Zasady wędkowania studenta

/ 6 odpowiedzi
witam serdecznie! Panowie mam pytanie, do tej pory nigdy nie wykupowalem pozwolenia na wedkowanie, lecz teraz uznalem, ze najwyzsza pora to zmienic. jestem z Gdanska. jestem jeszcze studentem, chcialbym wyrobic karte i moc spokojnie jezdzic na rybki. moze ktos mi w skrocie wyjasnic o co chodzi z tymi wszystki oplatami, i jakie oplaty upowazniaja mnie do polowu na jakich terenach? i co jesli chce pojechac na ryby gdzies dalej?
dziekuje i pozdrawiam!
withanight88


Musisz wybrać się do któregoś koła w Gdańsku albo okolicach, wyjaśnisz, że chcesz wstapić w szeregi PZW , będziesz musiał zdać banalny egzamin na kartę wędkarska , będziesz potrzebował 2 zdjęć. koszt ok 20 zł

Zostanie Ci wyrobiona legitymacja cżłonkowska i będziesz musiał zapłacić składki za roczne wędkowanie. W Twoim przypadku nie wielkie bo jako student masz bodajże 50% zniżki 

Skladki dzielą się na członkowskie i okręgowe - uprawniające do wędkowania w innych częsciach kraju.



Gdańsk ma porozumienia z 

Okręg PZW w Bydgoszczy - porozumienie na wody górskie i nizinne

Dopłata na wody górskie i nizinne: tak
Okręg PZW w Elblągu - porozumienie na wody górskie i nizinne

Dopłata na wody górskie i nizinne: tak
Okręg PZW w Jeleniej Górze - porozumienie na wody górskie i nizinne
Okręg PZW w Koszalinie - porozumienie na wody górskie i nizinne

Dopłata na wody górskie: tak
Okręg PZW w Słupsku - porozumienie na wody górskie i nizinne

Dopłata na wody górskie: tak




A jeżeli chciałbyś połowić gdzieś dalej będziesz musiał sie dowiadywać na bierząco bo na pozwoleniach które opłacisz nię będziesz mógł wędkować, tylko będzie dodatkowa opłata

(2011/04/07 09:24)

withanight88


W samym Gdańsku napewno jest 6 kół wędkarskich .  (2011/04/07 09:28)

o-lin


wiedzialem,ze to nie moze byc az tak skomplikwane jak mi sie wydawalo! tak wiec sie przejde do kola gdzies tu na miejscu i postaram sie to zalatwic! czyli podsumowujac, mam sie nastawic ,ze oprocz  jednorazowej oplaty za legitymacje, zdjecia i egzam, bede musial placic jedynie te skladke czlonkowska raz do roku? chybaze bede wybieral sie gdzies dalej, gdzie nie gdansk nie ma podpisanych porozumien?:)) a tak, to w obrebie calego okregu gdanskiego moge na jeziorka jezdzic?
dziekuje Ci serdecznie !

pozdrawiam! (2011/04/07 13:08)

baloonstyle


Już ci tłumaczę jak jest w tym roku.
62 zł - członkowskie
100zł - podstawa nizinne
50zł - Wisła 6 ( odcinek od Tczewa do portu w przegalinie )
50 zł - Martwa Wisła
Nie wiem ile górskie w Gdańsku bo nie wykupywałem.
Do tego musisz doliczyć wpisowe , wpłacasz to jednorazowo ale tez nie wiem ile wynosi w tym roku.
To są opłaty na poszczególne zbiorniki, odcinki, rzeki w PZW Gdańsk.Sam wybierasz co chcesz wykupić.
Porozumienie jest z Elblągiem i znaczek na ich wody kosztuje 30zł bez Nogatu.Nogat 40zł. nogat +łódka chyba 60 zł tego nie jestem pewny.
Jest trochę do płacenia ale jest tez sporo miejsc do łapania.
Na samym znaczku wód nizinnych znajdziesz sporo ciekawych kanałów oraz jezior :)) (2011/04/07 13:21)

minus


górskie 50 zł (2011/04/07 16:58)

u?ytkownik60775


Witam najszybciej i najtaniej będzie dla ciebie wykupienie zezwolenia na wody morskie,potrzebny dowód osobisty i 49 zł na rok,naprawde warto>pozdrawiam (2011/04/09 18:42)