Zaloguj się do konta

Zarybianie amurem

utworzono: 2013/05/27 16:53
Robson77

Witam po raz pierwszy na forum ;) od razu do rzeczy. Mam do zarybienia staw o pow 1 ha. Za rok bede zarybial karpiem. Poki co zalezy mi aby zarybic amurem i innymi drobniejszymi rybami. Chcialbym aby amur sluzyl tylko jako kosiarka i wyjadal rosliny, tak aby nie zarosl mi staw. Ile powinienem wpuscic tej ryby i o jakich wymiarach? Staw zostal wykopany jesienia poprzedniego roku, wiec nie jest poki co zarosniety [2013-05-27 16:53]

kuba7128

A jaka głębokość ? [2013-05-27 17:56]

Daj wymiaray stawu to ci pomogę bo też miałem na stawie taką kosiarę ja mam amury i tołpygi [2013-05-27 17:57]

Jak wpuszczasz amura musisz wpuścić tołpygę która czyści szkody po amurze,z 100 amurów po 50 cm powinno starczyć ale na te 100 amurów trzeba jeszcze z 50 tołpyg [2013-05-27 18:30]

Robson86

Moim skromnym zdaniem, amura wpuść jak już roślinność będzie problemem, narazie go sobie odpuść....1. czym będzie się żywił jak w stawie nie ma roślinności?? 2. gdzie będą się tarły ryby jak amur wykosi całą roślinność?(jeśli zamierzasz jakieś jeszcze mieć inne)      [2013-05-27 20:11]

perwer

Jak wpuszczasz amura musisz wpuścić tołpygę która czyści szkody po amurze,z 100 amurów po 50 cm powinno starczyć ale na te 100 amurów trzeba jeszcze z 50 tołpyg



z kąd wy takie bzdury wymyślacie ?
 
 Żadnej tołpygi - nie do stawu - będzie to błąd i głupota . Amurów kilkanaście sztuk wystarczy.Co do roślin ,to amurem nie wysłużysz sie i sam będziesz musiał pomagać -ale na pewno nie zaszkodzi .

[2013-05-27 21:10]

Kwinto76

poza powierzchnią podaj jeszcze głębokość, rodzaj dna, czy staw jest przepływowy, jaką roślinność masz i ile jej jest, jak bardzo pochylone są skarpy? jakiego typu staw chcesz mieć: naturalny czy bardziej hodowlany? dlaczego dopiero za rok chcesz zarybiać?

 

co do zarybiania w tym roku do zaryb: linem, karasiem pospolity (żółty), płocią, wzdręgą. Jeżeli staw był wykopany w ub roku to prawdopodobieństwo że zarośnie jest równe 0 (chyba że staw ma głębokość 50 cm). Jeżeli chcesz żeby był to staw miły dla oka to wrzuć trochę lilii, poszukaj tataraku i obsadź brzegi w wybranych miejscach, kaczeńce, trochę roślinności wodnej (moczarka, rdest, itp.) To są rośliny oczyszczające i natleniające jednocześnie. Amur generalnie będzie ciął wszystko co wyrośnie - szczególnie, że bardzo intensywnie żeruje jak woda ma powyżej 20 stopnii i może zjeść dziennie tyle co waży a na 1kg przyrostu musi zjeść nawet ponad 100kg. Co do tołpygi to jest to największy chwast jaki możesz wrzucić do wody - szczególnie tołpyga pstra.

[2013-05-27 22:16]

Bialy89

linek to wogóle znawca tematu widzę we wszystkim wszystkim radzi a gówno wie:)
[2013-05-29 20:32]

lynx

Jak wpuszczasz amura musisz wpuścić tołpygę która czyści szkody po amurze,z 100 amurów po 50 cm powinno starczyć ale na te 100 amurów trzeba jeszcze z 50 tołpyg


W jaki sposób czysci szkody po amurze?
[2013-05-29 20:43]

pstrag222

Jak wpuszczasz amura musisz wpuścić tołpygę która czyści szkody po amurze,z 100 amurów po 50 cm powinno starczyć ale na te 100 amurów trzeba jeszcze z 50 tołpyg


W jaki sposób czysci szkody po amurze?


Też mnie to nurtuje?????:D
[2013-05-29 22:16]

mateuszwos

Jak wpuszczasz amura musisz wpuścić tołpygę która czyści szkody po amurze,z 100 amurów po 50 cm powinno starczyć ale na te 100 amurów trzeba jeszcze z 50 tołpyg


W jaki sposób czysci szkody po amurze?


Też mnie to nurtuje?????:D

Ja jestem ciekaw co wpuścić aby wyczyścić szkody po tołpydze?:) Pewnie karpia:):)
[2013-05-30 11:44]

matip52

Jak wpuszczasz amura musisz wpuścić tołpygę która czyści szkody po amurze,z 100 amurów po 50 cm powinno starczyć ale na te 100 amurów trzeba jeszcze z 50 tołpyg


W jaki sposób czysci szkody po amurze?


Też mnie to nurtuje?????:D

Ja jestem ciekaw co wpuścić aby wyczyścić szkody po tołpydze?:) Pewnie karpia:):)


a co wyczyści szkody po karpiu ;)


[2013-05-30 13:33]

mateuszwos

Jak wpuszczasz amura musisz wpuścić tołpygę która czyści szkody po amurze,z 100 amurów po 50 cm powinno starczyć ale na te 100 amurów trzeba jeszcze z 50 tołpyg


W jaki sposób czysci szkody po amurze?


