Zaloguj się do konta

Zarybianie w Okręgu Katowickim

utworzono: 2015/11/20 04:31
Askan

Kilka razy pisałem na różnych FORACH o metodach zarybiania wód okr.katowickiego.Skutki tego już są widoczne gdyż coraz mniej jest płoci,leszcza,karasia pospolitego oraz ogólnie BIAŁORYBU.Na każdym zebraniu sprawozdawczym lub sprawozdawczo-wyborczym od kilku lat próbujemy nadać temat do okręgu ale kilku nas,doświadczonych wędkarzy jest skutecznie blokowanych przez zarządy kół.Za każdym razem gdy podajemy wnioski z sali o zaprzestanie zarybiania SUMEM,JAZIEM zamyka nam się usta nie dopuszczając do głosowania nad zadanym wnioskiem.JEST TO ŁAMANIE STATUTU gdyż każdy wniosek powinien być poddany pod głosowanie i posłany do okręgu.Nasze głosy nie trafiają nigdzie a sytuacja jest poważna.Coraz mniej białej ryby na Pogoriach i innych zbiornikach okręgu,jest to odczuwalne gdyż od kilku lat nie wyjąłem płoci pow.30cm,leszcza pow.50cm nie mówiąc o karasiu pospolitym lub linie.Nie ma lodu od kilku lat a w czasie zimy odławia się tych ryb bardzo dużo,do tego dochodzi żarłoczność KORMORANÓW. Szykuje nam się EBRO.Zrobił to pan,BRYLSKI z zarządem okręgu.Corocznie zarybia się od kilkunastu lat SUMEM i JAZIEM,największymi szkodnikami wód stojących.Prosimy za każdym zebraniem naszych nieodpowiedzialnych PREZESIKÓW o zaprzestanie tego procederu,BEZSKUTECZNIE,kormorany też robią swoje.Wędkuję mając kartę wędkarską od 1969 roku,byłem w kole członkiem Sądu Koleżeńskiego,Strażnikiem SSR przez 2-kadencje oraz Gospodarzem Koła i ma się moje doświadczenie W DUPIE.Zasiedli sobie w FOTELACH PREZESOWSKICH cwaniaczki,łasi na odznaczenia i nie narażający się kierownictwu debile.
[2015-11-20 04:31]

szczepcio

Kilka razy pisałem na różnych FORACH o metodach zarybiania wód okr.katowickiego.Skutki tego już są widoczne gdyż coraz mniej jest płoci,leszcza,karasia pospolitego oraz ogólnie BIAŁORYBU.Na każdym zebraniu sprawozdawczym lub sprawozdawczo-wyborczym od kilku lat próbujemy nadać temat do okręgu ale kilku nas,doświadczonych wędkarzy jest skutecznie blokowanych przez zarządy kół.Za każdym razem gdy podajemy wnioski z sali o zaprzestanie zarybiania SUMEM,JAZIEM zamyka nam się usta nie dopuszczając do głosowania nad zadanym wnioskiem.JEST TO ŁAMANIE STATUTU gdyż każdy wniosek powinien być poddany pod głosowanie i posłany do okręgu.Nasze głosy nie trafiają nigdzie a sytuacja jest poważna.Coraz mniej białej ryby na Pogoriach i innych zbiornikach okręgu,jest to odczuwalne gdyż od kilku lat nie wyjąłem płoci pow.30cm,leszcza pow.50cm nie mówiąc o karasiu pospolitym lub linie.Nie ma lodu od kilku lat a w czasie zimy odławia się tych ryb bardzo dużo,do tego dochodzi żarłoczność KORMORANÓW. Szykuje nam się EBRO.Zrobił to pan,BRYLSKI z zarządem okręgu.Corocznie zarybia się od kilkunastu lat SUMEM i JAZIEM,największymi szkodnikami wód stojących.Prosimy za każdym zebraniem naszych nieodpowiedzialnych PREZESIKÓW o zaprzestanie tego procederu,BEZSKUTECZNIE,kormorany też robią swoje.Wędkuję mając kartę wędkarską od 1969 roku,byłem w kole członkiem Sądu Koleżeńskiego,Strażnikiem SSR przez 2-kadencje oraz Gospodarzem Koła i ma się moje doświadczenie W DUPIE.Zasiedli sobie w FOTELACH PREZESOWSKICH cwaniaczki,łasi na odznaczenia i nie narażający się kierownictwu debile.

