Zaloguj się do konta

Zasady Prowadzenia Rejestru Połowów

utworzono: 2013/05/01 17:59

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

JKarp

CześćSpoko Marku :-)Nie będę cytował ustawy ale doskonale wiesz, że Urzędnika Państwowego w trakcie wykonywania czynności służbowych nie muszę pytać ;-)http://www.zaradni.pl/porada/4814,jak_filmowac_nagrywac_i_fotografowac_policje_straz_miejska_urzednika_osobe_publicznaJK
[2013-05-05 12:23]

kedzio

Temat filmowania był już poruszany na różnych forach. Pan panie Januszu może filmować funkcjonariusza podczas wykonywania jego pracy bez żadnych ograniczeń. Jest to osoba publiczna, która swoim zachowaniem i postawą  ( szczególnie gdy jest na służbie) ma dawać świadectwo profesjonalizmu, etyki, norm społecznych i dobrego tonu. Natomiast czy strażnik społeczny, lub inny ma prawo filmować osobę prywatną, tego nie chce mi się podejmować, bo znów ruszy lawina. W każdym razie są służby które mogą filmować i są takie, które nie mogą. A to, że niektóre nadginają sobie uprawnienia, to znamy z życia. :) [2013-05-05 13:54]

JKarp

CześćWiem, wiem ;-)JK [2013-05-05 14:23]

JKarp

CześćSzukałem nowej miejscówki na innej zupełnie wodzie.No i trafiłem na Kolegów z SSR.Nie byłbym sobą gdybym nie zapytał o ich zwyczaje związane z rejestrem.No i uwaga - wisienka :-) Po przedstawieniu tego co mnie spotkało usłyszałem:A kto każe wpisać koniec wędkowania - pan wpisze początek bo obowiązkowo należy wpisać tylko początek a następne dni a w szczególności koniec można wpisać w domu :-)))))Dopiero jak złowi pan rybę i zechce ją zabrać wtedy wpisze pan datę :-)Chyba się napiję he he ;-)JK [2013-05-05 18:07]

Janusz - ale Ty sie już chyba wcześniej napiłeś ? - o jaki koniec wędkowania chodzi ? - ja widocznie mam całkiem inny rejestr w którym nie ma rubryk końcowego wedkowania i rubryki godzinnej
[2013-05-05 18:35]

JKarp

CześćMoże źle się wyraziłem - chodzi o ostatni dzień wędkowania.JK [2013-05-05 18:44]

No ja też miałem dzisiaj kontrolę - tyle że Policji w drodze na rybki -> 50 dyszek mandatu za niesprawny tłumik / ntb. uszkodziłem go w ostatni piątek podczas wyciągania zakopanego sam. /
P.S. Pogoda dzisiaj dopisała , ryby skromniej / jak zwykle krąpie aktywne - tyle tylko , że największy chyba nie miał 20 cm , a złowiłem ich mnóstwo / , ale b. zainspirował mnie ptaszek / chyba perkozik - zawsze myślałem , że to płochliwy gat. / , który podpływał dosłownie w okolice podpórek i wyjadał upuszczone przy wyrzucie robale :)
[2013-05-05 19:01]

JKarp

Najgorzej, że i ja przestałem kumać.Jak pragnę zdrowia mam świadków na tą rozmowę.Dlatego nadal muszę się napić...W każdym razie jak rozmawiałem byłem świeży jak dzisiejszy poranek :-)Sam nie wierzę w to co usłyszałem.To tylko świadczy o tym, że nikt do końca nie wie jak to powinno być.Usłyszałem również zdanie mniej więcej takie:Kolego, w tym wszystkim jest tyle niedomówień, zaprzeczeń, że chyba nikt do końca nie wie czego mamy wymagać.Nawet nie usiłowałem zagłębiać się w zapisy RAPR o tych żywych rybach i ich przetrzymywaniu itd.
JK [2013-05-05 22:06]

kedzio

Panie Januszu. Czy to czasem nie było nad takim stawem, nad którym swoje wędkarskie przygody przeżywał kol. LapiePlocie?!  Bo jeśli tak, to ja już wszystko wiem. Tam obowiązują zupełnie ponadzmysłowe prawa.   :) [2013-05-06 11:08]

JKarp

Niestety ale nie tam.JK [2013-05-06 11:31]

kedzio

No t jeśli nie tam, to strrrach się bać tych słuszbuf, bo nie wróży to dobrze. Obym nigdy nie trafił na podobnych imbecylufff na moich wodach. [2013-05-06 14:01]

zenfr

kol Ernest 48 i inni Za prowadzenie rejestru nie można dosta mandatu bo RAPR nie jest ustawą ,a można być ukaranym przez sąd koleżeński.RAPR nie jest ustawą .Przeczytajcie ustawę o rybactwie... a tam pisze za co wędkarz może być ukarany. Jak się nie wie to się płaci.!!!!!!Niesłusznie nałożony mandat może anulować sąd mamy na to 7 dni . POczytajcie blog Rybanaga blogspot .com.Miłej lektury.Połamania kiji,ale nie na kolanie .Pozdrawiam.
[2013-05-12 17:45]

MASTINO

kol Ernest 48 i inni Za prowadzenie rejestru nie można dosta mandatu bo RAPR nie jest ustawą ,a można być ukaranym przez sąd koleżeński.RAPR nie jest ustawą .Przeczytajcie ustawę o rybactwie... a tam pisze za co wędkarz może być ukarany. Jak się nie wie to się płaci.!!!!!!Niesłusznie nałożony mandat może anulować sąd mamy na to 7 dni . POczytajcie blog Rybanaga blogspot .com.Miłej lektury.Połamania kiji,ale nie na kolanie .Pozdrawiam.



:))))))))))))))))))))))))))))))



[2013-05-12 19:26]

kol Ernest 48 i inni Za prowadzenie rejestru nie można dosta mandatu bo RAPR nie jest ustawą ,a można być ukaranym przez sąd koleżeński.RAPR nie jest ustawą .Przeczytajcie ustawę o rybactwie... a tam pisze za co wędkarz może być ukarany. Jak się nie wie to się płaci.!!!!!!Niesłusznie nałożony mandat może anulować sąd mamy na to 7 dni . POczytajcie blog Rybanaga blogspot .com.Miłej lektury.Połamania kiji,ale nie na kolanie .Pozdrawiam.

Chyba kol. nadaje zupełnie na innych częstotliwościach ? - gdzie w ogóle ktoś tu pisał o mandacie za rejestr ???? Jedynie napisałem o mandacie , który otrzymałem od policji za uszkodzony / a właściwie jego brak / tłumik w samochodzie ; ale jak to się mogło kol. skojarzyc z rejestrem ???- to chyba już tylko rodzinna kol. tajemnica o swojej chorobie . Współczuje i życzę powrotu do zdrowia !!!


[2013-05-12 19:42]

MASTINO

 kol Ernest 48 i inni Za prowadzenie rejestru nie można dosta mandatu bo RAPR nie jest ustawą ,a można być ukaranym przez sąd koleżeński.RAPR nie jest ustawą .Przeczytajcie ustawę o rybactwie... a tam pisze za co wędkarz może być ukarany. Jak się nie wie to się płaci.!!!!!!Niesłusznie nałożony mandat może anulować sąd mamy na to 7 dni . POczytajcie blog Rybanaga blogspot .com.Miłej lektury.Połamania kiji,ale nie na kolanie .Pozdrawiam


.......Dokładnie :) Jak się o czymś nie wie, to sie płaci :))))))))))) A Ty kolego najwyraźniej nie wiesz, że :

                                                Art. 7.
1. Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb wędką lub kuszą, przy
czym dopuszcza się, w miejscu i w czasie prowadzenia połowu ryb wędką, pozyskiwanie
ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej.
1a. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z
których zostały pozyskane.
2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający
do takiego połowu, zwany dalej „kartą wędkarską” lub „kartą łowiectwa podwodnego”,
a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa
posiadająca ponadto jego zezwolenie.
2a. Posiadanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdza dokument wydawany
przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim określający podstawowe
warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb ustalone przez uprawnionego
do rybactwa wynikające z potrzeby prowadzenia racjonalnej gospodarki
rybackiej w tym obwodzie rybackim, uwzględniającej w szczególności wymiary
gospodarcze, limity połowu, czas, miejsce i technikę połowu ryb. Zezwolenie
może także wprowadzać warunek prowadzenia rejestru amatorskiego połowu
ryb, a w przypadku wprowadzenia tego warunku, określać sposób prowadzenia
tego rejestru.

