Zaloguj się do konta

Zarybmy pangą nasze wody

utworzono: 2011/03/11 21:35
withanight88

Sum rekini to polska nazwa Pangi. [2011-03-12 20:08]

smakosz

My wędkarze,musimy iść z duchem czasów,zarybianie pospolitymi gatunkami ryb nie zdaje egzaminu,olejmy krzykaczy...zrobimy coś co da wymierną korzyść każdemu....
[2011-03-12 20:09]

JA wiem withanight. Ale panga brzmi dosadniej. Sum rekini mało marketingowo
[2011-03-12 20:13]

pstrag222

jak inna bajka thunder g?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sum_rekini
[2011-03-12 20:16]

Smakosz zróbmy zrzutę na narybek sumika amerykańskiego. Wysoka zdolność aklimatyzacji, niskie wymagania tlenowe, niska podatność na choroby, bardzo wysoka skuteczność wypierania konkurencji, niebywały współczynnik przyrostu naturalnego, różnorodność przyjmowanych pokarmów i wysoka tolerancja na wahania temperatury czyni ten gatunek najtańszym w sferze zarybień. Z racji tego że złowienie sumika nie wymaga szczególnych umiejętności wędkarskich, można go uznać za bardzo atrakcyjny gatunek wędkarsko. Co o tym myślisz?
[2011-03-12 20:21]

smakosz

olejmy krzykaczy.....postęp jest dziełem niezadowolonych
[2011-03-12 20:24]

masz rację pstrąg222 to ta sama ryba. Chodzi mi o marketingowość nazwy. Rozumiesz no kill. C&R, panga, swinger, itp to sa nazwy godne dzisiejszego wędkarstwa:) Co tam złów i wypuść:)
[2011-03-12 20:25]

Smakosz trzeba by jeszcze pomyśleć nad mutacją i ingerencją w DNA Sumika. Może by go tak skrzyżować z orką? Niech rośnie większy. Gdyby się to udało to nad Ebro będą puste brzegi:) Wszyscy zjadą do Polski w celu szukania emocji i wrażeń:)
[2011-03-12 20:31]

kutwa-run1

A ja myślę, że złote rybki.
[2011-03-12 20:31]

złotą rybkę ( karaś pospolity) mamy od zawsze. To istny badziew. W mig został wyparty przez japońca. Ktoś pomyślał ściągając go do Polski. Teraz czas na pangę i sumika karłowatego ale koniecznie z mutacjami. Niech osiągają absurdalne rozmiary. To jest prawdziwe wędkarstwo.
[2011-03-12 20:35]

pstrag222

Spoko Thunder G hehe ogolnie jest to duza ryba także była by atrakcją. A jaką smaczna he he aż się zygac chce. nie powinno sie tego brać do ust. A złota rybka he he ogromne welony w polsce ale by była atrakcją:) [2011-03-12 20:39]

kutwa-run1

złotą rybkę ( karaś pospolity) mamy od zawsze. To istny badziew. W mig został wyparty przez japońca. Ktoś pomyślał ściągając go do Polski. Teraz czas na pangę i sumika karłowatego ale koniecznie z mutacjami. Niech osiągają absurdalne rozmiary. To jest prawdziwe wędkarstwo.

A ja jednak uparłem się na złota rybki, z tym, że tą jedną jedyną wyciągnę ja. Pozostałe zeżrą monstrualne sumiki, pangi rekiny młoty, rekiny tygrysie, delfiny jeziorne i rzeczne, rekiny białe i foki.
[2011-03-12 20:44]

smakosz

Popieram,esencja wędkarstwa nie tkwi w rodzimych gaunkach ale w indywindualnych ego każdego wędkarza,ja,my wędkarze-łowcy;pozostała część; ryby...ich los zależy tylko od nas
[2011-03-12 20:44]

pstrag222

Najgorzej jak komuś naprawdę przyjdzie taki pomysł do głowy:(. Albo ściągnie coś specjalnie dla atrakcji jak ten niemiec sumy nad ebro [2011-03-12 20:50]

arekde

Thunder G ja jestem za! Bo ilu jest zwolenników (polawiaczy-zajadaczy) obcych gatunków jak karp? i jakoś kurde nikt nie marudzi.....to kolejne tez się przydadzą ;-) [2011-03-12 20:59]

krzychu64

I na wigilię sumik amerykański, a do kielicha panga zamiast śledzika
[2011-03-12 21:22]

adamoski

To ja chce ryby tygrysie!! i krokodyle , na discovery zawsze ktoś łapie krokodyle i jest z tego ubaw więc i ja chce mieć krokodyla na Bugiem. A w zalewie rekiny od tempogłowych po białe.  [2011-03-12 22:02]