A co powiesz o zarybieniu szczupakiem sandaczem węgorzem takich ryb w naszych zbiornikach jest coraz mniej.Czy to jest wina kormoranów czy naszych betonów.Wiadomo kasa z roku na rok jest coraz mniejsza.Ale członków przybywa coraz więcej i kasa na pewno nie maleje.A wszystkiego jest coraz mniej i ryb szuka się jak na lekarstwo.
[2015-11-20 08:19]

Jędrula

Nie we wszystkich kołach ale widzę powracającą niezdrową tendencję do zarybiania karpiem zamiast naszymi rodzimymi gatunkami . Może to chwilowe ze względu na kiepski rok dla hodowców ryb ? Nie wiem , wiem natomiast , iż przerażające jest zarybianie japońcem . Tego nie potrafię zrozumieć , zwłaszcza , że to chwast pierwszej wody wypierający naszego złotego karasia , lina i inne cenne gatunki . Naprawdę nie mam pojęcia kto pozwala kołom w okręgach na takie działania ? Czy to jest zgodne z operatem , czy w ogóle jest jakiś operat ? Kiedyś , jeden z prezesów koła powiedział mi , że zarybi tym co będzie dostępne na rynku - zbladłem . Co do wpisu Czesława , jestem w szoku równie głębokim jak on ( SUM ???!!! ) . Pytam , gdzie są operaty i jaki ichtiolog je sporządza ? Rozumiem też , że koła mają ograniczone finanse bo znaczną część składki pożerają okręgi ale przecież pewnych zasad nie można łamać i wrzucać do wody wszystkiego jak leci . [2015-11-20 09:17]

Askan

Szczepcio,kasy jest coraz więcej i tych pieniędzy nie mogą wydać bo właśnie operaty są tak skonstruowane tak że coraz mniej ich wydają.Operaty wprowadzili za czasów tego samego idioty SZYSZKI ,wtedy był ministrem ochrony środowiska za czasów pierwszych kaczorów.Polega to na wmawianiu nam że można tylko zarybiać tą rybą jaka jest tam zapisana a więc wszystko KROCZEK.Zarybianie Sumem jak zwróciłem uwagę prezesikom na zebraniu jest szkodliwe i lepiej jest zarybiać SANDACZEM to powiedział durny Ostrowski(prezesio z Huty Katowice)że operatu nie można zmienić.Gówno prawda bo jakby doszli do porozumienia z ochroną środowiska i uczciwie stwierdzili że zarybianie sumem i jaziem jest szkodliwe to tamci zgodzili by się z tym i podpisali zmiany.Koła w okręgu Katowickim nie mają osobowości prawnej i pozbawiono je pieniędzy już od 2002 roku.Koła jeszcze jeżdziły po rybę jak byłem gospodarzem w kole tj.5 lat temu i od tej pory rybę zamawia okręg i przywozi,czasami nawet nie powiadamiając działaczy w kole.Przy zarybianiu ma być też obserwator z Urz.Miejskiego(ochr.środow.)oraz z RZGW.Kiedyś przy zarybianiu byli zawsze wędkarze patrzący nam na ręce,wszystko było jawne,nosiliśmy ryby w pojemnikach i było zawsze wiadomo ile ich było.Teraz wypuszczają z rękawa samą wodę i trochę świństwa niemiarowego.Chłopy jak nie będziecie chodzić na zebrania żeby była możliwość rozgonienia tej BANDY to bedzie coraz gorzej.Są bezkarni.Ci wszyscy pseudo-ichtiolodzy powinni być pociągnięci do odpowiedzialności przez PROKURATORÓW za DZIŁANIE NA SZKODĘ ZWIĄZKU I WĘDKARZY czyli jego członków.UFFF pominąłem prezesików łasych na odznaczenia i apanaże.Już wkurza mnie to pisanie bo to WOŁANIE NA PUSZCZY.Pozdrawiam
[2015-11-20 19:22]

