Zarybianie kamieniołomu

/ 5 odpowiedzi
Witam mam taki plan zarbybić kamieniołom znajdujący sie daleko w lesie. Nie dawno przekopałem odpływ który był wiele lat zatkany... chciałbym wpuścić kroczek karpia lub lina tylko nie jestem pewny czy taka ryba przetrwa w takim kamieniołomie. Woda jest dosyć mętna i głoboka około 20 metrów...
Jakub Woś


Najpierw dowiedz się czyja to woda. Bo po pierwsze zarybianie na własną rękę to łamanie prawa nie wspomnę już o karpiu na którego trzeba mieć pozwolenie. (2018/02/26 12:42)

grzegorz-bulla


Tylko jak się dowiedzieć czyja to woda. Kamieniołom działał przed wojną. Potem nikt sie tym nie zajmował hmmm jest naprawde fajne miejsce a chce zrobić to w pełni legalnie. Z opowieści miejscowych dawniej spore liny tam pływały a teraz tylko widać uklejke... (2018/02/26 12:56)

dendrobena


Podzielam zdanie kol.Jakub Woś.Najpierw trzeba okreslic status prawny tej wody.Przekop wykonany zmienił już charakter wody.Najlepiej spróbować wydzierżawić.Potem operat rybacki i dopiero zarybienie.Na pewno nie karpiem.Powodzenia. (2018/02/26 13:00)

Artur z Ketrzyna


Podzielam zdanie kol.Jakub Woś.Najpierw trzeba okreslic status prawny tej wody.Przekop wykonany zmienił już charakter wody.Najlepiej spróbować wydzierżawić.Potem operat rybacki i dopiero zarybienie.Na pewno nie karpiem.Powodzenia.

dendrobena, operat się pisze przed dzierżawą. I składa się go do konkursu o użytkowanie wody. I to się głownie tyczy wód RZGW.

Piszesz że ten staw jest w lesie. Tak więc jest to teren nadleśnictwa i to do nich musisz się zwrócić z ofertą. Umów się na rozmowę i porozmawiaj. Może sie przychylą i podpiszą z tobą umowę. Bez umowy, nie będziesz miał żadnych praw do tych ryb i wody. (2018/02/26 15:45)

pakul1206


Spróbuj dowiedzieć się do kogo należy ten teren, to że leży w lesie nie znaczy że jest nadleśnictwa.  (2018/02/26 17:28)