Zaloguj się do konta

Zarybmy pangą nasze wody

utworzono: 2011/03/11 21:35
smakosz

Koledzy nadeszła ta chwila,nasze wody potrzebują nowych gatunków ryb.Panga trafia w każdy gust wędkarzy nie tylko sportowców,ale również i tych co nie wiedzą co do garnka wrzucić.Szybki przyrost,waga i waleczność; daleko zostawia w tyle karpia,amura,tołpyge i inne...
Zróbny to bo to jest w interesie każdego wędkarza

[2011-03-11 21:35]

Jędrula

Oj , chyba wywołujesz wilka z lasu :( [2011-03-11 21:39]

Smakosz ma rację!!! Co to karp? Nie da się wyhodować tony karpia w metrze sześciennym wody. A z pangą kto wie? Smakosz ode mnie 10/10
[2011-03-11 21:42]

Jędrula

Smakosz ma rację!!! Co to karp? Nie da się wyhodować tony karpia w metrze sześciennym wody. A z pangą kto wie? Smakosz ode mnie 10/10


 

 

 

 

 

 

 

 

Mówiłem ?

Czekaj jeszcze chwilę :)

[2011-03-11 21:43]

bluehornet

Że co proszę ???!! To może od razu rekinem tępogłowym , bo w USA już kilkaset km w głąb lądu w rzekach można spotkać te miłe rybki robiące tam kęsim kęsim kai kai !!!
[2011-03-11 21:44]

bluehornet myślę, że w wypowiedzi smakosza było więcej niż ziarnko ironii.
[2011-03-11 21:46]

Jędrula

Pewnie , że to prowokacja :) [2011-03-11 21:48]

Może nie tyle prowokacja co próba uświadomienia dokąd zmierza polskie wędkarstwo.
[2011-03-11 21:49]

Jędrula

Może nie tyle prowokacja co próba uświadomienia dokąd zmierza polskie wędkarstwo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To chyba wszyscy wieeeeemy , co ?



[2011-03-11 21:50]

sęk w tym, że nie wszyscy
[2011-03-11 21:52]

bluehornet

bluehornet myślę, że w wypowiedzi smakosza było więcej niż ziarnko ironii. Może nie tyle prowokacja co próba uświadomienia dokąd zmierza polskie wędkarstwo. Oj , Piorunku , ZG PZW trzeba by zadać pytanie rodem z powieści Juliusza Verne'a - Dzieci Kapitana Granta : Skąd przybywa i dokąd podąża Jakub Eliasz Maria Paganel !!! A tu nadal zanosi się , że wiodącą rolę w zarybieniach będzie piastował niestety Cypinus Karpio - ale pomysł z pangą ??!!!! Chociaż , kto wie - dla mięsiarzy ( nie bierz tego do siebie przypadkiem ) byłaby to sytuacja ajajajajaj !!!!
[2011-03-11 22:05]

Artur z Ketrzyna

Koledzy nadeszła ta chwila,nasze wody potrzebują nowych gatunków ryb.Panga trafia w każdy gust wędkarzy nie tylko sportowców,ale również i tych co nie wiedzą co do garnka wrzucić.Szybki przyrost,waga i waleczność; daleko zostawia w tyle karpia,amura,tołpyge i inne...
Zróbny to bo to jest w interesie każdego wędkarza


Człowieku czasami warto się zastanowić co się pisze, by zabłysnąć.
Ja mam dla ciebie propozycje; wpuść se piranie do wanny to będziesz miał darmowy pedikiur.
Nie raz na forum było poruszane problemy z obcymi gatunkami ryb i nie jeden a większość jest zdania jeśli juz obce gatunki to tylko w specjalistycznych łowiskach, odizolowanych od innych akwenów wodnych. W takich to i panga może być czemu nie.
[2011-03-11 22:31]

Travis

Koledzy nadeszła ta chwila,nasze wody potrzebują nowych gatunków ryb.Panga trafia w każdy gust wędkarzy nie tylko sportowców,ale również i tych co nie wiedzą co do garnka wrzucić.Szybki przyrost,waga i waleczność; daleko zostawia w tyle karpia,amura,tołpyge i inne...
Zróbny to bo to jest w interesie każdego wędkarza



To jest chory i poroniony pomysł. Niech człowiek już nie ulepsza czegoś co jest doskonałe- natury !

Jeśli "to jest w interesie każdego wędkarza" to wole zostać kłusownikiem.

