NA MOJ POLSKI NUMER JA ODDZWONIE 783004213 TYLKO SMS

(2012/07/21 23:37)

tomaszzzz


Co do Bytynia byłem z kolegą wczoraj na nocce, brania były u kolegi na rasówkę i kukurydzę z czerwonym ale niestety się nie zacięły być może za szybko podszedł do tematu brania były pod sam kij podejrzewam że, karpiki atakowały. Z kolei ja łowiłem na kulki proteinowe i ani puknięcia nie było całą noc. Końcowy wynik był taki że 4-5 szt leszcza w tym jeden godny uwagimiejscówka na przeciwko rybakówki  (2012/08/10 12:11)

szczenex


Witam, co do wyżej opisanego łowiska to byłem tam raz w zeszłym roku i jestem zadowolony :) 3 h 7 leszczyków około kilo... jak na wypad tak przy okazji odwiedzin to wynik fajny:)wybieram się tam w tym roku jakoś za dwa trzy tygodnie, i takie moje pytanie do Was- był już może ktoś w tym roku??? (2013/04/17 18:04)

Rav


Witam.Zamierzam z rodzinką i znajomymi wybrać się 1 maja na wędkowanie połączone z grillowaniem na j. Bytyńskie. Ponawiam więc pytanie kolegi z postu wyżej:Czy ktoś z kolegów był już w tym roku na tym łowisku? Jakie opłaty są w tym roku i gdzie można je uiścić? Na jaką rybę się nastawić w ciągu dnia (będziemy łowić od wczesnego rana do późnych godzin popołudniowych). Czy woda pozwala na łowienie z brzegu?Z góry dziękuję za wszelkie informacje i pozdrawiam.Rafał. (2013/04/29 10:47)

Grzegorz123


Jezioro Bytyń , to jezioro nad ,którym się wychowałem,duże węgorze to już legenda,ale owszem sporego leszcza można namierzyć,trafić można ładną płoc,a na odcinku Piersko karpia,tylko trudno o miejscówkę.A najgorsze z tego wszyskiego to ten smętny gość, który wydaje zezwolenia. (2013/04/29 11:47)

Mojzi


witam serdecznie. mam takie pytanko. czy oprocz tego pozwolenia co trzeba wykupic na miejscu to karta PZW tez musi byc?? jesli tak to czy musi byc tez podbita?? (2013/04/30 16:52)

Grzegorz123


Karta wędkarska nie wymaga zadnego podbijania,generalnie powinno się ją mieć razem z zezwoleniem, ale jak dotąd nikt mnie o nią nie pytał. (2013/04/30 18:31)

Thomas67


kolega pytał o kartę PZW a nie wędkarską, którą zrozumiałe że lepiej mieć przy sobie. Papiery od PZW są nie potrzebne dlatego że jest to woda prywatna, gospodarstwa Lutomskie, dlatego po wykupieniu w sklepie spożywczym lub w rybakówce pozwolenia za 15 zł. jeśli się nie zmieniło możesz spokojnie łowić. pozdr. (2013/04/30 21:26)

Iras1975


kolega pytał o kartę PZW a nie wędkarską, którą zrozumiałe że lepiej mieć przy sobie. Papiery od PZW są nie potrzebne dlatego że jest to woda prywatna, gospodarstwa Lutomskie, dlatego po wykupieniu w sklepie spożywczym lub w rybakówce pozwolenia za 15 zł. jeśli się nie zmieniło możesz spokojnie łowić. pozdr.


Podobno w tym roku dniówka z brzegu kosztuje 18zł. (2013/04/30 22:00)

roman76


kolega pytał o kartę PZW a nie wędkarską, którą zrozumiałe że lepiej mieć przy sobie. Papiery od PZW są nie potrzebne dlatego że jest to woda prywatna, gospodarstwa Lutomskie, dlatego po wykupieniu w sklepie spożywczym lub w rybakówce pozwolenia za 15 zł. jeśli się nie zmieniło możesz spokojnie łowić. pozdr.



i tutaj się kolego mylisz,kartę trzeba mieć (czy ktoś to sprawdza czy nie ,to wypada ją mieć)a woda nie jest prywatna tylko dzierżawiona,poczytaj regulamin  łowiska zanim wprowadzisz kogoś w błąd,ewentualnie można zadzwonić do dzierżawcy p.Szymona Jurgowiaka telefon dostępny w necie i na zezwoleniu (2013/04/30 22:01)

Thomas67


kolega pytał o kartę PZW a nie wędkarską, którą zrozumiałe że lepiej mieć przy sobie. Papiery od PZW są nie potrzebne dlatego że jest to woda prywatna, gospodarstwa Lutomskie, dlatego po wykupieniu w sklepie spożywczym lub w rybakówce pozwolenia za 15 zł. jeśli się nie zmieniło możesz spokojnie łowić. pozdr.


Podobno w tym roku dniówka z brzegu kosztuje 18zł.


W Pamiątkowie nie zmienili, byłem w tym roku ,a Bytyń zawsze traktowali inaczej, sam fakt że zezwolenia nie kupię w Szamotułach dzień wcześniej tylko na miejscu. (2013/04/30 22:34)

Thomas67


kolega pytał o kartę PZW a nie wędkarską, którą zrozumiałe że lepiej mieć przy sobie. Papiery od PZW są nie potrzebne dlatego że jest to woda prywatna, gospodarstwa Lutomskie, dlatego po wykupieniu w sklepie spożywczym lub w rybakówce pozwolenia za 15 zł. jeśli się nie zmieniło możesz spokojnie łowić. pozdr.



i tutaj się kolego mylisz,kartę trzeba mieć (czy ktoś to sprawdza czy nie ,to wypada ją mieć)a woda nie jest prywatna tylko dzierżawiona,poczytaj regulamin  łowiska zanim wprowadzisz kogoś w błąd,ewentualnie można zadzwonić do dzierżawcy p.Szymona Jurgowiaka telefon dostępny w necie i na zezwoleniu

:) fakt wyraz prywatna jest nie tak właściwy ...
Romku wszystko git ? jutro łowimy :)
(2013/04/30 22:42)

MMX22


W tym roku zezwolenie na dzień 18 zł dobowe bez zmian 35zł.Co do karty wędkarskiej to proponuje mieć przy sobie bo już w tym tygodniu miałem kontrolę i standardowo pytali o zezwolenie i kartę wędkarską. (2013/05/12 14:49)

maciej-swierkie


Witam, ruszyło coś na bytyniu?, bo chce jechać na nocke.Pozdrawiam (2013/06/23 21:12)

Iras1975


Z białej ryby biorą karpie i leszcze na kulki lub kukurydzę, z tego co wiem biorą głównie rano i wieczorem, w nocy pociągnie czasem sandałek na rybkę, ale ostatnie dni ponoć coraz słabiej. (2013/06/23 21:21)