Zaloguj się do konta

Zarybienie amurem Zalewu Śremskiego

utworzono: 2013/03/21 14:55
fabius

witam.jestęm wędkarzem z koła odlewnik w Śremie.mam pytanie.dlaczego nie zarybiacie zalewu amurem?to piękna sportowa ryba.mamy ponoc duzo karpia lina karasia a brakuje z pewnoscia amurka.jestem przekonany ze wielu wedkarzy chiałoby popróbowac sił z ta silna rybka.przy okazji chciałem sie dowiedziec kiedy zalew był ostatnio zarybiany ta ryba bo wydaje mi sie ze mogło to by z 10lat temu.koledzy karpiarze przypomnijcie na zebraniach koła o tym fakcie byłbym bardzo wdzięczny.przy okacji moze podpowiecie mi kiedy ostatnio złowiliscie ta rybke na zalewie i na co?czy kukurydza jest idealna na przynete czy bardziej do necenia a moze lepsze kulki proteinowe [2013-03-21 14:55]

grzeweg

Pewnie nie zarybią amurkami bo to jest gatunek obcy w naszych wodach. I chyba jest coś takiego o zwalczaniu gatunków inwazyjnych . Niby amur się nie rozmnaża w Polsce ale jak się nie mylę to też jest sklasyfikowany jako gatunek inwazyjny razem z karpiem, tołpygą i kilkoma gatunkami które bardzo dobrze się aklimatyzowały i wydają potomstwo w naszych wodach [2013-03-21 21:41]

salmo 01

Kolego karp już chyba nie jest rybą inwazyjną skoro obowiązuje na nią wymiar ochronny więc nie można w tym przypadku mówić o gatunku inwazyjnym o co lobby karpiowe zadbało i co naszym pseudo działaczom pozwala zarybiać tym gatunkiem zakupionym wcześniej od znajomych hodowców.Osobiście lubię łowić na rzekach górskich pstrągi ale daleki jestem od zarybianiem go obcym pstrągiem tęczowym czy źródlanym ponieważ wypiera on pstrąga potokowego poprzez swoją większą agresywność. [2013-03-27 17:44]