Askan

Jędrula,ichtiolodzy mają to w dupie.Kilka lat wmawia się nam że takie rygory narzuciła UNIA,nieprawda.Oni wydali wytyczne żeby nie zarybiać karpiem i innymi gatunkami obcymi.W naszym klimacie KARP nie narobi wielkiej szkody bo nie ma warunków do rozmnożenia w stanie dzikim.Dotyczy to południa Europy gdzie mogą się rozmnażać bardzo ekspansywnie odmiany AZJATYCKIE,KLIMAT bardzo sprzyjający temu.Żeby strzec zarybień zgodnie z zapisami są naznaczeni obserwatorzy z OCHR.Środowiska ale oni też nie są czasami powiadamiani.To my mamy patrzeć im na RĘCE poprzez wybory do zarządów ludzi uczciwych.A co do zarybień naszą rybą to jak można to robić gdy HODOWLE ODDALI W DZIERŻAWĘ cwaniakom lub znajomkom a im nie opłaca się hodować PŁOCI<LESZCZA<KARASIA POSPOLITEGO,LINA i inn.ONI CHCĄ Tęczaka,Jesiotra,wielkie ilości Karpia,Amura,Kiedyś jak mój ojciec był w zarządzie i strażnikiem w kole w Zamościu to jeżdzili i odławiali ryby na jednym zbiorniku i zawozili na inny aby wymieszać stada,żmudna robota.Od kilkudziesięciu lat wymyślili że ryba musi być badana przez ichtiologa aby dostać certyfikat że jest zdrowa.Powiedzcie mi jaki to sens jak wielcy hodowcy nie mogąc wyhodować takiej ilości ryb wchodzą w porozumienie ze swoimi sąsiadami-hodowcami i biorą rybę od nich bez certyfikatu?.Ile ryby przywożą chorej?bo tamci nie dają w hodowli odkażaczy i wymaganych środków przeciwgrzybicznych.Pozdrowienia
[2015-11-20 19:58]

zbynio5o

Kilka razy pisałem na różnych FORACH o metodach zarybiania wód okr.katowickiego.Skutki tego już są widoczne gdyż coraz mniej jest płoci,leszcza,karasia pospolitego oraz ogólnie BIAŁORYBU.Na każdym zebraniu sprawozdawczym lub sprawozdawczo-wyborczym od kilku lat próbujemy nadać temat do okręgu ale kilku nas,doświadczonych wędkarzy jest skutecznie blokowanych przez zarządy kół.Za każdym razem gdy podajemy wnioski z sali o zaprzestanie zarybiania SUMEM,JAZIEM zamyka nam się usta nie dopuszczając do głosowania nad zadanym wnioskiem.JEST TO ŁAMANIE STATUTU gdyż każdy wniosek powinien być poddany pod głosowanie i posłany do okręgu.Nasze głosy nie trafiają nigdzie a sytuacja jest poważna.Coraz mniej białej ryby na Pogoriach i innych zbiornikach okręgu,jest to odczuwalne gdyż od kilku lat nie wyjąłem płoci pow.30cm,leszcza pow.50cm nie mówiąc o karasiu pospolitym lub linie.Nie ma lodu od kilku lat a w czasie zimy odławia się tych ryb bardzo dużo,do tego dochodzi żarłoczność KORMORANÓW. Szykuje nam się EBRO.Zrobił to pan,BRYLSKI z zarządem okręgu.Corocznie zarybia się od kilkunastu lat SUMEM i JAZIEM,największymi szkodnikami wód stojących.Prosimy za każdym zebraniem naszych nieodpowiedzialnych PREZESIKÓW o zaprzestanie tego procederu,BEZSKUTECZNIE,kormorany też robią swoje.Wędkuję mając kartę wędkarską od 1969 roku,byłem w kole członkiem Sądu Koleżeńskiego,Strażnikiem SSR przez 2-kadencje oraz Gospodarzem Koła i ma się moje doświadczenie W DUPIE.Zasiedli sobie w FOTELACH PREZESOWSKICH cwaniaczki,łasi na odznaczenia i nie narażający się kierownictwu debile.

A co powiesz o zarybieniu szczupakiem sandaczem węgorzem takich ryb w naszych zbiornikach jest coraz mniej.Czy to jest wina kormoranów czy naszych betonów.Wiadomo kasa z roku na rok jest coraz mniejsza.Ale członków przybywa coraz więcej i kasa na pewno nie maleje.A wszystkiego jest coraz mniej i ryb szuka się jak na lekarstwo.