                                                          Art. 27a.
1. Kto:
1) dokonuje połowu ryb na rzecz uprawnionego do rybactwa, nie posiadając
przy sobie upoważnienia, o którym mowa w art. 5,
2) dokonując amatorskiego połowu ryb:
a) nie posiada przy sobie karty wędkarskiej albo karty łowiectwa podwodnego
lub używa tej karty mimo sądowego orzeczenia o odebraniu karty
wędkarskiej lub karty łowiectwa podwodnego,
b) nie posiada zezwolenia, o którym mowa w art. 7 ust. 2, bądź nie stosuje
się do warunków zezwolenia
lub nie prowadzi rejestru amatorskiego
połowu ryb, jeżeli zezwolenie zobowiązuje do jego prowadzenia
,
3) dokonuje połowu ryb z naruszeniem art. 7 ust. 1a,
4) narusza przepis art. 16 lub przepisy wydane na podstawie art. 21 pkt 4, nie
oznakowując obrębu hodowlanego albo ochronnego lub niewłaściwie je
oznakowując, lub nie będąc do tego uprawnionym, umieszcza takie oznakowanie
lub niszczy oznakowanie obrębu hodowlanego albo ochronnego,
5) wbrew obowiązkowi określonemu w art. 13 ust. 2 wstępuje do obrębu hodowlanego
bez uzgodnienia terminu, miejsca lub sposobu wejścia do obrębu
hodowlanego z uprawnionym do rybactwa w tym obrębie albo wstępuje do
obrębu hodowlanego niezgodnie z tymi uzgodnieniami,
6) dokonuje połowu ryb, wykorzystując do tego sprzęt pływający niezarejestrowany
lub nieoznakowany albo oznakowany niezgodnie z przepisami art.
20 ust. 2 lub art. 21 pkt 4,
7) dokonuje amatorskiego połowu ryb z naruszeniem art. 20 ust. 6
– podlega karze grzywny albo karze nagany. 



[2013-05-12 19:46]

osa12

Rejetry połowów nie wprowadza RAPR, ale ustawa o rybactwie śródlądowym.

Jednakże, wydaje się, że mogą obowiązywać tylko w obwodach rybackich.(art7. ust 2a)

Nie ma podstaw prawnych do wprowadzenia ich na wodach publicznych użytkowanych przez PZW, lub inne organizacje dzierżawiące te wody od skarbu państwa! (Bynajmniej ja takich zapisów prawnych nie znam)

[2013-05-12 20:06]

brt3

Trochę wbrew sobie ale muszę zadać to pytanie:)
Kontrol na wodzie to u mnie jakaś niespotykana sprawa ale np.
Wypływam sobie na ryby o godz.18 i łowię 2 szczupaki które postanawiam zabrać. Zostaję na noc na wodzie i rano doławiam jeszcze 2 szt. Czyli w sumie mam 4. Można tak? [2013-05-13 10:34]

MASTINO

Trochę wbrew sobie ale muszę zadać to pytanie:)
Kontrol na wodzie to u mnie jakaś niespotykana sprawa ale np.

Wypływam sobie na ryby o godz.18 i łowię 2 szczupaki które postanawiam zabrać. Zostaję na noc na wodzie i rano doławiam jeszcze 2 szt. Czyli w sumie mam 4. Można tak?



Jest limit dobowy, a doba to "data" a nie wymiar czasogodzin. Tak więc łowiąc pod nową datą dwa szczupaki dokonujesz wpisu kolejnej daty w rejestrze i legalnie kolejnych dwóch szczupaków. 


[2013-05-13 12:13]

brt3

I o to dokładnie mi chodziło. Dziękuję. [2013-05-13 12:22]

MASTINO

Zacznij też "teoretycznie" kraść prąd, gaz, fałszuj bilety na autobus, podrabiaj podpisy, banknoty....Jaki problem? Elektrownia, gazownia, MPK, banki, też mają "teoretycznie" luki w swoich regulaminach, technologiach, na transformatorach, w szafkach el. lub gaz., które każdy cwaniak może "teoretycznie" wykorzystać. To znaczy, że tak można? Po jaką cholerę uczysz tu choćby wędkarską młodzież "teoretycznego" fałszowania, nieuczciwości, cwaniactwa i kombinatorstwa z Rejestrami? Doradź też jak inne rzeczy "teoretycznie" podrabiać, oszukiwać, kombinować. To, że gdzieś ktoś czegoś niedopatrzył, źle sformuował, błędnie skonstruował, to nie znaczy, że trzeba to "teoretycznie" wykorzystywać i okradać samego siebie i innych wędkarzy. Uczciwie wypełniać rejestr to dla kogoś jakaś ujma na honorze, czy co? Po co te głupie lekcje "teoretycznego" cwaniactwa? Są określone zasady wypełniania rejestrów i doszukiwanie się i "lekcje" jak je omijać i fałszować wpisy, są zwykłą głupotą i brakiem uczciwości wobec chociażby swoich ryb i innych kolegów wędkarzy, w ilościach tych wyławianych ryb.  [2013-05-14 11:36]

MASTINO

Tym sposobem teoretycznie możemy zabierac dowolną liczbe ryb.
Przyklad:
1. Jade na ryby w terminie X - wpisuje date i nr lowiska
2. zostawiam dajmy na to 2 poprzednie rubryki w rejestrze puste
3. łowie nadkomplet danego gat.ryby - to sobie wpisuje date wcześniejszego dnia i tam umieszczam symbol złowionej nadliczbowo ryby - i co na to regulamin RAPR ? - jest także i w takiej prostej sytuacji niedoskonały dzięki bezmyślności jego twórców 



To w razie kontroli strażnik wstawi w pustych rubrykach powyżej aktualnego wpisu kreski i postawi przy tym albo pieczatkę, albo swoją parafkę, tak aby dokonanie wpisu z datą wsteczną nie było możliwe dla cwaniaków. Poza tym łowiąc nadkomplet ( np.3 szt z 4-ech ), a niemając jeszcze wpisu po trzeciej sztuce, akurat wejdzie kontrola i leżysz i kwiczysz z nadkompletem. 