Też mnie to nurtuje?????:D

Ja jestem ciekaw co wpuścić aby wyczyścić szkody po tołpydze?:) Pewnie karpia:):)


a co wyczyści szkody po karpiu ;)



no jak znajdziemy odpowiedź na to pytanie to będzie mega przełom w wędkarstwie:)
Aby wyczyścić zbiornik z zielska wpuszczamy amura, następnie tołpygę by posprzątała po amurze. Potem karpia by wyczyścił po tołpydze. Brakuje tego ostatniego ogniwa:) Jak znajdziemy rybę (najlepiej rodzimy gatunek) która posprząta po karpiu to będziemy bogaci:)
[2013-05-30 14:07]

Jakub Woś

Po nich wszystkich to juz tylko koparka
[2013-05-30 14:15]

lynx

Jak wpuszczasz amura musisz wpuścić tołpygę która czyści szkody po amurze,z 100 amurów po 50 cm powinno starczyć ale na te 100 amurów trzeba jeszcze z 50 tołpyg


W jaki sposób czysci szkody po amurze?


Też mnie to nurtuje?????:D

Ja jestem ciekaw co wpuścić aby wyczyścić szkody po tołpydze?:) Pewnie karpia:):)


a co wyczyści szkody po karpiu ;)



no jak znajdziemy odpowiedź na to pytanie to będzie mega przełom w wędkarstwie:)
Aby wyczyścić zbiornik z zielska wpuszczamy amura, następnie tołpygę by posprzątała po amurze. Potem karpia by wyczyścił po tołpydze. Brakuje tego ostatniego ogniwa:) Jak znajdziemy rybę (najlepiej rodzimy gatunek) która posprząta po karpiu to będziemy bogaci:)

Ponoć ostatnim ogniwem jest człowiek.
[2013-05-31 15:21]

Woa-VooDoo

Jak wpuszczasz amura musisz wpuścić tołpygę która czyści szkody po amurze,z 100 amurów po 50 cm powinno starczyć ale na te 100 amurów trzeba jeszcze z 50 tołpyg


W jaki sposób czysci szkody po amurze?


Też mnie to nurtuje?????:D

Ja jestem ciekaw co wpuścić aby wyczyścić szkody po tołpydze?:) Pewnie karpia:):)


a co wyczyści szkody po karpiu ;)



no jak znajdziemy odpowiedź na to pytanie to będzie mega przełom w wędkarstwie:)
Aby wyczyścić zbiornik z zielska wpuszczamy amura, następnie tołpygę by posprzątała po amurze. Potem karpia by wyczyścił po tołpydze. Brakuje tego ostatniego ogniwa:) Jak znajdziemy rybę (najlepiej rodzimy gatunek) która posprząta po karpiu to będziemy bogaci:)


Grupa emerytów czekających na zarybienie lub info przez telefon o żerowaniu karpi w danym terenie mających zwyczaj wkładać 2 karpie do siatki a pozostałe do lasu. [2013-06-02 10:50]

Cześć
Amura jest ciężko przewieść ale ustalmy że dotarły w dobrej kondycji  co najmniej 15 sztuk od 2 do 4kg.
Pozdrawiam
[2013-06-04 20:17]

wodniczeek

no ciezko - jest bardzo delikatny do przewozu. 

ja posiadam nadmiar amura wielkosci okolo 20 cm - z checia odsprzedam po taniosci lub wymienie na lina.

[2013-07-22 14:24]

Woodykrw

Ja mam odwrotne pytanie :) Jak się pozbyć amura ?? [2013-07-22 20:59]

z@mela

jak się pozbyć ?? bardzo proste  - nie zarybiać  kilkanaście lat  i  wyginą tak samo jak te inne wynalazki :P
[2013-07-22 21:34]

Woodykrw

A tak w miarę na biegu ?? posadziłem lilie i mi je obgryzają. Zakwitł kwiat lili to zeżarły :D [2013-07-22 22:33]

wodniczeek

Kolego :D ja mialem nasadzenia wielkiego formatu, obgryzly a raczej wchlonely z korzeniami nawet palki wodne, nie wspomne o liliach, i wszelakiego rodzaju trawach wodnych :/ 


jesli odlowie amury ze stawu to woda mi sie oczysci? bo jest koloru napoju kiwi :/ 

[2013-07-23 09:40]

Rumcojs

Po co wpuszczać amury i tołpygi do stawu - rośliny zeżrą, a produkują odchody tak bardzo bogate w azot że woda "pięknie" kwitnie - idealna pożywka dla glonów, Nie lepiej wpuścić rodzime gatunki? Karasie, liny, płotki, wzdręgi, kielbie jakieś jazie albo ich odmianę złotołuskie orfy, okonie, jakiś szczupaczek, nawet karpie w nadmiernej ilości Wam zabrudzą wodę swoim żerowaniem.
[2013-07-23 10:11]

rneymar

Ja bardziedziej polecam tołpyge musi mieć jakieś 30-40 cm a jak amura to 40 cm i gdzieś koło 1.5 tony
[2013-07-23 10:22]

Tak jak koledzy piszą,z 100 amurów i z 50 tołpyg,bez tołpyg może być problem,bo amury strasznie zanieczyszczają wodę swoimi odchodami :) [2013-07-31 06:08]

Tołpyga jest potrzebna,bo czyści po amurze.Mam swój własny staw więc trochę wiem.
[2013-07-31 06:10]