Zarybienie stawiku

/ 5 odpowiedzi
Witam. Mam staw 20m na 10m i chce wpuścić do niego rybki. Myślałem nad 50 karpiom które mają ok. 20cm 50 liną ok. 10cm 50 amurą po 15cm i 50 tołpygą po ok. 15cm . Co wy na to ?
Artur z Ketrzyna


Niech kolega skorzysta z wyszukiwarki na głównej stronie portalu i wpisze swój tytuł jako słowo kluczowe i szuka na forum. A znajdzie już gotowa odpowiedź na swoje pytanie.

Wypowiem się co do tołpygi. To odkurzacz planktonu i dość plenna jak warunki odpowiadają. A na wędkę to naprawdę trudna do złowienia. (2013/09/02 14:53)

u?ytkownik155302


Ja mam swój prywatny staw od 20 lat,a sam mam 15 lat  i interesuje się nim już 5 lat.Staw jest nie duży 15x15.Ogólnie masz dobry pomysł nawet bardzo dobry,tylko pamiętaj do tak małego stawu nie wpuszczaj karsia,bo on się szybko namnoży i w końcu zostanie sam karaś tak jak to było kilaka lat u mnie,i jeszcze jedna ważna rzecz,pamiętaj o zimę,przeręble dużo nie dają,jak ja kopałem z tatą i wujkiem co 2 godziny przeręble to rybki wraz zdychały,a od tond co mam pompkę(filtr napowietrzający) czyli 4 lata,to jeszcze żadna rybka mi nie zdechła przez zimę. (2013/09/02 17:00)

u?ytkownik141462


ja mam duzy staw i powiem ci tyle zebyś unikał karpia, japońców, tołpyg oraz amurów. nie lepiej dać polskie rodzime gatunki? karaś złoty lin płoć leszcz oraz drapieżnika? tam przynajmiej na wędke sobie połowisz (2013/09/02 18:15)