Mam nadzieje że to jest żart.
[2011-03-11 23:17]

Zapewniam że to żart. Czy nie wyczuwacie ironii? Widać, że kolega w ten sposób wyraża swój bunt wobec sprowadzania obcych gatunków do Polski w tym Karpia Amura i Tołpygi.
[2011-03-11 23:22]

Wiecie co jest najgorsze? Że przed sprowadzeniem karpia też pewnie się pukano w głowę na podobny pomysł. Co z tego jak teraz karp stanowi 80% wszystkich zarybień? Polskie wędkarstwo zmierza do ruiny. Mamy tyle pięknych gatunków ryb a walimy karpia. Kiedy naród się obudzi? Ale to jest walenie głową w mur, bo zaraz będę czytał że na Raducie to mają piękne karpie.
[2011-03-11 23:26]

Travis

nie wiedziałem ze Karp jest "sprowadzany"... ale masz racje , mamy tyle pięknych ryb a inwestujemy w karpia.
[2011-03-11 23:42]

Amur Karp i tołpyga to przybysze które w naszych warunkach praktycznie nie rozmnażają się. Chodzą słuchy że karp w skrajnie sprzyjających warunkach może się rozmnożyć ale to następuje niezwykle rzadko. Wobec tego jeszcze bardziej zastanawia mnie sens zarybiania tymi gatunkami wód PZW. W prywatnych dołkach niech trzyma każdy to co chce.
[2011-03-11 23:50]

Wy jeszcze nie śpicie................. [2011-03-11 23:54]

szczepcio

Koledzy nadeszła ta chwila,nasze wody potrzebują nowych gatunków ryb.Panga trafia w każdy gust wędkarzy nie tylko sportowców,ale również i tych co nie wiedzą co do garnka wrzucić.Szybki przyrost,waga i waleczność; daleko zostawia w tyle karpia,amura,tołpyge i inne...
Zróbny to bo to jest w interesie każdego wędkarza


Kolego.Puknij się w główkę.Może ty potrzebujesz nowego dilera bo ci mózg wypala.
[2011-03-12 01:43]

withanight88

Na Karpia amura i tołpyge powinno sie nałożyć akcyze , jako ze to gatunek sprowadzonny zza granicy , cena powinna byc tak wysoka ze nie oplacalne było by zarybianie tymi rybami , wtedy pzw zarybiał by naszymi rodzimymi rybami - koszty były by niższe :D [2011-03-12 08:29]

krzychu64

Witam.
Koledzy nie krzyczcie tak głośno o pandze, bo się jeszcze znajdzie jakiś możnowładca ze szczytów PZW i mu się ten pomysł spodoba.
Na początek łowiska specjalne, a jak przyjdą podtopienia i powodzie to się to gówno samo rozpieprzy po naszych wodach.
Zobaczcie co tacy mądrzy jankesi sobie narobili sprowadzając tołpygę. Wyplenić tego teraz nie mogą a ich rodzime gatunki zanikają.
No chyba ze będziemy hodować w wannach zamiast piranii. :D
Nie wiem ile wchodzi do wanny wody, ale myślę jakieś 150kg pangi można wyhodować.
Pozdr.
[2011-03-12 11:15]

Sebastian Kowalczyk


 
smakosz
16 Koledzy nadeszła ta chwila,nasze wody potrzebują nowych gatunków ryb.Panga trafia w każdy gust wędkarzy nie tylko sportowców,ale również i tych co nie wiedzą co do garnka wrzucić.Szybki przyrost,waga i waleczność; daleko zostawia w tyle karpia,amura,tołpyge i inne...
Zróbny to bo to jest w interesie każdego wędkarza

 :D W myśl "raz płoteczka, raz okonek" oprócz Pangi powinny do naszych wód trafić Okonie Nilowe. Zapewni to ekosystemom większą różnorodność. ;)

[2011-03-12 16:39]

adamoski

Witam.
Koledzy nie krzyczcie tak głośno o pandze, bo się jeszcze znajdzie jakiś możnowładca ze szczytów PZW i mu się ten pomysł spodoba.
Na początek łowiska specjalne, a jak przyjdą podtopienia i powodzie to się to gówno samo rozpieprzy po naszych wodach.
Zobaczcie co tacy mądrzy jankesi sobie narobili sprowadzając tołpygę. Wyplenić tego teraz nie mogą a ich rodzime gatunki zanikają.
No chyba ze będziemy hodować w wannach zamiast piranii. :D
Nie wiem ile wchodzi do wanny wody, ale myślę jakieś 150kg pangi można wyhodować.

Pozdr.


A zobacz jak by temat : Jak było na rybach brzmiał: 'Dziś słabiutko 32 kg topołygi, 12 kg pangi i 4 okonie nilowe" słabiutko , oczywiście wszystkie złowione rybki trafiły do śmieci, złów & wywal " .  



[2011-03-12 17:07]

MaN90

to od razu nasrać do rzek bo jak nie patrzeć to balas też przy prądzie powalczy....... posrany pomysł do kwadratu !!!!! [2011-03-12 18:07]

pstrag222

 panga czyli sum rekini z powodzeniem jest trzymany w akwarium takze moze w naszych wodach tez przeżyję he he
[2011-03-12 19:31]

panga a sum rekini to zupełnie inna bajka
[2011-03-12 19:52]