Zasady Prowadzenia Rejestru Połowów

/ 128 odpowiedzi / 2 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

JKarp

CześćWidzisz Marku ja wiem, że legitymacja z numerem, nazwiskiem itp itd. To wszystko wiem - ale powtarzałem też nie raz i nie dwa, że nie jestem wrogiem wszelkich służb. Może jeszcze nie otrzymali legitymacji, może myśleli, że mogą, że tak można... Naprawdę mieli jakąś kartkę z pieczątkami, z podpisami - w sumie chcieli dobrze bo ostatecznie dbają o wodę którą się opiekują. Ale w życiu nie pomyślałbym, że ta pieczątka to jakieś ostrzeżenie. Bynajmniej po opinii np Jacka rozumiem, że w razie co ....byłem raz upominany.Nadal nikt z SSR z tych okolic się nie odezwał co w sumie mnie nie dziwi. Skoro namieszali to lepiej potrzymać głowę w piasku niż zabrać głos aż sprawa sama ucichnie.Niestety ale ... jestem pamiętliwy. Albo ktoś mi daje podstawę prawną ale szpadel i działkę kopać a nie kontrolować wędkarzy.Nie zmienia to faktu, że skoro mi zwrócono uwagę zrobię jak mnie pouczono... jednak bez ważnej legitymacji nikt nie otrzyma ode mnie dokumentów ale za to może liczyć na to, że zostanie uwieczniony na filmie i fotkach.JK (2013/05/04 21:12)

Sniper64

Cześć Janie..No trochę mnie też to dziwi ze żaden z tych co kontrolowali się nie wypowiedział ..!Cieszę się że masz takie podejście do strażników choć trochę tak bez legitymacji to nie było taktowne.! Możliwe że jeden nie miał czy dwóch to zrozumiałe jeden wystarczy z ważną legitymacją reszta to może kandydaci na strażnika,mimo to nie powinni się okazywać kartką papieru!!! Co do nagrywania to proszę uważaj z tym bo jak sam wiesz musisz mieć zgodę filmowanego.! Myślę że następnym razem sprawa się wyjaśni co i jak..Pozdrawiam  (2013/05/05 11:42)

kedzio

Temat filmowania był już poruszany na różnych forach. Pan panie Januszu może filmować funkcjonariusza podczas wykonywania jego pracy bez żadnych ograniczeń. Jest to osoba publiczna, która swoim zachowaniem i postawą  ( szczególnie gdy jest na służbie) ma dawać świadectwo profesjonalizmu, etyki, norm społecznych i dobrego tonu. Natomiast czy strażnik społeczny, lub inny ma prawo filmować osobę prywatną, tego nie chce mi się podejmować, bo znów ruszy lawina. W każdym razie są służby które mogą filmować i są takie, które nie mogą. A to, że niektóre nadginają sobie uprawnienia, to znamy z życia. :) (2013/05/05 13:54)

JKarp

CześćWiem, wiem ;-)JK (2013/05/05 14:23)

JKarp

Cześć
Szukałem nowej miejscówki na innej zupełnie wodzie.
No i trafiłem na Kolegów z SSR.
Nie byłbym sobą gdybym nie zapytał o ich zwyczaje związane z rejestrem.
No i uwaga - wisienka :-) Po przedstawieniu tego co mnie spotkało usłyszałem:A kto każe wpisać koniec wędkowania - pan wpisze początek bo obowiązkowo należy wpisać tylko początek a następne dni a w szczególności koniec można wpisać w domu :-)))))Dopiero jak złowi pan rybę i zechce ją zabrać wtedy wpisze pan datę :-)
Chyba się napiję he he ;-)
JK (2013/05/05 18:07)

użytkownik145121

Janusz - ale Ty sie już chyba wcześniej napiłeś ? - o jaki koniec wędkowania chodzi ? - ja widocznie mam całkiem inny rejestr w którym nie ma rubryk końcowego wedkowania i rubryki godzinnej (2013/05/05 18:35)

JKarp

CześćMoże źle się wyraziłem - chodzi o ostatni dzień wędkowania.JK (2013/05/05 18:44)

użytkownik145121

No ja też miałem dzisiaj kontrolę - tyle że Policji w drodze na rybki -> 50 dyszek mandatu za niesprawny tłumik / ntb. uszkodziłem go w ostatni piątek podczas wyciągania zakopanego sam. /
P.S. Pogoda dzisiaj dopisała , ryby skromniej / jak zwykle krąpie aktywne - tyle tylko , że największy chyba nie miał 20 cm , a złowiłem ich mnóstwo / , ale b. zainspirował mnie ptaszek / chyba perkozik - zawsze myślałem , że to płochliwy gat. / , który podpływał dosłownie w okolice podpórek i wyjadał upuszczone przy wyrzucie robale :) (2013/05/05 19:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp

Najgorzej, że i ja przestałem kumać.Jak pragnę zdrowia mam świadków na tą rozmowę.Dlatego nadal muszę się napić...W każdym razie jak rozmawiałem byłem świeży jak dzisiejszy poranek :-)Sam nie wierzę w to co usłyszałem.To tylko świadczy o tym, że nikt do końca nie wie jak to powinno być.Usłyszałem również zdanie mniej więcej takie:Kolego, w tym wszystkim jest tyle niedomówień, zaprzeczeń, że chyba nikt do końca nie wie czego mamy wymagać.Nawet nie usiłowałem zagłębiać się w zapisy RAPR o tych żywych rybach i ich przetrzymywaniu itd.
JK (2013/05/05 22:06)

kedzio

Panie Januszu. Czy to czasem nie było nad takim stawem, nad którym swoje wędkarskie przygody przeżywał kol. LapiePlocie?!  Bo jeśli tak, to ja już wszystko wiem. Tam obowiązują zupełnie ponadzmysłowe prawa.   :) (2013/05/06 11:08)

JKarp

Niestety ale nie tam.JK (2013/05/06 11:31)

kedzio

No t jeśli nie tam, to strrrach się bać tych słuszbuf, bo nie wróży to dobrze. Obym nigdy nie trafił na podobnych imbecylufff na moich wodach. (2013/05/06 14:01)

zenfr

kol Ernest 48 i inni Za prowadzenie rejestru nie można dosta mandatu bo RAPR nie jest ustawą ,a można być ukaranym przez sąd koleżeński.RAPR nie jest ustawą .Przeczytajcie ustawę o rybactwie... a tam pisze za co wędkarz może być ukarany. Jak się nie wie to się płaci.!!!!!!Niesłusznie nałożony mandat może anulować sąd mamy na to 7 dni . POczytajcie blog Rybanaga blogspot .com.Miłej lektury.Połamania kiji,ale nie na kolanie .Pozdrawiam. (2013/05/12 17:45)

MASTINO

kol Ernest 48 i inni Za prowadzenie rejestru nie można dosta mandatu bo RAPR nie jest ustawą ,a można być ukaranym przez sąd koleżeński.RAPR nie jest ustawą .Przeczytajcie ustawę o rybactwie... a tam pisze za co wędkarz może być ukarany. Jak się nie wie to się płaci.!!!!!!Niesłusznie nałożony mandat może anulować sąd mamy na to 7 dni . POczytajcie blog Rybanaga blogspot .com.Miłej lektury.Połamania kiji,ale nie na kolanie .Pozdrawiam.

:))))))))))))))))))))))))))))))

(2013/05/12 19:26)

użytkownik145121

kol Ernest 48 i inni Za prowadzenie rejestru nie można dosta mandatu bo RAPR nie jest ustawą ,a można być ukaranym przez sąd koleżeński.RAPR nie jest ustawą .Przeczytajcie ustawę o rybactwie... a tam pisze za co wędkarz może być ukarany. Jak się nie wie to się płaci.!!!!!!Niesłusznie nałożony mandat może anulować sąd mamy na to 7 dni . POczytajcie blog Rybanaga blogspot .com.Miłej lektury.Połamania kiji,ale nie na kolanie .Pozdrawiam.

Chyba kol. nadaje zupełnie na innych częstotliwościach ? - gdzie w ogóle ktoś tu pisał o mandacie za rejestr ???? Jedynie napisałem o mandacie , który otrzymałem od policji za uszkodzony / a właściwie jego brak / tłumik w samochodzie ; ale jak to się mogło kol. skojarzyc z rejestrem ???- to chyba już tylko rodzinna kol. tajemnica o swojej chorobie . Współczuje i życzę powrotu do zdrowia !!!
(2013/05/12 19:42)

MASTINO

kol Ernest 48 i inni Za prowadzenie rejestru nie można dosta mandatu bo RAPR nie jest ustawą ,a można być ukaranym przez sąd koleżeński.RAPR nie jest ustawą .Przeczytajcie ustawę o rybactwie... a tam pisze za co wędkarz może być ukarany. Jak się nie wie to się płaci.!!!!!!Niesłusznie nałożony mandat może anulować sąd mamy na to 7 dni . POczytajcie blog Rybanaga blogspot .com.Miłej lektury.Połamania kiji,ale nie na kolanie .Pozdrawiam

