Zaloguj się do konta

Zarzucone sieci nad wodą - proszę o pomoc

utworzono: 2013/05/19 21:42
merida88

Witam!

Wybraliśmy się z kolegą na ryby dziś nad jezioro, przypadkiem zachaczyłem sieć w której były 2 dorodne leszcze, pocieliśmy sieć nożem i wypuściliśmy je. Kawałek dalej widzieliśmy spławiające się co jakiś czas dużej wielkości ryby... podeszliśmy i ku naszemu zaskoczeniu sieć, tym razem na oko, około 50 kg ryby więszość już sniętych. Chcieliśmy znów uwolnić ryby jednak było dużo wędkarzy nad wodą i nie chcieliśmy abyśmy wyszli na kłusowników. Próbowaliśmy dzwonić do Państwowej Straży Rybackej lecz nie dodzwoniliśmy się(dziś swięto "Zielone Świątki"). 

Moje pytanie.... co należy, co można zrobić w takiej sytuacji kiedy widzimy sieć z rybami? Czy można ją usunąć i uwolnić ryby, czy należy najpierw zadzwonić przykładowo do PSR lub na Policję i powiadomić o sytuacji.

Zaznaczam, że każdą rybę, którą złowię wypuszczam. Chodzę na ryby, nie po ryby.

Proszę o pomoc, bo bardzo mnie to poruszyło, a także było mi przykro i szkoda tych ryb. Większość to dorodne leszcze, które przecież mają teraz tarło. Jak powinienien zachować się wędkarz, który widzi zarzucone pełne sieci, i ma chęć je usunąć oraz uwolnić znajdujące się niej ryby.

Pozdrawiam

[2013-05-19 21:42]

merida88

Dodam jeszcze, że to Jezioro Resko Przymorskie w Rogowie.

Przydałoby się więcej kontroli na tym łowisku.

[2013-05-19 19:53]

Milyy

Witam.. Moim zdaniem powinnieneś się jak najszybciej dodzwonić do  Państwowej Straży Rybackej np. jutro.. Faktycznie głupia sytuacja, bo inni wędkarze mogą pomyśleć, że Ty zarzuciłeś te sieci.. Bardzo Ciekawy temat kolego rozwinąłeś.  Pozdrawiam [2013-05-19 22:02]

MASTINO

PSR, SSR, Policja........zawsze tam dzwoń, sam jak zresztą zauważyłeś, nie podejmuj sprzętu kłusowniczego. [2013-05-19 22:05]

Grzesiek75

Jest taki numer telefonu 112. [2013-05-19 22:05]

expulso

czy zielony swiatki czy nie do policji sie  do dzwonisz [2013-05-19 22:13]

grisza-78

112 !!!!!!!!!!! Nie zastanawiaj się na przyszłość! Jeśli nie straż, to policja. I nigdy nie dotykaj sieci, bo nie wiesz czy to kłusolskie, czy rybackie. Nieważne co w tych sieciach jest, jakie to są sieci i gdzie ustawione, jeśli masz wątpliwości - dzwoń na policję. Nawet jeśli okaże się, że to sieci rybaka i interwencja policji nie będzie potrzebna, to nie poniesiesz żadnych kosztów. Wiem, bo sam zgłaszałem kiedyś na policję podobny problem. Serdeczne pozdro!
[2013-05-19 23:16]

Boolek

Dzwoń nie zastanawiaj się.
[2013-05-20 08:33]

kocurek

Po co dekonspirujesz się na tym forum?Kłusole też tu zaglądają.
[2013-05-25 12:50]

dunster35

Wiem jaki to ból jak to się widzi :(. Jak nie odbiera straż rybacka dzwoń na policje i dostanie się tym pseudo wędkarzom !
[2013-06-09 20:31]

Najpierw dzwon na policję bo jak będziesz grzebał przy takich sieciach to mogą powiedzieć, że to Twoje i będą problemy.  [2013-06-09 21:20]

Daro64

Sory, że tak z opóźnieniem to pisze ale J.Resko Przymorskie należy do gospodarstwa rybackiego Mielno link:

http://www.zpw.pl/zezwolenie-gospodarstwo-rybackie-mielno,pid58.html

i wydaje mi się, że popełniłbyś wędkarskie „harakiri” bo tam trzeba mieć opłatę tego gospodarstwa.

A sieci to pewnie są ich  - pozdrawiam

Ale tak właściwie reakcja słuszna.

[2014-02-26 10:29]

Artur z Ketrzyna

Sory, że tak z opóźnieniem to pisze ale J.Resko Przymorskie należy do gospodarstwa rybackiego Mielno link:

http://www.zpw.pl/zezwolenie-gospodarstwo-rybackie-mielno,pid58.html

i wydaje mi się, że popełniłbyś wędkarskie „harakiri” bo tam trzeba mieć opłatę tego gospodarstwa.

A sieci to pewnie są ich  - pozdrawiam

Ale tak właściwie reakcja słuszna.

Dokładnie powiadamiasz gospodarza wody, bo jemu najbardziej zależy o tym by nie kłusowano u niego. Powiadamiasz PSR, jak jest to SSR, lub policję. I może się odwdzięcyć za dbanie o jego wodę.
Nie dzwonisz afiszując się i tym się nie chwalisz.
kłusol musi czuć oddech na plecach, ale nie może domyśleć się kto go obserwuje.
Sam nie możesz podejmować sieci z wody, bo nie jesteś do tego uprawniony i możesz być przypadkowo posadzony o kłusownictwo. Czasami bywa tak że sieć jest obserwowana by złapać kłusola na gorącym uczynku.
[2014-02-26 11:47]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia