Zaloguj się do konta

Zarybienie zalewu Boryszewskiego

utworzono: 2012/11/01 21:56
mariusz1236543

Czytając rubrykę ,, Ogłoszenia zarządu " mamy wprawdzie skromne ale zawsze, opisane zarybienie zalewu.Chwała za to zarybienie.Moje pytanie.    
Dlaczego jest tylko zarybiany zalew , a brak jest zarybienia rzeki Bzury?
Kiedy rzeka Bzura będzie zarybiona?
Zadałem te pytania podczas zarybienia w dniu 24.10.2012 roku  osobie będącej Przewodniczącym Komisji Zarybieniowej w Kole a jednocześnie jest ona w składzie Komisji Zarybieniowej Okręgu PZW w Skierniewicach na dodatek tego jest Gospodarzem Koła. Odpowiedzi mi nie udzielono , a wręcz potraktowano mnie jak intruza. Uważałem ,że pytania te są zadane osobie kompetentnej.Tak więc może ktoś zna odpowiedzi na te pytania. [2012-11-01 21:56]

szogun1

Witam ja też się dziwie czemu tak jest jestem z koła bolimów i zarybienie wykonują tylko na zbiornik joachimów mogiły a rawka jest calkowice bez rybna Dwie tamy brak przepławek na jednej i drugiej co za tym idzie brak migracji ryb. A zarybiane nie jest od dawna!Na zalew puszczają co roku karpia który wiosną jest odławiany to bez sensu. A wy macie problem z sumami z tego co słyszałem na zbiorniku. Także najpierw wydaje mi sie powinniscie pozbyc sie tego problemu bo inaczej karmicie wasatych przyjaciół. O tyle jest dobrze że w bzure mogą wchodzić ryby z Wisły ale i tak zarbienie to zarybienie!/
Pozdrawiam [2012-11-02 08:47]

mariusz1236543

Nie obarczał bym za wszystko wąsatego.Są tacy co kilka razy dziennie przyjeżdżają nad zalew i zabierają za każdym razem limit dzienny karpia.I tak w ciągu doby czasami nawet dwu lub trzykrotnie przekraczając ustalony limit. Niestety rzeki są całkowicie zapomniane.U was Rawka a u nas Bzura i Pisia w której można spotkać przy odrobinie szczęścia piękne klenie.Pozdrawiam. [2012-11-02 09:38]

marekr

Witam. Macie rację koledzy- Bzura powinna byc zarybiana.  Rzeka Bzura na "naszym" odcinku tj. Bzura nr.3 , z tego co pamiętam  , była zarybiana narybkiem szczupaka w 2008 roku. Pamięć ludzka jest zawodna i  jeżeli odbyło sie zarybienie w terminach późniejszych / po 2008 r / , będę wdzięczny jeżeli otrzymam odpowiedź odnośnie terminu i jaką rybą  była Bzura nr.3 zarybiana.

Pozdrawiam

[2012-11-02 20:18]