Tylko to nasze nowe wędkarstwo musi mieć jakąś nową nazwę. Taką z zachodu. Takie z postępem. Coś jak "La Fishing without rules"
[2011-03-12 22:04]

Albo "Only for the rich"
[2011-03-12 22:07]

Albo z hiszpańskiego " No importa" [2011-03-12 22:12]

krzychu64

Albo "Only for the rich"

Thunder ta nazwa nie pasi. Przecież już prawie elitą jesteśmy. Składki coraz wyższe, a na ryby polować trzeba a nie łowić jak 20-30 lat temu.
[2011-03-12 22:39]

adamoski

To może poprostu: "Łowing" : 

- Co robisz? 

- Idę na Łowing! 

[2011-03-12 22:56]

Artur z Ketrzyna

Wy se gł.... żarty robicie, nie zdajecie sobie sprawy, że na tym forum są którzy mają mużdzek orangutana albo i gorzej. Czytając wasze brednie, pomyśli że to dobry pomysł, i kilka wpuści. Tak jak Chińczycy w USA (tradycja pogrzebowa!!) !!!!!!!!!!!
TAK WIEC TO WY KONTYNUUJĄC TEN TEMAT I WYPISUJĄC TAKIE IDIOTYZMY BĘDZIECIE ZA TO ODPOWIEDZIALNI!!!!!!!!!!!

Tak żartowano o piranii, i kilku wpuściło do zbiorników tą rybkę. PAMIĘTAJCIE ŻE WYSTARCZY BY KILKA RYB SIĘ ZAAKLIMATYZOWAŁO I WYDAŁO POTOMSTWO, A DALEJ TO JUŻ......... SAMI SE WYOBRAŹCIE.


KARP W NIEKTÓRYCH AKWENACH PRZY SPRZYJAJĄCYCH WARUNKACH I U NAS SIĘ ROZMNAŻA!!!!!!

TAK WIĘC SIĘ ZASTANÓWCIE JAKIE POMYSŁY TU DAJECIE BO NIE KAŻDY (UŁOMNY) POMYŚLI ŻE TO ŻART, A TYM BARDZIEJ ŻE TRAGICZNY W SKUTKACH POMYSŁ!!!!!!
[2011-03-13 09:59]

pstrag222

Arturze sum rekini jest z powodzeniem trzymany w akwariach takze moze w jakims zbiorniku by sie uchował he he to nic strasznego w takich czasach zyjemy;)
[2011-03-13 10:12]

Artur z Ketrzyna

Arturze sum rekini jest z powodzeniem trzymany w akwariach takze moze w jakims zbiorniku by sie uchował he he to nic strasznego w takich czasach zyjemy;)

Niewiem czy nic strasznego, i czy tak samo byś się śmiał jak w twoim jeziorze pływał by rekin ludojad (bo już pływają w słodkiej wodzie), czy piranie (ocieplenie klimatu i przystosowanie tej ryby). Kąpał byś się w takiej wodzie???????

Co do poprzedniego wpisu, spójrzcie na takie fakty;
Dzieci (niektóre) po obejrzeniu batmana skakały z okna (mój na szczęście tylko ze stołu).
Młodzieniec (ok 17 lat) grał na krwawych grach, poszedł i zadźgał sąsiadkę! Tłumaczył się; "CHCIAŁEM TYLKO ZOBACZYĆ JAK TO JEST NA PRAWDĘ".
Przykładów można wyliczać w nieskończoność. Pamiętajcie że na tym portalu są też dzieci i nie tylko, co mogą to inaczej zinterpretować i wtedy tragedia gotowa, i za to wy będziecie odpowiadać (między innymi)!!!!!!!!!
[2011-03-13 10:30]