Zarybianie na własną rękę

/ 34 odpowiedzi
Artur z Ketrzyna


W mojej miejscowości wszyscy wyławiają sumy z kilku stawów PZW i wrzucają do miejscowego zalewu, w którym i tak jest mało ryb

 myślisz że robią dobrze?
Już nie jeden gospodarz się przekonał jaki sum ma apetyt i że nie powinien był jego zapuszczać...

Dla mnie to żadne zarybienie tylko przeniesienie ryb z jednej wody do drugiej.

W wodach ogólnie nic nie przybyło tylko zmieniło lokal.:)  

Nie w jednym ubyło a drugim przybyło... ;-)

Na tym polega zarybienie. Że się wybiera narybek np z podchowali i wpuszcza do innego zbiornika zwanego np jeziorem. PZW samo tak też zarybia. Opisywałem taki przypadek 3 tony leszcza odłowiono z jednego i wpuszczono do drugiego gdzie zginą po przydusze stulecia.
No i niedługo opisze taki zbiornik, który służy jako odchowalnik ryb do zarybienia. I jest na nim zakaz wędkowania...






Artur jak zwykle chcesz być mądrzejszy od innych. Ryby na filmie nie pochodziły z żadnej "podhowalni", nie pochodziły z ośrodka zarybieniowego, nie zostały zakupione przez PZW do celów zarybienia. Zostały tylko przeniesione.

Tak samo mogę ja w celu powiększenia swoich dóbr przenieść graty z jednego pokoju do drugiego ale czy się na tym wzbogacę ?



Wyobrażam sobie, że siedzi kilku pracowników PZW, łowią ryby na wędki i jak już nałowią po wiadrze jadą zarybiać zbiorniki zwanych np. jeziorami. Praktyki pokazane na filmie nie mają nic wspólnego z zarybieniami, zwykła po prostu grabież ryb.


A tu, że tak też robi PZW i jest to zarybienie i odłów w jednym. Tak zwane regulacja pogłowia ryb.
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,odlow-i-zarybienie-oporow,70296 (2013/12/11 11:57)

kopciu


WEDLE PRAWA NIBY NIE LEGALNE 'ALE CZEGOŚ TU NIE ROZUMIE PZW MOŻE A SZARY CZŁOWIEK ZARAZ BĘDZIE SĄDZONY JAK O ZABÓJSTWO.GŁUPIE TWIERDZENIE ŻE PRZENOSI SIĘ ZARAZĘ A MOŻE LEGALNE ZARYBIENIA SĄ NIEBEZPIECZNE  . KAŻDY REGION POLSKI MA INNY SKŁAD WODY,A RYBY Z GOSPODARSTW ZARYBIENIOWYCH NIE SĄ PODDAWANE ODKAŻANIU ANI ODGRZYBIANIU.MOIM ZDANIEM JEŚLI KTOŚ WPUŚCI PARĘ RYB ZE ZBIORNIKA ODDALONEGO JEDEN OD DRUGIEGO 20km TO LEPIEJ NIŻ 200km PO PO OBIJANĄ I POOCIERANA JAK TE NIESZCZĘSNE KARPIE NA ŚWIĘTA. (2013/12/29 15:54)

Wedkarstwomazowieckie


Czy to jest dobry sposób aby podratować rybostan naszych wód ?  Jeżeli mi nic nie umknęło to wędkarze ci postępują tak bardzo często , łowią rybki w wielu śląskich wodach i wpuszczają do swojej związkowej . Zobaczcie Państwo cały film i oceńcie .



 


Ja też tak robię,z wód PZW złowione ryby(wymiarowe i według okresu)wpuszczam do swojego stawu własnego.I często z zwykłych wód nie należących do PZW przenoszę ryby do swojego stawu lub do innych,moim zdaniem to nie jest nic złego.Albo sam z własnego stawu ryby wpuszczam do innych. (2013/12/29 16:22)

szulon1


Czy to jest dobry sposób aby podratować rybostan naszych wód ?  Jeżeli mi nic nie umknęło to wędkarze ci postępują tak bardzo często , łowią rybki w wielu śląskich wodach i wpuszczają do swojej związkowej . Zobaczcie Państwo cały film i oceńcie .