[2013-05-14 11:43]

Tym sposobem teoretycznie możemy zabierac dowolną liczbe ryb.
Przyklad:
1. Jade na ryby w terminie X - wpisuje date i nr lowiska
2. zostawiam dajmy na to 2 poprzednie rubryki w rejestrze puste
3. łowie nadkomplet danego gat.ryby - to sobie wpisuje date wcześniejszego dnia i tam umieszczam symbol złowionej nadliczbowo ryby - i co na to regulamin RAPR ? - jest także i w takiej prostej sytuacji niedoskonały dzięki bezmyślności jego twórców 



To w razie kontroli strażnik wstawi w pustych rubrykach powyżej aktualnego wpisu kreski i postawi przy tym albo pieczatkę, albo swoją parafkę, tak aby dokonanie wpisu z datą wsteczną nie było możliwe dla cwaniaków. Poza tym łowiąc nadkomplet ( np.3 szt z 4-ech ), a niemając jeszcze wpisu po trzeciej sztuce, akurat wejdzie kontrola i leżysz i kwiczysz z nadkompletem.


Zdając sobie doskonale sprawę , że jakiekolwiek argumenty i tak nie są w stanie do przemiłego kol. w żaden sposób dotrzec przypomne jedynie , ze jeszcze w tym kraju zgodnie z funkcjonującym prawem co nie jest formalnie zabronione jest dozwolone - więc jak bedę mial taka ochotę to rejestr mogę prowadzic sobie od tyłu , badź od srodka i wypełniac go ołowkiem z przygotowana " gumeczką "





[2013-05-14 12:39]

adler

Witajcie. 

Czytam i widać znów robi się gorąco. O czym tu dyskutować, jest nakaz prowadzenia rejestrów i tego MUSIMY się trzymać. Trzeba było na walnych gębować, przecież w okręgu i warszawce siedzą nasi koledzy z kół, więc jak to na tych zebraniach jest? Trzeba ICH zobligować do działania, a jak nie to po co ich wybraliście? Względem pieczątek natomiast nic mi nie wiadomo, jak wiemy każdy okręg ma inny wzór rejestru, nie ma ujednoliconego wzoru, także więc że okręgi mają osobowość prawną i każdy robi po swojemu. Tak to jest więc z tym wszystkim wolna amerykanka. Niestety Janusz, Ernest, co my tu na forum możemy w tym temacie zdziałać? NIC. Tylko sami między sobą się poróżnimy. Po co nam to. Dosyć swad. Natomiast jak to określiliście "beton" aż boki zrywa czytając nasze wymądrzania. 

[2013-05-14 15:37]

tomeqbrzez

No ja też miałem dzisiaj kontrolę - tyle że Policji w drodze na rybki -> 50 dyszek mandatu za niesprawny tłumik / ntb. uszkodziłem go w ostatni piątek podczas wyciągania zakopanego sam. /
P.S. Pogoda dzisiaj dopisała , ryby skromniej / jak zwykle krąpie aktywne - tyle tylko , że największy chyba nie miał 20 cm , a złowiłem ich mnóstwo / , ale b. zainspirował mnie ptaszek / chyba perkozik - zawsze myślałem , że to płochliwy gat. / , który podpływał dosłownie w okolice podpórek i wyjadał upuszczone przy wyrzucie robale :)




Ten ptak to tracz nurogęś.
[2013-05-14 17:38]

No ja też miałem dzisiaj kontrolę - tyle że Policji w drodze na rybki -> 50 dyszek mandatu za niesprawny tłumik / ntb. uszkodziłem go w ostatni piątek podczas wyciągania zakopanego sam. /
P.S. Pogoda dzisiaj dopisała , ryby skromniej / jak zwykle krąpie aktywne - tyle tylko , że największy chyba nie miał 20 cm , a złowiłem ich mnóstwo / , ale b. zainspirował mnie ptaszek / chyba perkozik - zawsze myślałem , że to płochliwy gat. / , który podpływał dosłownie w okolice podpórek i wyjadał upuszczone przy wyrzucie robale :)




Ten ptak to tracz nurogęś.

Dzięki za wyjaśnienie - i w końcu jakiś nie kontrowersyjny wpis. Pozdr.


[2013-05-14 18:24]