Zaloguj się do konta

Zarybianie stawu, jakie ryby, gdzie kupić.

utworzono: 2013/12/29 20:22
Macko787

Witam jestem nowy na forum , chciałbym się dowiedziec jakimi rybami zarybić staw przedstawiony na schemacie głębokość do 2m woda jest ciągle pąpowana ze studni głębinowej aktualnie są w nim z 10 karpi od 8kg sztuka (gdyż staw był zarybiany bardzo dawno temu) w sierpniu złowiłem na tym stawie szczupaka 122cm , wiem że są tak małe okonie , jest z 7/8 wielkich amurów chyba są 2 tołpygi i więcej nie wiem co w tym stawie siedzi , proszę mi wypisać jakimi rybami go zarybić i w jakich ilościach , ja jestem z okolic Krakowa do samego Krakowa mam z 25km ,a staw znajduje się niedaleko Szczekocin i jeszcze jedno pytanie gdzie dostanę narybek nie daleko ode mnie lub stawu . Pozdrawiam
[2013-12-29 20:22]

augusto2

Nie wiem czego oczekujesz i do końca nie wiemy ile tego tam pływa, czy 20szt czy 500. Przed wpuszczeniem narybku upewnilbym się czy aby napewno nie ma tam zbyt dużo drapieżnika. Mam podobnej wielkości staw i z ym że zarybiany od nowa, na twoim miejscu kupiłbym z 200 karpi i 200 linów, dokupić amura i tołpygi. Kilkadziesiąt sztuk karasia i płoci też by nie zaszkodziło żeby szczupłemu nie było smutno :) Wpisz: gospodarstwo rybackie kraków.
[2014-01-04 22:49]

Arkadius

Najwazniejsze czego bd chciał oczekiwać po swoim stawku, czy chcesz z niego zrobić typowo stawek karpiowo amurowy, ten staw nie jest za duzy wiec nie możesz przesadzić z ilościa ryb, żeby na zime nie było kłopotów, przedeszystkim nie możesz zapomnieć o naturalnej selekcji ryb(ryby drapiezne). Musisz pamiętać że nie może zabraknać małej ryby takiej jak(okoń, płotka, karaś). Ja kiedy mamy zarybiac za rybami pytam u właścicieli stawów hodowlanych. Zawsze na zime chcą się pozbyć ryb na których nie zarabiają(płotki, karasie). Najgorzej jest kiedy chcesz zakupić duże karpie, cena takiego może osiągnąć setki złotych. Pamiętam jak koledzy kupowali karpia 20kg, cena 1kg takiego karpia wynosiła 50zł. [2014-01-05 12:18]