 


Ja też tak robię,z wód PZW złowione ryby(wymiarowe i według okresu)wpuszczam do swojego stawu własnego.I często z zwykłych wód nie należących do PZW przenoszę ryby do swojego stawu lub do innych,moim zdaniem to nie jest nic złego.Albo sam z własnego stawu ryby wpuszczam do innych.




a karte wedkarska i skladki w PZW oplacone to rozumiem ze masz? (2013/12/29 17:59)

wedkarstwoadi


Tu masz rację to nie jest nic złego tym bardziej że on łowił ryby legalnie i mógł robić z nimi co chce.Ważne że ich nie zabił tylko zrobił dobrze wypuszczając te ryby do innego zbiornika PZW. (2014/02/12 17:23)

Romuald55


                        Art. 4b.
1. Zarybianie wód może prowadzić:
1) uprawniony do rybactwa;
2) instytut badawczy, uczelnia, fundacja, uznana organizacja producentów ryb
lub organizacja społeczna, w ramach programu badawczego lub programu
ochrony i odbudowy zasobów ryb w porozumieniu z uprawnionym do rybactwa;
3) organ administracji publicznej, we współpracy z uprawnionym do rybactwa,
instytututem badawczym, uczelnią, fundacją, uznaną organizacją producentów
ryb lub organizacją społeczną, jeżeli utrzymanie, odtwarzanie lub poprawa
stanu zasobów ryb należy do zadań organu administracji publicznej
lub wynika z działań określonych w programie ochrony i odbudowy zasobów
ryb;
4) dyrektor parku narodowego w celu wykonywania ochrony ryb na wodach
parku narodowego

                      Art. 27b.
1. Kto:
       4) dokonuje zarybień niezgodnie z art. 4b ust. 1,

– podlega karze ograniczenia wolności albo karze grzywny nie niższej niż 200
zł.



Niestety takie mamy prawo.Należałoby wystąpić do Okręgu o pozwolenie na takie zarybienia. (2014/02/12 17:55)

SVT


Zgadzam się z niektórymi kolegami, że to zaśmiecanie zbrornika.
To że przenoszą te ryby, nie jest złe, ale to tylko dla wędkarzy.
Mi się np. nie uśmiecha, taka masówka. Bo skąd możemy wiedzieć, jak ryba się czuję w innym środowisku, (wodzie). Czy chociaż 1/4 przetrwa. Jakie to choroby mogą być przeniesione.
Z jednej strony dobrze, a z drugiej niezbyt rozsądnie.  (2014/02/12 18:00)

perwer


Wam to ze wszystkim jest źle -jak nie ma zarybień- to złodzieje ,bo nie zarybiają . Jak zarybiają -to złodzieje bo kradną ...
 Macie w baniach już przez te portale troche namieszane --- wiem, że połowa z was nad wodą to inni ludzie niż na portalu - o czym miałem okazje sie przekonać.
 Koledzy chyba łowią na dopływie przed Goczałkowicami - ryby masa - więcej na śniadanie kormorany wpierniczają przed Włocławkiem ,niż wędkarze w ciągu roku tam łowią .
Mają koledzy swój ulubiony zbiornik -brakuje tam ryby - to wpuścili troche płoci ,leszcza w dobrej wierze - a wy afery szukacie - od złodziei wyzywacie kolegów po kiju ..
Każdy mając swój zbiornik sam by ryby troche przywiózł ,a nawięcej ten co od złodziei kolegów wyzywa - taka jest prawda ,a pisząc że by nie przywiózł ,to zwykły kłam. (2014/02/12 19:08)

u?ytkownik130601


Ja wraz ze znajomymi zarybiamy często gęsto stawy w swojej okolicy, jeżeli czegoś mamy za mało łapiemy na innych jeziorach,stawach,rozlewiskach i wpuszczamy do nas, jeżeli mamy za dużo odławiamy i wpuszczamy na inne wody. Jest to robione pod kontrolą,tak aby łańcuch pokarmowy ryb był w ruchu ;)  (2014/02/13 07:57)