Zarybienie stawu.

/ 53 odpowiedzi
oldboy


Dwa lub trzy szczupaczki będą nawet przydatne, bo usuną wszystkie chore osobniki. Mały (na początku) okoń musi mieć jakiś drobiazg, aby go w ogóle "przyswoił". Dopiero po paru latach poradzi sobie z większymi rybami. (2017/03/29 22:38)

pawcio123


Dwa lub trzy szczupaczki będą nawet przydatne, bo usuną wszystkie chore osobniki. Mały (na początku) okoń musi mieć jakiś drobiazg, aby go w ogóle "przyswoił". Dopiero po paru latach poradzi sobie z większymi rybami.

Powinno byc ok z okoniem bo sa ławice japońca ( nie wiem jak to możliwe że to się tak szybko rodzi ) tylko nie mam gdzie kupić tych okoni... pytałem ..... dzwoniłem.... a obecnie nie mam czasu jechać na ryby :/ (2017/03/29 22:55)

Kabi


Witam !
Z tymi drapieżnikami to musisz ostrożnie , jeśli wpuścisz kilka,kilkanaście szt. danego gatunku to wiedz ,  że za rok , dwa na pewno się wytrą i będzie tego pełno. Z okoniem to masz gwarantowane , że będzie ich plaga na tak małym stawku (i nadmiar szczupaka nie pomoże). Jeśli chcesz okonia , który będzie ograniczał karasie to muszą to być większe osobniki (min.20cm) jak wiesz karaś ma wygrzbiecone ciało i tylko przez krótki okres wzrostu będzie pożywieniem okoni. Z tego co bym nie polecał do tak małego stawu to na pewno tołpygi , rośnie duża i nie można jej na wędkę złowić (choć trafia się przypadkowo). Jeśli chodzi o tołpygę to żywi się głownie zooplanktonem (np. rozwielitka), który żeruje na rozwijających się glonach ,(w skrócie więcej tołpyg , szybszy zakwit glonów) , chociaż jest to tylko jeden z powodów zakwitu glonów , których jest wiele... Co do ogrodzenia stawu i kamer , bardzo dobry pomysł , ja również mam swój staw od nie dawna (2lata) , tyle , że większy (ok 4000m2) , i będę go grodził i montował kamery ... W razie pytań , pytaj na Priv , chętnie pomogę :)  (2017/04/07 13:24)