Zaloguj się do konta

Zasady zarybiania wód w ryby

utworzono: 2012/01/02 16:09
mahomet

Witam Kolegów! Czy możecie mi doradzić gdzie moge znaleść informacje dotyczące zasad lub regulamin zarybiania ! [2012-01-02 16:09]

Kangur1979

Rodzi się pytanie: zasad zarybiania wód PZW czy prywatnych?!PZW kieruje się ... no właśnia nie wiem czym bo z reguły ichtiolog nie ma zbyt dużo do powiedzenia w tej dziedzinie-podpisuje glejt na sztukę i na-ra...A szkoda...

Jeśli chodzi o zarybianie prywatnej wody...,zależy od przeznaczenia,intensywności i kierunku chodowli...Tak czy owak ichtiolog POWINIEN mieć w tym udział...

[2012-01-02 19:49]

ryukon1975

Witam Kolegów! Czy możecie mi doradzić gdzie moge znaleść informacje dotyczące zasad lub regulamin zarybiania !

A istnieją takowe?
Szukaj kolego. pzw ma regulaminy,statuty,ustawy itd..
Powodzenia w poszukiwaniach.:)))
[2012-01-02 20:01]

antonio301

topyga jest gatunkiem inwazyjnym żywi sie planktonem pływa non stop z otwartą gębą jak wieloryb jeśli w stawie masz karpia to odradzam zarybianie narybek wykluty karpia padnie z głodu tołpyge wpuszczać można już od wiosny ja osobiście wole karpia trze sie 3 do 4 razy do roku

[2012-01-05 23:11]

r972

topyga jest gatunkiem inwazyjnym żywi sie planktonem pływa non stop z otwartą gębą jak wieloryb jeśli w stawie masz karpia to odradzam zarybianie narybek wykluty karpia padnie z głodu tołpyge wpuszczać można już od wiosny ja osobiście wole karpia trze sie 3 do 4 razy do roku

Kolego w polskich warunkach karp bardzo żadko daje narybek.....Za zimno...

[2012-01-05 23:48]

Karp na płytkich stawach się wyciera i daje potomstwo.
[2012-01-05 23:51]

Ja mam inne pytanie gdzie w Małopolsce kupić narybek pstrąga potokowego prywatnie małą ilość ze 100szt powiedzmy .Mam fajną miejscówkę gdzie wiem że by się przyjął.
Ps: Wiem że z godnie z regulaminem nie mogę tego zrobić ale to silniejsze ode mnie .
[2012-01-06 00:00]

jacek placekkk

morpha fario a z jakich okolic jesteś?
to podam Ci jakieś dane  gdzie można kupić narybek pstrąga

[2012-01-06 06:56]

dendrobena

kol.mahomet - bez względu na to czy to woda PZW czy prywatna aby dokonać zarybienia musi być wykonany dokument tzw. "Operat rybacki" sporządzony przez ichtiologa. Ten dokument musi być zatwierdzony przez Rejonowy Zarząd Gospodarki Wodnej przy Urzędzie Woj.dla danego rejonu. Dopiero wtedy możesz dokonać zarybienia.Ten dokument zawiera ilość i wielkość poszczególnych gatunków ryb.Wtedy zlecasz zarybienie lub sam kupujesz narybek. Ryby muszą posiadać atest zdrowotny.To na tyle .Operat jest dość szczegółowym dokumentem. Za dużo jak na 1post.Pozdrawiam. [2012-01-06 09:34]

Dlatego jak mam małe pieniądze wole je wydać bezpośrednio na materiał zarybieniowy i sobie wpuścic rybki do rzeczki w którejś kiedyś pływały, jazda po wszystkich urzędach weź przestań nie starczyło by nawet tej kwoty do doprowadzenia tej sprawy do połowy.
[2012-01-06 13:18]