Zarybianie stawu 25x30

/ 5 odpowiedzi
Witam,
mam przy domu zadbany staw 25x30m z sporą ilością tataraku o głębokości do 1,5m. W najbliższym tygodniu będziemy go czyścić i miejscowo pogłębiać koparką . Zastanawiamy się jakie ryby teraz kupic. Na wiosnę kupiliśmy jakies 25 amurów i 15 małych szczupaków. W stawie wcześniej można było złowić tylko karasie aczkolwiek było tego tysiące... teraz przy brzegach pływają małe ławice ryb...pewnie karasie...jest tego ogromna ilośc gdzie sie nie obejrzec wiec szczupaki maja co jesc aczkolwiek wiem ze jest tego za duzo i trzeba bedzie odlawiac i zostawic kilka sztuk. Miesiac temu kupilismy jeszcze 9 karpi 1-1,5kg. Jak myślicie do można jeszcze wpuścić? Jakaś tołpyga , pare okoni , moze węgorze , słyszałem o sandaczu ale nie wiem czy to dobry pomysł :D dziękuję za wszystkie głosy w tej dyskusji.

PS
Woda w stawie jest dość mętna ale z tego co pamiętam przy ostatnim czyszczeniu wyszło , że w jednym miejscu wybija małe źródełko.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

wedkarzglogow


Dopuść okonia i lina ,będzie wtedy dobrze
  (2016/08/13 13:47)

ogtw


Tołpygi nie wpuszczaj, bo wyżre ci pokarm dla narybku a potem sam narybek. Jeżeli raki miały by się gdzie schować, to je wpuść. (2016/08/13 17:32)

pawcio123


a gdzie moge kupic raki haha :D w Radomiu :D a co myslicie o sandaczu ? (2016/08/13 21:10)

ogtw


a gdzie moge kupic raki haha :D w Radomiu :D a co myslicie o sandaczu ?
Haha, raki można złowić a sandacze warto kupić.
  (2016/08/14 09:19)

limakryba


okonia odradzam. Szybko się rozmnoży i będziesz miał tego plagę na pobliskim stawie kilka lat temu tak było. Dopuść jeszcze lina, węgorza, płoć i może jakiegoś jesiotra. Tołpygę odradzam chyba że tylko jrdną sztukę (2016/08/15 10:12)