Zaloguj się do konta

Zarybienie głębokiej żwirowni.

utworzono: 2011/09/18 09:04
mariuszpn

Witam,
Kupiłem działkę z linią brzegową starej zalanej żwirowni i nie ma tam ryb ... wędkowałem wieloma sposobami i nic. Z tego co wiem miejscowi odławiali tam "różnymi sposobami". I ryb raczej nie ma. Chcemy wspólnie ze znajomymi przywrócić tam życie. Działki wokół jeziora zostaną ogrodzone i będzie ograniczony do niego dostęp tzn. będą mieli dostęp tylko właściciele a nie jak wcześniej kusole. Na około jeziora jest dużo tataraku. Chcemy je zarybić i mam pytanie jakimi rybami i w jakiej ilości ? Jezioro ma powierzchnię 7 ha i ok. 30 m głębokości.
[2011-09-18 09:04]

obcy91

Z pewnoscia z poczatku polecalbym bialoryb typu ploc,leszcz,karas,OKON,uklejka. A za jakis czas duzy drapieznik szczupak i sandacz. Zawsze mozesz sprobowac z pstragiem jeszcze :) w jakich ilosciach to niestety ale nie pomoge.  [2011-09-18 09:44]

qendo

Bardzo głębokie. Nie znam sie za bardzo, ale na takiej głębokości nie ma już chyba tlenu. Ale rozumiem, że jest sporo płytszych miejsc? Na pewno nasz białoryb, wzdrega, ploć, leszcz, uklejka, okoń czy jazgarz same się pojawią dzięki kaczkom, linka można wpuścić, karasia. Na pewno możecie wpuszczać w dużych ilościach jak tak duży zbiornik. Nasza ryba szybko się rozmnoży i będą tego efekty w najbliższych latach, później drapieznika i elegancko. Pytanie jeszcze jak się nastawiacie z karpiem i amurem. Musicie pamiętać, że karp i amur zniszczy ten zbiornik i będzie przez to uprzykrzał życie rodzimym gatunkom.
[2011-09-18 11:28]

NorbertJ

Być może głębokość tam jest nieco mniejsza, jeszcze nie mierzyliśmy, znamy tylko z podań :), ale to chyba sposobu zarybiania nie zmienia.
[2011-09-18 11:47]

pawelbrzeski4

jak to na dnie niema tlenu niezłe brednie (hahaha)
polecałbym zarybić płocią uklejką karasiem złotym, linem, krasnopiórą, okoniem leszczem, a potem jakiegoś szczupłego i sandacza go goniona ryba lepiej rośnie a z resztą szczupły przetrzebi chore sztuki.

[2011-09-20 16:19]

spinBR

popieram opinie obcy91 ,dodatkowo zarybiłbym linem a po roku sandaczem i po zarybieniu nie wędkował bym przez 2 lata.
[2011-09-20 18:04]

ulo1983

najlepiej zarybić  1 wiadro 25 litrowe lina  z 70 karpi  ,płoć ,  sandacz i szczupak
[2011-09-20 18:06]

JOPEK1971

Taką wodę radzę zarybic pod okiem fachowca,to nie stawik przydomowy tylko już kawał wody. [2011-09-20 18:14]

CZzesio

Tak sobie myślę ...że chyba  nie macie prawa zagrodzić dostępu do jeziora  ,kupiliście tylko działki  .Nie wiem jak to wygląda ze strony prawnej .Szkoda by było obudzić się z ręką w nocniku po zainwestowaniu sporej kasy .

Życzę Wam jak najlepiej .Czesio:)
[2011-09-20 18:26]

pike30

Witam, co do tlenu ,na przy dnie ,gdzie temperatura znacznie niższa jest go znacznie więcej, jak "u góry" ,,,chętnie zanurkuję  w tym zbiorniku wodnym za zgodą gospodarza ,,,odezwij się do mnie na maila ArkadiuszL@interia.eu   , a podam ci tytuł książki, albo jak będziesz cierpliwy przekaże w formie elektronicznej nie łamiąc prawa, o hodowli ryb, wiem że Wy nie chcecie hodować,ale w książce są opisane mechanizmy jakie się dzieją miedzy rybami,jak przeliczać ilość narybku na hektar wody, jaka proporcja między drapieżnikiem a białorybem itd itp.Pozdrawiam.
[2011-09-20 21:25]

barjew22

Ja polecam biało ryb i sumy jak jest głęboko to ładne sztuki porosną i będzie super zabawa z holem suma  
[2011-09-20 21:29]

NorbertJ

Kupiliśmy działki z udziałem w jeziorze (żwirowni).
Kolego pike30 zdaje się,że założyciel tematu już się do Ciebie odezwał w sprawie nurkowania :). bardzo dobry pomysł. Sam mam uprawnienia P1, ale nurkowałem ostatnio ponad 2 lata temu i nie odważyłbym się zejść nawet z kimś, za duża przerwa :/
Podejrzewam,że ryba tam jest i warto przekonać się jaka.
[2011-09-21 16:55]