.......Dokładnie :) Jak się o czymś nie wie, to sie płaci :))))))))))) A Ty kolego najwyraźniej nie wiesz, że :

Art. 7.
1. Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb wędką lub kuszą, przy
czym dopuszcza się, w miejscu i w czasie prowadzenia połowu ryb wędką, pozyskiwanie
ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej.
1a. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z
których zostały pozyskane.
2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający
do takiego połowu, zwany dalej „kartą wędkarską” lub „kartą łowiectwa podwodnego”,
a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa
posiadająca ponadto jego zezwolenie.
2a. Posiadanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdza dokument wydawany
przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim określający podstawowe
warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb ustalone przez uprawnionego
do rybactwa wynikające z potrzeby prowadzenia racjonalnej gospodarki
rybackiej w tym obwodzie rybackim, uwzględniającej w szczególności wymiary
gospodarcze, limity połowu, czas, miejsce i technikę połowu ryb. Zezwolenie
może także wprowadzać warunek prowadzenia rejestru amatorskiego połowu
ryb, a w przypadku wprowadzenia tego warunku, określać sposób prowadzenia
tego rejestru.

Art. 27a.
1. Kto:
1) dokonuje połowu ryb na rzecz uprawnionego do rybactwa, nie posiadając
przy sobie upoważnienia, o którym mowa w art. 5,
2) dokonując amatorskiego połowu ryb:
a) nie posiada przy sobie karty wędkarskiej albo karty łowiectwa podwodnego
lub używa tej karty mimo sądowego orzeczenia o odebraniu karty
wędkarskiej lub karty łowiectwa podwodnego,
b) nie posiada zezwolenia, o którym mowa w art. 7 ust. 2, bądź nie stosuje
się do warunków zezwolenia
lub nie prowadzi rejestru amatorskiego
połowu ryb, jeżeli zezwolenie zobowiązuje do jego prowadzenia
,
3) dokonuje połowu ryb z naruszeniem art. 7 ust. 1a,
4) narusza przepis art. 16 lub przepisy wydane na podstawie art. 21 pkt 4, nie
oznakowując obrębu hodowlanego albo ochronnego lub niewłaściwie je
oznakowując, lub nie będąc do tego uprawnionym, umieszcza takie oznakowanie
lub niszczy oznakowanie obrębu hodowlanego albo ochronnego,
5) wbrew obowiązkowi określonemu w art. 13 ust. 2 wstępuje do obrębu hodowlanego
bez uzgodnienia terminu, miejsca lub sposobu wejścia do obrębu
hodowlanego z uprawnionym do rybactwa w tym obrębie albo wstępuje do
obrębu hodowlanego niezgodnie z tymi uzgodnieniami,
6) dokonuje połowu ryb, wykorzystując do tego sprzęt pływający niezarejestrowany
lub nieoznakowany albo oznakowany niezgodnie z przepisami art.
20 ust. 2 lub art. 21 pkt 4,
7) dokonuje amatorskiego połowu ryb z naruszeniem art. 20 ust. 6
– podlega karze grzywny albo karze nagany. 

(2013/05/12 19:46)

osa12

Rejetry połowów nie wprowadza RAPR, ale ustawa o rybactwie śródlądowym.

Jednakże, wydaje się, że mogą obowiązywać tylko w obwodach rybackich.(art7. ust 2a)

Nie ma podstaw prawnych do wprowadzenia ich na wodach publicznych użytkowanych przez PZW, lub inne organizacje dzierżawiące te wody od skarbu państwa! (Bynajmniej ja takich zapisów prawnych nie znam)

(2013/05/12 20:06)

brt3

Trochę wbrew sobie ale muszę zadać to pytanie:)
Kontrol na wodzie to u mnie jakaś niespotykana sprawa ale np.
Wypływam sobie na ryby o godz.18 i łowię 2 szczupaki które postanawiam zabrać. Zostaję na noc na wodzie i rano doławiam jeszcze 2 szt. Czyli w sumie mam 4. Można tak? (2013/05/13 10:34)

MASTINO

Trochę wbrew sobie ale muszę zadać to pytanie:)
Kontrol na wodzie to u mnie jakaś niespotykana sprawa ale np.

Wypływam sobie na ryby o godz.18 i łowię 2 szczupaki które postanawiam zabrać. Zostaję na noc na wodzie i rano doławiam jeszcze 2 szt. Czyli w sumie mam 4. Można tak?

Jest limit dobowy, a doba to "data" a nie wymiar czasogodzin. Tak więc łowiąc pod nową datą dwa szczupaki dokonujesz wpisu kolejnej daty w rejestrze i legalnie kolejnych dwóch szczupaków. 

(2013/05/13 12:13)