Ależ skąd, tylko nie wina kormoranów :))









[2015-11-23 23:16]

JOPEK1971

Kilka razy pisałem na różnych FORACH o metodach zarybiania wód okr.katowickiego.Skutki tego już są widoczne gdyż coraz mniej jest płoci,leszcza,karasia pospolitego oraz ogólnie BIAŁORYBU.Na każdym zebraniu sprawozdawczym lub sprawozdawczo-wyborczym od kilku lat próbujemy nadać temat do okręgu ale kilku nas,doświadczonych wędkarzy jest skutecznie blokowanych przez zarządy kół.Za każdym razem gdy podajemy wnioski z sali o zaprzestanie zarybiania SUMEM,JAZIEM zamyka nam się usta nie dopuszczając do głosowania nad zadanym wnioskiem.JEST TO ŁAMANIE STATUTU gdyż każdy wniosek powinien być poddany pod głosowanie i posłany do okręgu.Nasze głosy nie trafiają nigdzie a sytuacja jest poważna.Coraz mniej białej ryby na Pogoriach i innych zbiornikach okręgu,jest to odczuwalne gdyż od kilku lat nie wyjąłem płoci pow.30cm,leszcza pow.50cm nie mówiąc o karasiu pospolitym lub linie.Nie ma lodu od kilku lat a w czasie zimy odławia się tych ryb bardzo dużo,do tego dochodzi żarłoczność KORMORANÓW. Szykuje nam się EBRO.Zrobił to pan,BRYLSKI z zarządem okręgu.Corocznie zarybia się od kilkunastu lat SUMEM i JAZIEM,największymi szkodnikami wód stojących.Prosimy za każdym zebraniem naszych nieodpowiedzialnych PREZESIKÓW o zaprzestanie tego procederu,BEZSKUTECZNIE,kormorany też robią swoje.Wędkuję mając kartę wędkarską od 1969 roku,byłem w kole członkiem Sądu Koleżeńskiego,Strażnikiem SSR przez 2-kadencje oraz Gospodarzem Koła i ma się moje doświadczenie W DUPIE.Zasiedli sobie w FOTELACH PREZESOWSKICH cwaniaczki,łasi na odznaczenia i nie narażający się kierownictwu debile.


A co powiesz o zarybieniu szczupakiem sandaczem węgorzem takich ryb w naszych zbiornikach jest coraz mniej.Czy to jest wina kormoranów czy naszych betonów.Wiadomo kasa z roku na rok jest coraz mniejsza.Ale członków przybywa coraz więcej i kasa na pewno nie maleje.A wszystkiego jest 
coraz mniej i ryb szuka się jak



Ależ skąd, tylko nie wina kormoranów :))






Jak już poruszasz temat zwierząt żywiących się rybami to zauważ że nie tylko kormoran lubi rybkę,jest dużo zwierząt o których nie masz pojęcia a też robią "spustoszenie" wśród ryb,począwszy od ikry na dorosłych osobnikach kończąc.Kormoran jest jednym z wielu elementów ekosystemu wodnego i tak już jest od tysięcy lat,więc nie siej propagandy rybackiej wklejając takie foty:)







[2015-11-24 01:11]

zbynio5o

cd. "propagandy rybackiej". Zgadza sie Jopeczku... i tak już jest od tysięcy lat




[2015-11-24 15:04]

Amurek61

Brawo panie Czesławie,trzeba piętnować,takich złodziei,którzy trzymają się stołków,wykorzystując swoją pozycję do własnych interesów,nie dbając o nas.Jak każdy wędkarz wie,sprzedali nas ze starym podziałem administracyjnym,zachowując koryta,a my musimy płacić słono za wędkowanie i utrzymanie tej mafii,która zakorzeniła się jak perz,nie dając nic w zamian.Linje brzegowe są coraz krótsze,ze względu na zakazy i nakazy.Przykładem są Przeczyce.Jak ktoś sobie wydzierżawi teren,to i autem można stać nawet w wodzie.

  [2015-12-04 11:53]

Artur z Ketrzyna

Brawo panie Czesławie,trzeba piętnować,takich złodziei,którzy trzymają się stołków,wykorzystując swoją pozycję do własnych interesów,nie dbając o nas.Jak każdy wędkarz wie,sprzedali nas ze starym podziałem administracyjnym,zachowując koryta,a my musimy płacić słono za wędkowanie i utrzymanie tej mafii,która zakorzeniła się jak perz,nie dając nic w zamian.Linje brzegowe są coraz krótsze,ze względu na zakazy i nakazy.Przykładem są Przeczyce.Jak ktoś sobie wydzierżawi teren,to i autem można stać nawet w wodzie.

 

Bzdura jakich mało.
Co do PZW są wybory, można kandydować i głosować, itd

A z tym autem to już całkiem pojechałeś, Policja zawiadomiona i gość ma lekcje przepisów.
[2015-12-04 20:54]